Без ринку збуту будувати завод з виробництва лізину недоцільно

Україна прагне піти від сировинної спрямованості виробництва та експортувати більше продуктів з доданою вартістю, але без ринку збуту це питання вирішити неможливо.

Таку думку висловив віце-президент Myande Group Андрій Вусик, обговорюючи питання будівництва в Україні потужностей з виробництва лізину під час конференції «біоекономіка 2020».

«Сьогодні в Китаї налічується 11 постачальників лізину, і ця країна є основним найбільшим його експортером. Виробничих потужностей в Китаї більше, ніж зараз виробляють: в 2019 році потужності переробки становили 2,6 млн т лізину, але на даний момент проводиться 1,6 млн т. Тому необхідно двічі задуматися над актуальністю організації виробництва лізину. Мріяти можна, але потрібно мати прив’язку до реальності – без ринку збуту будувати завод з виробництва лізину недоцільно », – зазначає Андрій Вусик.

За його словами, також в Китаї з кожним роком зростає виробництво крохмалю, і в 2019 році вироблено майже 31 млн т. Приріст склав 2,8 млн т в порівнянні з 2018 роком.

«У 2020 році приріст по виробництву крохмалю очікується ще на 6-7%. При цьому споживання крохмалю теж зростає і продовжить рости. Він використовується в підсолоджувачах, целюлозно-паперової і харчової промисловості, пивоварінні, фармацевтиці. На 2020 рік очікується приріст споживання теж на рівні 6% », – зазначає Андрій Вусик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *