Які відео знімати в 2021 році. Гайд для бізнесу

Як і будь-який інший спосіб просування, відеомаркетінга вимагає первинного аналізу: що цікаво аудиторії, що б вона хотіла знати про ваш бізнес, як ви можете її захопити і показати свій професіоналізм. Давайте розберемо, які ролики будуть корисні бізнесу і в чому їх особливості.

Де будемо розміщувати

Від того, де ви будете розміщувати і «сіяти» ваш ролик, залежить його жанрова приналежність.

Найпопулярнішою платформою для розміщення відео в 2021 році залишається YouTube. Будете ви розміщувати ролик на каналі бренду і просувати його або ж знімете відео для рекламної інтеграції на сторонніх каналах – в будь-якому випадку вам знадобиться грамотний, професійний контент.

Ви можете вибрати будь-який жанр з представлених нижче і досягти хорошого результату.

Успіх кампанії буде залежати від складу цільової аудиторії, поставлених цілей і фінансових ресурсів.

Відеопрезентації

Це ролик про новий унікальний товар, покликаний розкрити всі переваги продукту. Не плутати з презентаційним роликом, мова про який піде нижче.

Відеопрезентації дозволяють продемонструвати, як саме новий товар усуває болі клієнта, і відбудуватися від конкурентів.

Наприклад, в даному ролику показано, як чудо-каса і чек роздрукує, і податки вважатиме, а розібратися з нею може будь-який власник смартфона. При цьому на відміну від інших кас вона стильна і продумана до дрібниць.

Ви також можете презентувати свій продукт в знаменитому стилі Apple.

Тут немає нічого про болі аудиторії – тільки неймовірні графіка і зйомка. Незважаючи на розкручений бренд компанія не забуває розповісти і про ключові переваги нової моделі.

Рекомендована тривалість: 1-5 хвилин.

Підходить виробникам товарів (гаджети, транспорт) і інформаційних продуктів (книги, курси, вебінари).

Вартість: висока.

Відеоогляди

У відеоогляді продукт постає у всіх подробицях і деталях (функціонал, властивості, способи застосування, розміри і т.д.), розглядається не тільки його УТП, як у випадку з відеопрезентацією.

Оглядачем може виступити актор / актриса, співробітник компанії або запрошений експерт.

Можна оглядати як щось матеріальне, так і нематеріальне. Наприклад, програмне забезпечення. Але деякі речі оглядати не варто:

  • Лікарські засоби. Закон «Про рекламу» накладають певні вимоги для подібної реклами.
  • Інфопродукти. Тому що огляд має на увазі під собою повне розгляд товару, а це значить, що ви зіллє зміст в Мережу.

При підготовці відеоогляду можна використовувати реальні відгуки покупців, UGC-контент про ваш товар в соцмережах або розіслати відповідним по вашій тематиці блогерам зразки продукції і отримати відео, на основі яких потім зібрати свій ролик.

Приклади оглядів від блогерів, які можуть послужити основою UGC-ролика

Рекомендована тривалість: стільки, скільки необхідно, щоб показати всі якості оглядає продукту.

Підходить інтернет-магазинах і виробникам.

Вартість: низька і середня в залежності від рівня продакшена, задіяних в зйомці осіб і вартості надісланих речей блогерам для unboxing.

Відеоінструкції

Відеоінструкції як ніякі інші ролики підвищують лояльність до бренду. Це простий спосіб показати клієнту, що ви дбаєте про нього. При цьому інструкція не завжди потрібна тільки високотехнологічним продуктам.

Поставте себе на місце споживача вашого товару: що викличе у нього найбільшу складність, що він може шукати на YouTube про ваш товар або категорію товару?

Можливо, клієнт не знає, як правильно користуватися вашим додатком, а може, є проблеми з відкриванням упаковки або із збіркою шафки. У вас заздалегідь повинна бути готова відеовідповідь.

До відеоінструкції можна віднести і рецепти. Це ідеальний контент для FMCG-виробників і ритейлерів. Розміщувати такі ролики можна як на сайті, так і в соціальних мережах або в місцях продажів.

Рекомендована тривалість: необхідна для того, щоб у глядача не залишилося додаткових питань і негативу.

Підходить інтернет-магазинах і брендам.

Вартість: залежить від продакшена. Іноді досить інструкції, знятої своїми силами на смартфон.

Інтерв’ю

Об’єктивно найважчий жанр, якщо ви не володієте журналістським талантом, а й відмінний спосіб показати, що ви готові переймати досвід у інших людей, щоб поліпшити свої послуги і продукти або переосмислити свій досвід з експертами з інших галузей.

До інтерв’ю спочатку потрібно підготуватися: зібрати і проаналізувати інформацію про людину, дізнатися, як до нього ставляться інші люди, проаналізувати його діяльність і так далі. Потім потрібно придумати питання, відповіді на які буде цікаво дізнатися глядачам.

Щоб навчитися проводити хороші інтерв’ю, ви повинні володіти проникливістю і бажанням вчитися на помилках.

Рекомендована тривалість: від 10 хвилин до 1,5 годин.

Підходить ринку послуг, брендам.

Вартість: залежить від рівня продакшена. Не всі готові включити в кошторис трьох операторів, як у головного інтерв’юера країни.

Навчальні ролики

Сюди входять гайди, майстер-класи, туторіали, поради і так далі. Матеріали з корисною інформацією – основа контент-маркетингу.

Продемонструйте в відео свою експертність – і клієнти до вас потягнуться. Ви можете безкоштовно поділитися частиною суперзначімой для них інформації і створити таким чином лід-магніт. І коли їм буде потрібно розширена консультація, вони прийдуть до вас.

Наприклад, ви виготовляєте авторські ляльки та, зрозуміло, не зацікавлені в зростанні конкурентів. Але при цьому в невеликому майстер-класі з виготовлення ляльки ви можете показати, наскільки це трудомісткий процес, якими класними матеріалами ви користуєтеся і яка філігранна і тонка робота за цим стоїть. Цінність ваших робіт в очах аудиторії відразу виросте.

Рекомендована тривалість: 5-25 хвилин.

Підходить всім.

Вартість: середня.

Лайфхак

Лайфхак – це підвид навчальних роликів. У таких роликах зазвичай даються невеликі поради, що спрощують життя. Будівельний магазин може показати лайфхак, як простіше або швидше забивати цвяхи. А між справою можна сказати, що в вашому магазині є пояс для інструментів, з яким працювати ще зручніше.

Зрозуміло, не варто записувати лайфхак про те, як обійтися без реактора холодного синтезу, якщо ви їх продаєте. Хіба що в ключі «обійтися можна, але навіщо?».

Рекомендована тривалість: 5-15 хвилин.

Підходить всім.

Вартість низька.

Топи

Всілякі вибірки:

  • топ-10 дрилів;
  • топ-5 смартфонів;
  • топ-7 помилок початківців оленярів.

Ви можете записати добірку своїх товарів, щоб збільшити продажі, поставивши на перше місце щось дороге, щоб у останніх позицій теж були шанси. Або записати добірку топів по темі, яка допоможе продати ваші послуги не безпосередньо, а опосередковано.

Можна записати «Топ-10 наших помилок», щоб показати, що ви прогресуєте. Це особливо корисно тим, хто надає послуги.

Крім добірок товарів і каяття в помилках у аудиторії можуть добре зайти огляди трендів і антітренд у вашій сфері.

Рекомендована тривалість: 5 – 10 хвилин.

Підходить всім.

Вартість низька.

Новини

У новинних відео дві мети: показати, що ви стежите за новинами, і розповісти про себе. Перше призведе глядачів до висновку – раз стежте за ними, то знаєте все нові технології шиття нижньої білизни, особливості роботи алгоритмів пошукових систем або фішки про поновлення у відомому онлайн-сервісі.

Друге потрібно для того, щоб показати ваше розвиток. Цим можна замінити прес-релізи, тому що якщо ви комусь цікаві, то про вас напишуть або розкажуть самі.

Найкращий приклад – звичайно, Apple. Що не ролик, то готовий прес-реліз.

Рекомендована тривалість: 5-10 хвилин.

Підходить: відомим або набирає популярність компаніям.

Вартість: залежить від рівня продакшена.

Розважальні ролики

Чисто розважальний контент можна дозволити собі, якщо ви працюєте в індустрії розваг.

Хоча «Альфа-банк» з нами зараз посперечався б. Навіть бекстейдж зі зйомки нашумілої колаборації зібрав понад 2 млн переглядів.

Якщо зняти ролик з несподіваними героями або розв’язкою і запустити вірусну рекламну кампанію, то він може принести мільйони переглядів і підвищить впізнаваність бренду.

У розважальних роликах не варто робити прямих закликів купити вашу продукцію, але ви можете зробити це у вигляді пародії – якщо вийде смішно, хороші відгуки гарантовані. Підійдуть пародії на дуже популярні фільми або пісні.

Найкраще місце для розміщення подібних відео – звичайно, TikTok, а й інші платформи підійдуть.

Рекомендована тривалість: 15-60 секунд.

Підходить сміливим і молодим компаніям.

Вартість: залежить від рівня продакшена, може взагалі нічого не коштуватиме.

Презентаційні ролики

Презентаційний ролик дає розгорнуту інформацію про компанію. Його зазвичай розміщують на сайті, показують під час переговорів або на професійних виставках. Його можна поставити і трейлером на YouTube-канал.

Як правило, такий ролик відрізняє продакшен високого рівня: професійна озвучка, вражаюча графіка, зйомки робочих процесів.

Фінансові вкладення в такий ролик виправдані тим, що при грамотній реалізації ви отримуєте візитну картку компанії з великим терміном придатності.

Але є і більш бюджетний спосіб зробити презентаційний ролик – змонтувати шоурил.

Рекомендована тривалість: 2-7 хвилин.

Підходить великим і середнім виробничим компаніям.

Вартість: висока.

Шоуріли

Цей жанр в першу чергу пов’язаний зі створенням портфоліо для акторів, режисерів і відеопродакшенов.

У невеликому ролику без спеціальної озвучення (підійде бадьора фонова музика з стоку) збирається нарізка кращих моментів з декількох відео.

Стосовно до бізнесу ви можете змонтувати таким чином дайджест по минулим конференцій, звітним заходам, досягненням за рік або інформацію про компанію.

Саме такі шоуріли можуть стати трейлером на вашому YouTube-каналі. Згодом їх можна запустити в рекламу на платформі.

Рекомендована тривалість: в середньому 1 хвилина.

Підходить майже всім.

Вартість: низька, якщо у вас вже є вихідні для нарізки.

Ііміджеві ролики

З іміджевого ролика повинна складатися загальна картина, чим займається ваша компанія, що ви виготовляєте або продаєте.

Закадровий текст і високобюджетна графіка необов’язкові, але зйомка повинна бути якісною і сучасною.

На відміну від презентаційного ролика тут не потрібні подробиці процесу виробництва або коментар гендиректора, а мета відео – підвищити впізнаваність бренду.

Рекомендована тривалість: 1 – 2 хвилини.

Підходить: будь-якої компанії.

Вартість: середня.

Відеоінфографіка

Це короткий, але ємний формат, в ньому голосове повідомлення підкріплюється візуальними образами.

Підходить такий формат практично всім: дизайнерським студіям, дилерам, будівельним фірмам, маркетинговим агентствам і так далі. Головне – встигнути зацікавити глядача за перші кілька секунд, а потім пояснити основні вигоди.

Рекомендована тривалість: до 3 хвилин.

Підходить: всім.

Вартість: середня.

Поради тим, хто зважився на відеомаркетінга

  • Вивчіть тренди відеомаркетінга, в тому числі на яких платформах актуально розміщувати своє відео прямо зараз. Повторюся: від цього також буде залежати жанр вашого ролика.
  • Одне і те ж відео можна дістрібутіровать на різні платформи і канали і навіть згодом зробити частиною шоурил компанії.
  • Великий бюджет на продакшен необов’язково приведе вас до обраних цілям. Співвідносите витрати з планованими показниками ефективності.
  • Не бійтеся комбінувати жанри. Пародія на презентацію в стилі Apple, графіка в інтерв’ю або топ антітренд підвищують шанси зацікавити вашого потенційного клієнта.
  • Завжди тримайте в голові цілі відеомаркетінга, щоб не опинитися в ситуації «креативність заради креативності».

Джерело: texterra.ru

Залишити відповідь