Бджоляр: Збір основних видів меду скоротився на 30-50%

Збір акацієвого меду в Україні в 2021 р скоротився майже на 40%, липового – майже на 50%.

Про це повідомив бджоляр і бортник, засновник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко в коментарі «Укрінформу».

«Через дощових періодів недобір меду з акації склав до 40%, а в підсумку спеки 30-35 градусів недобір меду з липи склав до 50%», – зазначив Курейко.

За його словами, в цих умовах бджолярі зазвичай сподівалися на ключову медоносних культуру – соняшник, але з ним теж виникли проблеми.

«Соняшник виділяє нектар при відносній вологості повітря більше 45-50%, що спостерігалося тільки рано вранці і ввечері. Тому бджоли працювали з принесення нектару НЕ 10-12 годин, а від сили 4-5 годин за світловий день, що скоротило медозбір мінімум на 30% », – стверджує бджоляр.

Крім того, в цьому році в багатьох областях України посіяли бистродозревающіе гібриди соняшнику, які цвітуть тільки 5-7 днів, тоді як звичайний період цвітіння соняшнику – 3-4 тижні. Таким чином, період медозбору з соняшнику істотно скоротився.

«Багато хто розглядає поточну ситуацію з погодою як тимчасову і аномальну. Але що, якщо ми зіткнулися з новою реальністю, яка скоро стане нормою? Тоді треба швидко переглянути деякі звичні принципи бджільництва », – вважає Курейко.