Як не облажатися: 10 Лайфхаків для якісного публічного виступу

Денис Блощинський, співвласник 42 Agency, про складові якісного публічного виступу.

1. Не розповідайте про те, що ви не розбираєтеся

Форум або конференція, все зведеться нанівець, якщо спікер не підготовлений. Хотіти «засвітитися» в професійному середовищі мало, потрібно чітко розуміти мету свого виступу, щоб дати правильні думки аудиторії. Якщо ви дійсно розбираєтеся в тому, про що говорите. Фінансовий менеджер не може розповісти про технічні характеристики проекту.

Ваша доповідь повинен подобатися, перш за все, вам. Незважаючи на його серйозність, постарайтеся зацікавити слухачів. Ви самі повинні отримувати задоволення від виступу. Ви повинні знати, про що говорите. Ви можете відчути всі аспекти вашої підготовки. Ви не можете назвати себе професіоналом своїх справ. Тому не варто псувати репутацію легковажним ставленням до виступу.

2. Розмовна манера більше привертає людей

Звичайно, люди звикли відчувати себе народженими в думках. Ведіть діалог, подивіться, як аудиторія реагує на ваш розповідь. Краще, складіть список фраз і слів. Спробуй мінімум 3 рази поговорити на тему доповіді з людиною. Для нього ваш розповідь повинен виглядати природно і логічно, навіть якщо кілька професійних термінів залишаться для нього загадкою. Ви будете виглядати так, як ніби розповідаєте друзям про цікавий випадок у вашому повсякденному житті.

3. Знайте свою аудиторію

Кожен майданчик для публічних виступів – форум, конференція, семінар – має певну аудиторію. Ви повинні чітко розуміти, хто з вас виступає. Для студентів, і скажімо, для менеджерів середньої ланки. Це буде по-логіці. В принципі, це можуть бути два різних доповіді.

4. Мета – результат

Ці два пункти повинні бути визначені відразу.

Мета потрібно визначити ще при підготовці спічу. Наприклад, якщо ви збираєтеся проводити заходи та запрошувати нових партнерів (як це ділиться я), то можна почати з потужною асоціації: «Що б ви вибрали – новенький Land Cruiser або корпоративний івент? Ті, хто вибрав захід, схоже, знають чому тут знаходяться. Я спробую переконати. Ви знаєте, що може принести вашої компанії якісне побудова корпоративної культури? Я розповім “.

5. Яскраве вступ

Люди повинні «проникнути» і відразу захотіти вас вислухати. Фото з презентацій. Наприклад: «Ви знали, що якщо ви зробите в Землі тунель, і стрибнути в нього, то долетіти до іншого кінця Землі займуть у вас 42 хвилини і пару секунд». Зареєструватися в нашому додатку можна в 20 разів швидше! ».

6. Візуальний контент

70% людей краще сприймають інформацію візуально. Це допомагає перемикатися і підтримувати інтерес. Але не варто вставляти багато тексту на кожен слайд.

По-перше, це неефективно. Глядачі вміють читати. Розмістіть головну думку, ілюстрації, або заголовок. Щоб показати фотографію або невелике відео. Можна навіть показати якийсь предмет.

По-друге, це має бути естетично. Навіть якщо ви не дизайнер, надихає на гарну презентацію можна, скажімо, на Pinterest, Прези, Канва.

7. Емоційна дистанція

Чим більше про вас знають – тим більше довіряють. Це факт. Розкажи історію з власного досвіду. Такий прийом дозволить слухачам стати ближче і довіряти вам. Потрібно описати свою біографію. Чому саме ви повинні вислухати аудиторію?

8. Користь

Аудиторії мало знати про характеристики вашого продукту – їм потрібно знати, яким чином він може бути корисним для їх життя, проекту або компанії. Націлюйте свою доповідь саме на практичні аспекти, які можна використовувати. Поверніться до ради, який я дав з самого початку – презентуйте свою доповідь незнайомому з темою людині. Йому повинно бути цікаво і зрозуміло то практичне призначення вашого продукту, яке ви запропонуєте для його життя.

9. Інтерактивність

Спонукайте глядачів брати участь в презентації – тоді у вас буде активна аудиторія і виступи точно не змусить нікого нудьгувати. Задайте аудиторії питання. Коли люди не пасивно сприймають інформацію, а включаються в пошук відповіді, градус уваги відразу підвищується. Період «питання-відповідь» потрібно використовувати як ваш заклик до дії.

10. Завершення виступу – заклик до дії

Ви ж виступаєте не просто, щоб хтось знав інформацію про вашу діяльність? Ви уявляєте свій проект, новий продукт, послуги. Людям повинно захотітися звернутися до вас ще раз, все-таки купити ваш продукт, скористатися послугою. В кінці виступу закликайте аудиторію до дії, надихайте робити щось нове. Ваша доповідь може змінити чиєсь життя!

Джерело: mmr.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *