Як правильно працювати з позитивом в мережі?

Навіть великі компанії часом забувають, наскільки важливо грамотно підтримувати репутацію в мережі. І якщо робота з негативними відгуками про товари і послуги поставлена ​​на потік, то ось на появу позитивної інформації про бренд не вистачає часу. А ніша виявляється зайнята конкурентами!

«Більше половини всіх продажів відбувається за рекомендаціями друзів, і лише за малу частку клієнтів ми дякуємо рекламу», – запевняють автори книги «Управління репутацією в інтернеті» Микита Прохоров і Дмитро Сидорин.

І якщо лідери ринку вкладаються в дорогий піар, то невеликим компаніям і підприємцям-початківцям вигідніше зосередитися на «сарафанне радіо».

Тим більше що у всесвітній павутині воно працює за аналогією з життям. Буде потрібно тільки:

  • Створити контент;
  • Опублікувати його;
  • Поширити.

Ось кілька простих правил про те, як працювати з позитивним контентом.

1. Зосередьтеся на цільової аудиторії

Визначтеся, для кого ви готуєте ту чи іншу інформацію.

Чи сподіваєтеся на публікацію в ЗМІ? Тоді переконайтеся, що написана стаття відповідає редакційній політиці.

Залучення в соцмережах повинно бути побудовано з розважальних або інформативних елементів. Наприклад, цікава відеозапис, музика, міні-ігри, головоломки, докладний опис товару або послуги – все, що може утримати людину надовго.

І пам’ятайте: в пошукових системах у вас буде всього кілька секунд, щоб зацікавити людину. Тому в першій же фразі говорите про знижки, спецпропозиції, акції, подарунки.

2. Подумайте про «топі-3» в пошуковому рядку

Прийнято вважати, що перші три рядки в результатах пошуку бачать 100% користувачів, четверту-п’яту значно менше, а вже перехід на другу сторінку пошукової видачі роблять менше 50% користувачів.

Це означає, що першочерговим завданням є просування позитивної інформації на верхні строчки.

Почніть з оптимізації офіційного сайту. Розширте його, додавши нові сторінки і різноманітні статті. Важливим фактором є наявність у сайту пов’язаних з ним акаунтів в соціальних мережах, які дублюють новини, розміщують посилання.

Допоможе і створення сторінки про компанії на доменах виду: company-name.ru або назва-компаніі.рф.

3. Працюйте з відгуками

У перші рядки неодмінно потраплять сайти- «отзовікі» ( «Яндекс.Маркет», Yell, «Отзовік»).

Відсутність відгуків про вашу продукцію або оцінка в 3 бали, рівноцінна трієчку в шкільному щоденнику, що не надихне покупця, а скоріше змусить звернутися до конкурентів.

Кращий спосіб залучення уваги – мотивувати покупців залишати чесні і докладні відгуки про послуги / продуктах, запропонувавши за це знижку або приємний сувенір.

Наприклад, фраза «телевізор відмінно працює» мало кого зацікавить, а ось особистий досвід по його підключенню – вже корисна інформація.

4. Потрапте в енциклопедію

Статті в енциклопедіях про бренд – важливий і недооцінений інструмент. Солідно виглядає, коли за прямим запитом в пошуковій видачі присутні не просто офіційний сайт і групи у «ВКонтакте» або Facebook, але ще і статті в довідниках і енциклопедіях з інформацією про компанії.

5. Роздобути «євангелістів бренду»

Основна відмінність євангелістів від PR-агентства полягає в готовності поширювати вигідні бренду рекомендації і залучати нових клієнтів завдяки своїй вірі в продукт.

Наприклад, бренд Starbucks організував спеціальний сайт для концентрації та підтримки фанатів кав’ярень – My Starbucks Idea. Тепер кожен може залишити на сайті свою пропозицію про поліпшення роботи кафе, а якщо пощастить, то і порадіти втілення своєї ідеї.

Доведіть і ви своїм клієнтам, що їх ідеї для вас значимі: покличте залишати пропозиції на вашому сайті, в соціальних мережах. Спілкуйтеся з людьми, перетворите покупців в друзів бренду.

Другий, не менш успішний кейс реалізувала компанія Apple. Прихильники «яблучної» продукції регулярно вступають на просторах інтернету в дискусії з прихильниками Android, тому що щиро люблять свої гаджети. Створіть гарну легенду навколо бренду, змусьте людей повірити в те, що ви «продаєте щось більше, ніж просто товар», як це зробив свого часу Стів Джобс.

І не варто забувати, що лояльність до бренду авторитетної людини також приверне до продукції підвищена увага.