Як побудувати бренд в соціальних мережах і збільшити продажі

Акаунт у соціальних мережах – міні-серіал про людину, режисером якого виступає він сам. Вирішуючи, що, коли і яким чином розповісти світу, він будує персональний бренд.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Що таке і навіщо потрібен персональний бренд

Особистий бренд в соцмережах – це люди знають ім’я, експертність контенту, лояльна аудиторія, нетворкінг в детальних інструкцій і коментарі; це в тому числі інструмент для продажу. Сьогодні 70 млн росіян активно користуються соцмережами, в топі – YouTube (74,4%), ВКонтакте (66,1%), Instagram (56,2%), TikTok (15,3%). Пора просувати себе не тільки через профільні офлайн-івенти, а й онлайн.

У програмі «Жінка-Лідер» Майстерні управління «Сенеж» президентської платформи «Росія-країна можливостей» був окремий блок про особисте бренд. Ініціативу підтримує Рада Євразійського жіночого форуму при Раді Федерації Федеральних Зборів РФ. Учасниці вирішують разом соціально-економічні завдання країни і в тому числі вчаться створювати свою історію – особистий бренд.

Завдання особистого бренду

Персональний бренд вирішує три базові завдання:

 1. Пошук клієнтів (продажу та підтримка продажів). Рівень лояльності клієнтів в результаті їх взаємодії з брендом через соціальні мережі підвищується на 15%, це сприяє зростанню товарообігу від 5 до 10%.
 2. Пошук партнерів та інвесторів для фінансування проекту. У багатьох бізнес-ангелів є акаунти в соцмережах. Їм можна написати в директ, розповісти про свій проект і запропонувати співпрацю.
 3. Пошук співробітників (розміщення вакансій, стажувань) або однодумців (НКО). Персональний бренд не тільки про продажі і прибутку – пошук волонтерів або фахівців в команду.

Люди купують у людей – будьте справжніми, діліться історіями, які не приховуйте емоції і настрій. До того, як приступити до розвитку аккаунта в соціальних мережах, продумайте ключові цінності, які хочете донести до аудиторії. Говоріть не тільки про товар або послугу, а й про себе – особистої інформації може бути до 30% від усього обсягу контенту.

Self-marketing або як створити особистий бренд в соцмережах

Використовуйте правило 15 секунд, щоб визначитися з ключовими повідомленнями: попросіть колег і близьких розповісти, що вони думають про вас. Звичайно, страшно, але тільки так ви побачите себе з боку і зрозумієте, в чому ваша унікальність. Акаунти, зроблені «під копірку», не приваблюють уваги і втрачають аудиторію. Все, що потрібно – бути щирим, ділитися емоціями і думкою, навіть якщо воно «непопулярне».

Instagram – найбільш швидкозростаюча соціальна мережа в світі і один з найбільш популярних каналів просування B2C-брендів (для B2B майданчик використовують тільки 31% компаній).

Рекомендації по створенню і розвитку аккаунта в Instagram

 1. Використовуйте «яскраві» фото. Вони повинні відображати вашу індивідуальність, цінності, бути живими і різними – пози, ракурси, образи та ін. В ідеалі робити професійну зйомку, щоб зображення були якісними, а композиція – гармонійної. На допомогу можна покликати Інста-стиліста і Інста-фотографа.
 2. Продумайте контент-план. Соцмережі люблять регулярність – записуйте теми, які ви хотіли б обговорити з аудиторією, оформляйте ідеї в тексти і починайте публікувати за графіком. Наприклад, в ідеалі публікувати по одному посту кожен день. Також можна запланувати прямі ефіри (4-10 на місяць), взаємний піар (до 8 разів) і сторіз (до 10 щодня).
 3. Створюйте персональні хештеги. Наприклад, ви придумали рубрику «Похвастушкі» для Інстаграм. До постам по цій темі ставте хештег за схемою «” # “+ назва рубрики +” _ “+ назва облікового запису». Так ваші передплатники зможуть прочитати всі пости по темі і підняти вам охоплення і на нові, і на старі публікації – не всі готові перегортати аккаунт до початку в пошуках важливої ​​інформації.
 4. Ставте цікаві геометки. Локація – продовження поста, вона може відображати тему, підкреслювати ваше почуття гумору. Наприклад, «Десь на планеті Земля», «Чисто космос», «Хай живуть макарони з сиром» та ін. Також якщо у вас кафе, ресторан, студія йоги, то сусіди можуть про них дізнатися через локацію, яку ви відзначите. Наприклад, «Балчуг ВьюПоінт».

Як просувати аккаунт і залучати аудиторію?

Для початку потрібно створити релевантний контент. Визначтеся, хто входить в вашу цільову аудиторію (ЦА), докладно опишіть її і складіть список проблем, які її хвилюють. Якщо ЦА різнорідна, то зробіть ассоціограмму і до кожної групи напишіть по 10-20 питань. Все це основа постів, які будуть відповідати інтересам передплатників.

Після використовуйте інструменти просування. Наприклад, таргетовану рекламу. У Instagram її можна запустити всередині програми або через Ads Manager. Не забувайте і про можливість розповісти про акаунт на публічних виступах, в інших соціальних мережах, вказати нік на візитках, в презентаціях, підписи e-mail, а якщо ви письменник – в своїх книгах.

Ще хід, яким користуються багато блогерів – взаімопіар. А також Ґева (GiveAway) – формат просування, коли інфлюенсери об’єднують свої бюджети на рекламу і подарунки передплатникам, створюють призовий аккаунт, де описані умови отримання призів, наприклад, підписатися на всіх, хто відзначений в пості та ін. Це забезпечують швидкий приріст аудиторії, але, на жаль, не завжди якісної. Якщо ваша ніша – вузькоспеціалізована, утримати нецільову аудиторію контентом буде важко. Тому такий інструмент підійде не всім. Краще використовувати формати конкурсів / марафонів. Наприклад, розіграш подарунків за лайк і позначку друзів.

Де шукати натхнення?

У кожного блогера рано чи пізно настає момент, коли здається, що теми для постів вичерпалися. Увімкніть спостережливість. З’явилися ідеї, емоції? Робіть нотатки або фото. Згадуйте і розповідайте аудиторії те, що знаєте тільки ви (досвід або тему, в якій добре розібралися і готові ділитися Лайфхак). Регулярно переглядайте стрічку в Facebook і Instagram – ловите тренди. Тестируйте новий контент, при цьому не бійтеся копіювати – «кради як художник»: дивіться ідеї у зарубіжних блогерів і конкурентів (беріть цікаве і пишіть про це, але по-іншому).

6 правил ідеального блогу

 1. Чи не розпиляйтеся – виберіть основну тему і пару додаткових. Публікуйте пости регулярно. Зробіть рубрикатор.
 2. Думайте не тільки про якість зображень – про текст. Російськомовна аудиторія любить не тільки дивитися, а й читати. Пишіть зрозуміло і цікаво, дотримуйтеся стилістики, яка близька аудиторії: гумор, сленг тощо.
 3. Дотримуйтеся структури: зав’язка, основний текст, розв’язка. Текст з перших пропозицій повинен «чіпляти» і викликати бажання читати далі.
 4. Будьте корисними. Продають текстів має бути мінімум, інакше – відписка. Формуйте у аудиторії запити і у відповідь діліться корисним. Це може бути чек-лист, календар, брошура, добірка книг. Якщо ви – фітнес-тренер, то можете зробити конкурс і пообіцяти передплатникам розробити індивідуальну систему тренувань на місяць.
 5. Використовуйте різні прийоми. Залучайте аудиторію кожен раз: просіть поради або допомоги, пропонуйте консультацію або допомогу безкоштовно, проведіть опитування, зіграйте в гру, влаштуйте челлендж.
 6. Робіть real-time marketing – оперативно реагуйте на порядок денний, але на релевантні теми. Наприклад, політику і релігію краще не чіпати.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Джерело: rusability.ru

Залишити відповідь