Акаунт у соціальних мережах – міні-серіал про людину, режисером якого виступає він сам. Вирішуючи, що, коли і яким чином розповісти світу, він будує персональний бренд.
***
Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua
***
Особистий бренд в соцмережах – це люди знають ім’я, експертність контенту, лояльна аудиторія, нетворкінг в детальних інструкцій і коментарі; це в тому числі інструмент для продажу. Сьогодні 70 млн росіян активно користуються соцмережами, в топі – YouTube (74,4%), ВКонтакте (66,1%), Instagram (56,2%), TikTok (15,3%). Пора просувати себе не тільки через профільні офлайн-івенти, а й онлайн.
У програмі «Жінка-Лідер» Майстерні управління «Сенеж» президентської платформи «Росія-країна можливостей» був окремий блок про особисте бренд. Ініціативу підтримує Рада Євразійського жіночого форуму при Раді Федерації Федеральних Зборів РФ. Учасниці вирішують разом соціально-економічні завдання країни і в тому числі вчаться створювати свою історію – особистий бренд.
Персональний бренд вирішує три базові завдання:
Люди купують у людей – будьте справжніми, діліться історіями, які не приховуйте емоції і настрій. До того, як приступити до розвитку аккаунта в соціальних мережах, продумайте ключові цінності, які хочете донести до аудиторії. Говоріть не тільки про товар або послугу, а й про себе – особистої інформації може бути до 30% від усього обсягу контенту.
Використовуйте правило 15 секунд, щоб визначитися з ключовими повідомленнями: попросіть колег і близьких розповісти, що вони думають про вас. Звичайно, страшно, але тільки так ви побачите себе з боку і зрозумієте, в чому ваша унікальність. Акаунти, зроблені «під копірку», не приваблюють уваги і втрачають аудиторію. Все, що потрібно – бути щирим, ділитися емоціями і думкою, навіть якщо воно «непопулярне».
Instagram – найбільш швидкозростаюча соціальна мережа в світі і один з найбільш популярних каналів просування B2C-брендів (для B2B майданчик використовують тільки 31% компаній).
Для початку потрібно створити релевантний контент. Визначтеся, хто входить в вашу цільову аудиторію (ЦА), докладно опишіть її і складіть список проблем, які її хвилюють. Якщо ЦА різнорідна, то зробіть ассоціограмму і до кожної групи напишіть по 10-20 питань. Все це основа постів, які будуть відповідати інтересам передплатників.
Після використовуйте інструменти просування. Наприклад, таргетовану рекламу. У Instagram її можна запустити всередині програми або через Ads Manager. Не забувайте і про можливість розповісти про акаунт на публічних виступах, в інших соціальних мережах, вказати нік на візитках, в презентаціях, підписи e-mail, а якщо ви письменник – в своїх книгах.
Ще хід, яким користуються багато блогерів – взаімопіар. А також Ґева (GiveAway) – формат просування, коли інфлюенсери об’єднують свої бюджети на рекламу і подарунки передплатникам, створюють призовий аккаунт, де описані умови отримання призів, наприклад, підписатися на всіх, хто відзначений в пості та ін. Це забезпечують швидкий приріст аудиторії, але, на жаль, не завжди якісної. Якщо ваша ніша – вузькоспеціалізована, утримати нецільову аудиторію контентом буде важко. Тому такий інструмент підійде не всім. Краще використовувати формати конкурсів / марафонів. Наприклад, розіграш подарунків за лайк і позначку друзів.
У кожного блогера рано чи пізно настає момент, коли здається, що теми для постів вичерпалися. Увімкніть спостережливість. З’явилися ідеї, емоції? Робіть нотатки або фото. Згадуйте і розповідайте аудиторії те, що знаєте тільки ви (досвід або тему, в якій добре розібралися і готові ділитися Лайфхак). Регулярно переглядайте стрічку в Facebook і Instagram – ловите тренди. Тестируйте новий контент, при цьому не бійтеся копіювати – «кради як художник»: дивіться ідеї у зарубіжних блогерів і конкурентів (беріть цікаве і пишіть про це, але по-іншому).
***
Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua
***
Джерело: rusability.ru