Як залучити покоління Z за допомогою SEO

Які стратегії пошукового просування допоможуть залучити на сайт молоду аудиторію, і щоб користувачі не пішли зі сторінки через 8 секунд?

Покоління Z (їх ще називають «Зумер», «центеніали») – це цілком платоспроможна аудиторія, що віддає перевагу онлайн-покупки і спілкування з брендами в мережі. Однак далеко не всі компанії знають, як працювати з «зетамі», і не до кінця розуміють роль SEO – які можливості приховує пошукова оптимізація в питанні залучення «зетовий» на сайт.

Який він, представник покоління Z?

У світі проживає понад 2,56 млрд молодих людей, які народилися на початку 2000-х і далі – це близько 30% всього населення планети. Розглянемо деякі особливості поведінки представників покоління Z, в тому числі в Мережі:

  • Вони прив’язані до безлічі цифрових пристроїв, не уявляють собі життя без онлайн-серфінгу і соціальних мереж, а також довіряють улюбленим блогерам і лідерам думок.
  • Зетам важче концентруватися, їх увага розсіюється. Їм не властиво терпіти те, що не подобається і не приносить задоволення.
  • Незважаючи на те, що «Зумер» все ще знаходяться під впливом батьків, вони рано починають працювати і шукають можливості для самореалізації.
  • Молода аудиторія не любить читати довгі тексти або дивитися тривалі відео. «Зетам» важче фокусуватися, оскільки вони звикли до коротким постам в соцмережах.

Як «Зумер» користуються пошуковими системами?

Варто враховувати деякі переваги зетовий в плані пошуку та обробки інформації:

1. Не гортають більше трьох сторінок в пошуковій видачі

Багато зупиняються на першій сторінці видачі Google. Тому основним завданням для маркетологів стає виведення сайту компанії в перші рядки пошуку, щоб точно бути впевненим, що «центеніали» зможуть вас знайти.

2. Убивають long-tail запити

Покоління Z розуміє, що чим точніше буде їх пошуковий запит, тим швидше вони отримають відповідь в Інтернеті. Дослідження компанії Fractl, проведене в 2020 році, виявило: незважаючи на перевагу до коротких текстів, «Зумер» забивають в рядок пошуку довші пошукові запити. У той час як в середньому пошуковий запит складається з 4 слів, покоління Z використовує запити з п’яти і більше слів зазвичай у формі питання, щоб знайти найбільш релевантну інформацію і не витрачати час на пошук. Покоління Z також часто використовує голосових помічників, які за допомогою алгоритмів штучного інтелекту (ІІ) перетворять мова в довгий пошуковий запит і виконують по ним пошук.

Подібні пошукові запити прийнято називати long-tail запитами. Це низькочастотні і нізкоконкурентним ключові фрази, що складаються з трьох і більше слів. Такі запити при грамотній настройці рекламних кампаній можуть забезпечити високу конверсію і ефективно працювати над залученням молодої аудиторії на сайт.

3. Використовують 8-секундний фільтр

Здається, що «Зумер» складніше сфокусуватися, але насправді вони використовують «восьмісекундний фільтр», з допомогою якого сканують тонни даних. Тому вони закриють сторінку менш ніж за 10 секунд, якщо на ній немає, що цікавить їх. Це означає, наповнені переоптімізірованние спамние текстами сайти відштовхнуть молоду аудиторію. Щоб достукатися до покоління Z, потрібно скоротити ваше повідомлення по максимуму, залишивши тільки ключовий посил.

Пошукове просування для «зетовий»

Чи можна адаптувати SEO-стратегії під запити молодої аудиторії? Оскільки західні видання присвячують цілі колонки впливу покоління Z на пошукову оптимізацію.

SEO не залежить від аудиторії. Основне – це хороша структура і контент. Якщо це інтернет-магазин модного молодіжного одягу, то його треба просувати так само, як і будь-який інший. А залучати саме молодих людей будуть бренди, які представлені в цьому магазині.

Ділити SEO на «для покоління Z» і «для всіх інших» – так собі затія. Підхід буде однаковий у всіх випадках. Є специфіка, але вона залежить скоріше від тематики, а не від аудиторії. Сайт, який продає вантажівки, і магазин молодіжного одягу повинні бути зроблені по-різному, і справа не у віці людей, а в тому продукті, який на сайті представлений.

Пошукове просування не допоможе безпосередньо вийти на молоду аудиторію, а от знання, куди найчастіше заходять представники покоління Z, дозволить зрозуміти, де їх потрібно шукати. І вже з цих інформаційних ресурсів вести «зетовий» на сайт.

Джерела трафіку на сайт

Рекламні системи дозволяють запустити рекламу на покоління Z: потрібно лише задати вікові характеристики аудиторії в налаштуванні рекламної кампанії. Facebook пішов далі, дозволивши націлити по поколінню Z. Такий таргетинг може стати в нагоді компаніям, які хочуть залучити нову аудиторію. Однак до «центеніалов» стає складніше донести рекламне повідомлення. Вони наштовхуються на безліч оголошень кожен день і, здається, вже перестали помічати рекламні банери. Проаналізуємо, де в основному представлені молоді інтернет-користувачі.

Соціальні мережі

Покоління Z знаходиться в соціальних мережах, і для багатьох брендів SMM – головний інструмент спілкування з цільовою аудиторією. У соціальних мережах з’являються цілі магазини з онлайн-каталогами, де «зети» першими дізнаються про новинки та навіть можуть зробити покупку.

Багато магазинів залишають посилання на сайт або каталог з новими колекціями. Так вони привертають додатковий трафік на сайт і отримують ще один спосіб прорекламувати свою продукцію.

YouTube

Відеохостинг YouTube став пошукачем для покоління Z. Молода аудиторія частіше використовує YouTube для пошуку інформації: дивиться відеоуроки, відеоінструкції, лекції та освітній контент. Дослідження Think with Google виявило, що 80% «зетовий» дивляться відео на YouTube для навчання, а 85% регулярно використовують YouTube, щоб знайти потрібну інформацію. Динамічний відеоконтент не дасть «Зумер» занудьгувати і підвищує досматріваемость ролика. Маркетологу важливо створювати відеоконтент як для візуальних соціальних мереж (YouTube, Instagram, TikTok), так і для свого веб-сайту.

Щоб відео дійшло до цільової аудиторії, потрібно розуміти особливості просування на YouTube. Сама відповідна довжина ролика – 10 хвилин. Довгі ролики рідко доглядають до кінця, а відсоток огляду є одним з ключових чинників ранжирування. Крім того, назва ролика має бути цікавим і містити ключове слово. Описи рідко хто повністю читає, тому в них можна вставляти цілі шматки SEO-тексту. Чим більше в описі буде входжень ключових слів, тим вище ранжируватиметься ролик.

На початку опису до ролика можна залишити посилання на сайт: так можна збільшити трафік і залучити додаткові переходи молодої аудиторії, яка користується YouTube для пошуку інформації. А якщо на сайті будуть розміщені відеоролики з YouTube, молоде покоління буде довше залишатися на сайті, що поліпшить його поведінкові чинники.

Погане юзабіліті відлякає «центеніалов»

Отже, з джерелами трафіку розібралися. Але як наповнення і технічна складова сайту впливає на залучення молодої аудиторії? Згідно з дослідженням компанії Sitecore, «зети» не залишають брендам право на помилку в Мережі. Якщо «зетовий» щось не влаштує в цифровому призначеному для користувача досвід, то вони, не роздумуючи, виберуть інший онлайн-ресурс. Тільки близько третини опитаних готові дати бренду шанс виправити помилки перед тим, як піти до конкурента. А 37% опитаних відмовлялися від покупки або публікували негативні відгуки, якщо зазнавали труднощів на сайті бренду.

Якщо до вас не приходять представники покоління Z, швидше за все, потрібно поліпшити користувальницький досвід (UX) і призначений для користувача інтерфейс (UI) сайту. Покоління Z чекає від рітейлерів привабливу візуальну складову сайту і демонстрацію товарів з усіх боків. Спробуйте додати динаміку в опису товарів, створювати зображення 360 °, естетично привабливий контент і короткі відеоогляди про товари. Замість довгих описів краще використовувати інтерактивні елементи. Наприклад, замість великого блоку інформації про доставку та оплату розмістити логотипи платіжних систем і транспортних компаній. Також годі й розписувати переваги продукту, в які навряд чи будуть вчитуватися, а додати відповідні зображення з невеликими підписами.

Особливі переваги до мобільного онлайн-шопінгу

Згідно з дослідженням Sitecore, до пандемії майже третину «Зумер» (31%) ніколи не скоювала покупок в Інтернеті. Локдаун змінив звички: зараз більшість представників покоління Z (64%) продовжують робити онлайн-покупки.

Три чверті чекають від брендів захоплюючих вражень при здійсненні покупок в Інтернеті, а 71% очікують гіпер-персоналізовані пропозиції та досвід. Покоління Z також очікує поліпшення роботи веб-сайтів на мобільних пристроях (53%).

Покоління Z швидше за все покине сайт, якщо він буде довго завантажуватися. Google також враховує тенденцію до мобільного трансформації і підвищення швидкості завантаження сторінок. При ранжируванні в пошуковій видачі пошуковик віддає перевагу сайтам, які застосовують технології прискорених мобільних сторінок (Accelerated Mobile Pages – AMP).

Для залучення покоління Z розробіть зручну мобільну версію вашого веб-сайту, оскільки «зети» частіше за інших поколінь заходять в Інтернет з мобільних пристроїв. Саме тому UX / UI повинні підвищувати зручність взаємодії з сайтом зі смартфонів.

Стривайте, а при чому тут «зети»?

Перехід на мобільні пристрої характерний для всіх вікових поколінь. Інтернет-користувачі рідко готові витрачати час на сайти з повільно завантажуються веб-сторінками. Чим же відрізняються споживчі звички покоління Z в Мережі? Справа в тому, що «Зумер» менш терпимі до поганих матеріалами і повільним сайтам, ніж інші покоління. Крім того, у «зетовий» не до кінця сформувався список улюблених брендів і не накопичено достатній досвід здійснення покупок.Припустимо, представник покоління Y оформить замовлення навіть на поганому з точки зору юзабіліті сайті, якщо до цього у нього був вдалий досвід покупок в цій організації. Покоління Z ще не знайоме з цією компанією, і у нього не сформувалася лояльність до бренду. У цьому випадку «зети» швидше за все покинуть сайт і виберуть конкурента.

Чек-лист хорошого сайту для покоління Z

Просування сайту в пошуку найчастіше не пов’язане з віком цільової аудиторії, а визначається специфікою продукту, тематикою та лідерами на ринку. Проте, залишається ряд базових вимог до сайту, щоб домогтися розташування покоління Z. Отже, який же повинен бути сучасний сайт для «Зумер»?

  • З динамічним інтерактивним контентом.
  • Адаптований під мобільні пристрої.
  • Містить корисний контент і мінімум заспамленності фраз.
  • Забезпечує високу швидкість завантаження веб-сторінок.
  • Оптимізовано для голосового пошуку.
  • Контент включає довгі ключові запити.

Щоб не втратити потенційних клієнтів серед представників покоління Z, дозвольте їм легко і швидко знаходити всю потрібну інформацію на сайті. Так вам вдасться подолати «8-секундний фільтр» і утримати «зетовий» на сайті. Щоб молода аудиторія не пішла до конкурента з більш зручним і технологічним сайтом, варто поквапитися поліпшити інтерфейс і цифровий досвід вашого сайту, а також не забути виправити всі помилки і баги.

Джерело: e-xecutive.ru

Залишити відповідь