Бджоляр назвав умови для отримання високого врожаю меду в Україні

Бджолярі прогнозують хороший урожай меду в 2021 році, незважаючи на несприятливу весну і дефіцит бджолопакетів.

Про це розповів співвласник пасіки «Знатний Мед» Валерій Курейко виданню «Укрінформ».

«Весна в поточному році виявилася не набагато краще, ніж в минулому році: холодний квітень і прохолодний травень з частими дощами. В таких умовах бджолині сім’ї розвиваються повільно, а бджолярі знову були змушені годувати бджіл », – сказав Курейко.

Крім того, в цьому році напередодні сезону не вистачало бджолопакетів. З одного боку, багато бджіл не пережили зимівлю – в деяких регіонах 40-50%. У той же час, підвищився попит на бджолопакети з боку бджолярів, які планують розширити пасіку.

«Все це призвело до справжнього дефіциту бджолопакетів цієї весни. Уже до середини травня більшість бджолопакетів для самовивозу були продані, а ціна пакета на ярмарку зросла до 1800 грн », – говорить експерт.

Валерій Курейко нагадав, що в минулому 2020 року Україна експортувала рекордний обсяг меду – понад 81 тис. Т. А загальний обсяг виробництва меду, на думку експерта, склав понад 150 тис. Т. У цьому році бджолярі також прогнозують хороші медозбори. В цьому році буде добре цвісти акація і липа. Тепла погода з короткочасними дощами буде сприяти гарному виділенню нектару. Також збільшилися площі посівних медоносних культур. Через попиту на соняшникову олію, посіви соняшнику в 2021 р можуть досягти рекордних 7 млн ​​?? га. Гречки теж посіяли більше, ніж в минулому році (150 тис. Га) – через скорочення імпорту з сусідніх країн і в результаті державної підтримки аграріїв по цій культурі.

«Тому можна зібрати хороший урожай меду, головне, щоб була достатня кількість бджолосімей, а самі родини були досить сильними на момент головного медозбору», – зазначає Валерій Курейко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *