Авіатрафік над Україною відновився на 76% рівня 2019 року – на 5% вище, ніж в Європі

За підсумками минулого місяця авіатрафік в повітряному просторі України відновився до 76% рівня докарантінного 2019 року – “Украерорух” забезпечив аеронавігаційним обслуговуванням 29 048 рейсів.

Про це повідомляє прес-служба Украероруху.

У відомстві підкреслюють, що на збільшення кількості рейсів впливає поширення вакцинації в країні і світі, відкриття кордонів, відновлення довіри авіапасажирів до подорожей і традиційне зростання попиту на авіаперельоти в туристичний сезон.

При цьому керівник “Украероруху” Андрій Ярмак відзначає, що позитивна динаміка України дещо перевищує європейський показник, який в серпні досяг 71% проти відповідного періоду докризового 2019 року.

“Україна має більший потенціал для відновлення після коронакрізіса, оскільки його наслідки для авіаційної галузі нашої країни, і зокрема для національного провайдера аеронавігаційного обслуговування, виявилися дуже серйозними”, – пояснює Ярмак.

Фото: Укрэарорух

Фото: Украерорух

У серпні 2021 року українські авіакомпанії виконали 10 505 польотів (на 10,2% менше в порівнянні з серпнем докризового 2019 го), іноземні авіакомпанії виконали 18 543 польоту (менше на 30,1%).

Внутрішніх польотів виконали 3 516 рейсів (+ 17,7%), міжнародних – 14 595 рейсів (-12,3%), транзитних – 10 937 рейсів (-41,2%).

Нагадаємо, що 28 червня Євросоюз відкрив вільне небо для українських літаків. Угода про спільний авіаційний простір відкриває ринок авіаперевезень, від чого виграють українські пасажири і авіакомпанії.

Цей договір скасовує ринкові обмеження і відкриє для України внутрішній авіаринок Євросоюзу. Але для цього країні доведеться перейти на авіаційні стандарти і правила Євросоюзу.

Рішення Ради ЄС дозволяє тимчасово почати застосовувати цю угоду до завершення всіх необхідних процедур для набуття нею чинності. Але щоб вступити в силу, воно має бути ратифікована кожною країною-членом ЄС, Єврокомісією і Україною. Допускається, що це станеться восени цього року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *