Як зробити рекламну інтеграцію, від якої передплатники НЕ будуть плюватися

Реклама двигун торгівлі. А ще блогів, подкастів, коміксів і сотень інших мережевих активностей.

Без реклами неможливе незалежна журналістика. Тому що все коштує грошей, і ти їх береш або з рекламних бюджетів, або з спонсорських гонорарів. Яка, до чортової бабусі, об’єктивність при спонсорських грошах?

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Реклама – не зло, а велике добро і доброту, яка дозволяє всім нам грішним заробляти на своїй творчості і виводити його на нові рівні. При цьому ні копійки не струшуючи з споживачів цього самого творчості.

Проблема тільки в тому, що у людини, що продає рекламу, і людини, вимушеного її споживати, можуть сильно відрізнятися думки на цей рахунок.

Щоб подивитися відяшечку на «Ютубі», потрібно подивитися два рекламних ролики на початку, один в середині і один ближче до кінця. А ще рекламна інтеграція самого блогера. А ще трошки продакт-плейсменту. За 10 хвилин ми дізнаємося про знижки в «Ельдорадо», новий тариф МТС, онлайн-казино, магазині органічних продуктів і про дуже вигідну іпотеку. Так, а про що взагалі був ролик?

Реклами багато. Дуже багато. Нереально багато.

І це, звичайно, дратує. А чим більше ви дратуєте вашу аудиторію, тим менше вона вас любить (якщо ви, звичайно, не Тема Лебедєв, але той продав душу дияволові за можливість творити будь-яку херню і залишатися в топах чого завгодно, як би не змінювався інтернет).

Тому з рекламою, як зі спеціями – покласти трошки все одно доведеться, але, якщо переборщити – зіпсуєте все блюдо.

І також як зі спеціями – щоб вийшло смачно, підбирати потрібно ретельно.

Якщо у вас досить оборотів, щоб вибирати з великої кількості рекламних пропозицій, то краще орієнтуватися не на тих, хто дасть більше грошей, а на тих, хто запропонує вашій, саме вашої аудиторії щось, що їй зайде.

Ну ви ж їх знаєте, як ніхто. Хто у вас там? Дівчата 12-17? Втомлені від усього цього ось мужики під 40? Матусі в декреті, до декрету і після? Айтішники? Мандрівники? Спортсмени?

І так, спортсмени ще займаються чимось крім спорту. Наприклад, знайомляться, читають і купують квитки на літак. У матусь є життя крім мамства – вони теж водять авто, цікавляться інвестиціями і носять туфлі. Втомлені чоловіки … Чорт його знає, чимось теж зайняті крім втоми. Подумайте, що їм може бути цікаво (підказка – швидше за все той же, що і вам, раз ви зустрілися один з одним на просторах цієї нескінченної павутини) і запропонуйте зі знижкою. В результаті отримаєте вдячність замість роздратування.

Якщо ваші лапи ще не настільки потужні, щоб рекламодавці конкурували за вас, а не навпаки, то хоча б відтинайте відвертий треш і невідповідність цінностям вашої ЦА.

Спеції підібрали? Поклали акуратно? Борщу не пересолили? З сіллю не переборщити?

Відмінно. Тепер потрібно все це подати до столу.

По-перше, правила хорошого тону і етикету найсуворішим чином вимагають сервірувати будь-яку рекламу згадкою про те, що це реклама. Так ви даєте зрозуміти своїм читачам-глядачам-слухачам, що ви поважаєте їх і не намагаєтеся протягнути джинсу як новина, натівку – під виглядом думки, а оселедець видати за десерт. Ні, реклама є реклама, і ми чесно про це повідомляємо.

По-друге, реклама, хоч і окрема частина вашого контенту, але все ще ваш контент. Чаcть команди, частина корабля.

Не треба робити «рекламну інтеграцію» шляхом запіхіванія бездарного тексту, який лівою п’ятою написав чийсь SMM-щик, всередину вашого прекрасного бложика. Не треба брати шматок зняти не вами відяшкі з вирвіглазнимі банерами і пхати його всередину вашого стрункого і красивого ролика. Не треба постити чужу погану фотку в ваш «Инст».

Не дозволяйте іншим зробити погано. Зробіть самі, в своїй стилістиці і добре. Придумайте гарний жарт; якщо ви про гумор, поясніть аргументовані плюси і вигоди, якщо ви про аналітику; запіхну всередину якусь арт-концепцію, якщо ви про творчість.

Люди не будуть спотикатися об щось чужорідне, а, отже, будуть менше турбуватися.

Не треба в центр муссового торта запихати котлету, в загальному. Навіть якщо рекламодавець каже, що так смачніше. Це вашу аудиторію нудити буде, а не його. Ви ж не хочете, щоб через ваш столу гості виходили, відпльовуючись?

Будьте привітним господарем, подавайте всі красиво і збалансовано.

Відразу домовтеся з рекламодавцем, що розміщуєте ви на ваших умовах, а не на його. Що вам можна іронізувати і над самим фактом реклами, і над брендом. Що можна не перераховувати «18 причин купити тільки у нас», а розповісти цікаву історію. Що всі бонуси, знижки та 34 варіанти підписки на сервіс він перерахує на своєму Лендінзі, а ваше завдання – зацікавити людей і розповісти їм про товар або послугу так, як ви б розповідали доброго знайомого.

Загалом, домовтеся з рекламодавцем, що не будете перетворюватися в пластмасового бовдура, киває головою і вимовляє записане на плівку:

«Налітай, тільки у нас …» Отбейте собі право залишатися живою людиною і, чорт забирай, схиляти назва бренду в мові.

«Випивши освіжаючою Coca-cola, я сів за кермо своєї чудової Mazda». Та ніхто так не говорить і не пише, крім тих, що пішли в запій ще в дев’яності маркетологів. «Випив коли, стрибнув у мазду».

Чим більше простору для маневру ви виб’єте собі в переговорах з рекламодавцями, тим менше потім треба буде вибачатися перед аудиторією за маячню в рекламі. Тим з більшою лояльністю і інтересом люди будуть сприймати вашу рекламу.

Зовсім вищий пілотаж – підсолодити пілюлю і дати всередині реклами щось смачне крім реклами. Розповісти лайфхак (нормальний, а не про трубочку, засунуту в відкривачку для банки газованої води), поділитися приємним спогадом, зняти придатний гег.

Ставтеся до реклами як до частини вашого контенту, а не як до неминучого зла. Тоді і аудиторія ваша буде ставитися до цього схожим чином. І любити вас і за рекламні паузи в тому числі.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Джерело: texterra.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *