Австралійська компанія European Lithium видобуватиме літій в Україні

Австралійська компанія European Lithium, чиї акції представлені на австралійській фондовій біржі (EUR:AU), має намір долучитися до розвитку та видобутку літію на двох родовищах в Україні.

Про це йдеться у біржовому повідомленні компанії, пише РБК-Україна.

Йдеться, зокрема, про розвиток та видобуток рідкоземельних копалин на двох літієвих родовищах в Україні: Шевченківській та ділянці “Добрий”.

Попередні оцінки вказують на залучення інвестицій у розробку та подальше збагачення літію на двох українських родовищах у розмірі близько 1 млрд. AUD.

Партнером австралійської компанії в Україні виступила міжнародна інвестиційна компанія Millstone&Co, яка увійшла до складу акціонерів European Lithium.

У Millstone&Co підтвердили цей факт угоди, додавши, що згідно з угодою інвестують у капітал компанії AUD 90 млн протягом 5 років. За словами Михайла Жернова, керуючого партнера Millstone&Co, інвестиції будуть спрямовані як на розвиток літієвого проекту European Lithium — Wolfsberg у Каринтії (Австрія), так і на майбутні проекти в Україні.

Як зазначив виконавчий директор European Lithium Тоні Сейдж, його компанія сподівається на приєднання українських родовищ до існуючого Wolfsberg, що зробить EUR одним із головних видобувачів літію в Європі.

Жернов зазначив, що синергія досвіду EUR і Millstone&Co дозволить збільшити ефективність виробництва літію в Європі.

У European Lithium наголосили, що на першому етапі австралійська компанія має підтвердити ліцензії на українські родовища, а надалі провести розвідку родовищ відповідно до JORC на основі перевірочних робіт (подвійне буріння). На ці цілі знадобиться щонайменше три роки та 40 млн AUD.

European Lithium (EUR:AU) – публічна компанія, яка котирується на австралійській фондовій біржі (ASX). Основний актив компанії – родовище літію в Австрії. Капіталізація 196,320 млн. AUD.

Millstone&Co – приватна інвестиційна компанія, що надає клієнтам фінансові та інвестиційні послуги. Компанія має офіси у Варшаві, Кракові, Києві та Дубаї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *