Як інфлюенс-маркетинг допомагає працювати з поколінням Z

Третина світового населення сьогодні становить покоління Z. Те саме, що вважає Інтернет базовою потребою, не уявляє, як можна жити без соцмереж, на все має свою думку і бажання його висловити, але при цьому формує новинну порядку і враження про продукти на основі блогерських постів . Вони ж в деякій мірі забезпечили розквіт інфлюенс-маркетингу. Як останній став сполучною ланкою між брендами і аудиторією нового типу, розповідає Head of Brands інфлюенс-маркетингового агентства HypeFactory Анна Пузакова.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

З кожним роком покоління Z (діти, що народилися в кінці 90-х – початку 2000-х років) все активніше включається в життєвий процес, в тому числі, в якості споживачів.

Для покоління Z, або «Зумер», інтернет, смартфон, соціальні мережі – це даність, присутня в їх житті з самого народження. Вона ж визначає їх способи взаємодії з навколишнім світом. Так, більшість новин, а також інформацію про цікаві їм товари, вони, в основному, отримують з TikTok, YouTube і Instagram.

Коли перестають працювати традиційні канали взаємодії

Згідно з дослідженням, проведеним американською компанією Morning Consult, 88% «Зумер» дізнаються про цікаві для них продуктах через соцмережі. На практиці це означає, що класична зв’язок брендів зі своєю аудиторією через медіаканали начебто телебачення і журналів для «Зумер» вже не так ефективна. А якщо врахувати, що з дорослішанням цього покоління зростає їхня купівельна спроможність, то проблема налагодження дієвої комунікації брендів з «Зумер» стає все більш значущою. І тут на допомогу приходить інфлюенс-маркетинг.

«Мережевий маркетинг» стає дійсно мережевим

У тому ж дослідженні Morning Consult йдеться, що 56% «Зумер» зважилися на покупку товару після прочитання поста у блогера, на якого підписані. Більш того, самі передплатники блогерів підхоплюють роль лідерів думок свого кола, стаючи добровільними Амбассадор брендів, і передають далі «знання про продукт». Ніколи ще термін «мережевий маркетинг» не підходив настільки ідеально до свого опису.

«Зумер» перекроюють бюджети

Витрати на інфлюенс-маркетинг збільшуються не тільки в зв’язку з обсягом охоплення, але і новими вимогами до якості. Представники покоління Z легко справляються з відеомонтажем і фоторедактором, вони легко помічають будь-які технічні помилки та відсутність стилю.

Конверсія в продажу зростає

Ми багато говоримо про те, що сьогодні інфлюенс-кампанії не можна вважати одними лайками і коментарями, важливо бачити конверсію в реальні переходи на сайт, установки додатка, продажу (якщо це не виключно іміджева або соціальна кампанія). З дорослішанням покоління Z і зростанням їх купівельної спроможності ці цифри стають все більш привабливим. Маркетологам легше доводити рекламні бюджети керівництву, бізнес починає зважати на блогерами як ефективним каналом трафіку.

Чи не бюджетом єдиним

Як уже згадувалося вище, якість контенту для споживачів покоління Z має принципове значення. А можливість давати майже миттєвий зворотний зв’язок призведе до того, що вони буде мати все більший вплив на контент, створюваний інфлюенсерамі. А ті, в свою чергу, впливати на політику і позиціонування брендів.

Більш точна аналітика

Як і в багатьох інших аспектах маркетингу, інфлюенс-сфера стає все більш керованою даними, що дає брендам додаткові можливості вимірювання для оцінки рентабельності інвестицій і інших бізнес-результатів. Пов’язані з контентом продажу електронної комерції стають ключовим критерієм, оскільки платформи, популярні серед лідерів думок, такі як YouTube і Instagram, пропонують маркетологам власні інструменти для вимірювання зусиль лідерів думок і підтримки онлайн-замовлень і платежів.

Тренд на довгострокове співробітництво

Все більший попит серед маркетологів на довгострокові партнерські відносини з впливовими особами, які можуть бути ефективними «захисниками» (Амбассадор) бренду.

Більш того, це тренд взаємний. Творці контенту в свою чергу хочуть приєднатися до тих брендам, соціальні цінності яких збігаються з їхніми власними. Блогер вибирає типи брендів, з якими він хоче працювати, з якими він ідентифікує себе і які цікавлять його аудиторію. Пошук більш автентичних відносин і взаємної підтримки.

Ці довгострокові контракти з Амбассадор можуть тривати протягом року з можливістю продовження і можуть включати в себе такі послуги, як консультації по запуску продукту або розробці ідеї дизайну.

TikTok підтримує попит на автентичність

Як уже згадувалося вище, більш молодих споживачів важче охопити через медіа-канали, такі як традиційне телебачення, тому тут для брендів важливі цифрові інструменти, включаючи маркетинг впливу.

Покоління Z навіть більш наполегливо, ніж попереднє покоління мілленіалов, вимагає, щоб бренди були автентичними, і ця особливість посилюється популярністю TikTok.

Оскільки TikTok фокусується на просуванні відео, які з найбільшою ймовірністю стануть вірусними, звичайні люди можуть прославитися на платформі в одну мить.

Молодіжна аудиторія є «рідною» для цієї соціальної платформи. Тому творці контенту, за якими вони стежать, безумовно, мають найбільший вплив.

Блогерство як можливість заробітку

Багато молодих користувачі мереж бачать свою кар’єру і можливість заробітку в якості блогерів, що свідчить про їх розумінні того, як слава працює в соціальних мережах.

86% представників покоління Z і мілленіалов заявили, що будуть публікувати спонсорований контент за гроші, а 54% стали б лідерами думок, якби їм була надана можливість, говориться в дослідженні Morning Consult.

Інфлюенс-маркетинг в дії: приклади колаборацій

1. У 2019 видавництво Ексмо-АСТ і мережа книжкових магазинів «Читай-місто – Буквоїд» запустила проект ЮФ (від англійського «молодість»). Мета – популяризація читання серед покоління Z, спочатку вважається «читаючим».

Шляхи вирішення: зробити упор на Діджитал-контенті і блогерів-мільйонниках. Топові блогери, а також реп-виконавці, не тільки розповідали про свою любов до читання, а й залучали своїх передплатників за допомогою різних активностей. Основними майданчиками стали YouTube, Instagram, LiveLib і VK.

Рішення виявилося правильним. Перший же відеоролик від популярного ютубера набрав понад 2,2 мільйона переглядів. А другий понад 1,5 мільйона. Більш того, після його «релізу» 1200 примірників книг з ексклюзивним обкладинками від блогера були розпродані за 1,5 години.

Один з висновків, зроблених організаторами за підсумками колаборації, – покоління Z можна успішно переводити в розряд «читає» при грамотному підході, цікавому прив’язаному до тренду контенті. Іншими словами, при грамотному інфлюенс-маркетингу.

2. В кінця 2020 «Лабораторія Касперського» і глобальний бренд KRAKATAU випустили спільну колекцію одягу Safe_expression.

Цілі кампанії: підвищення впізнаваності брендів, поширення ідеї про важливість інформаційної безпеки серед представників покоління Z.

Інфлюенсери представили капсульну колекцію Kaspersky * Krakatau в своєму авторському стилі. Також вони поділилися власними думками і Лайфхак про те, як залишатися в безпеці, проводячи багато часу онлайн. Причому, передплатник, переходячи потім на сайт колаборації, за допомогою чат-бота міг створювати свій унікальний принт, побачити його на обраної речі і замовити.

Основними майданчиками, на яких було презентовано колекція, стали YouTube, Instagram і TikTok. А основною аудиторією, з якою працювали інфлюенсери – «Зумер» з Великобританії, Німеччини, Італії.

Інформація до роздумів

Економічний потенціал покоління Z тільки починає рости. Але, згідно з прогнозами фахівців з Bank of America, вже через 10 років їх світовий сукупний дохід з нинішніх 7 трильйонів доларів виросте до 33. Що складе 27% від загальносвітового доходу. Бренди, які активніше будуть користуватися інструментами інфлюенс-маркетингу при роботі з «Зумер», виявляться в безумовному виграші.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Джерело: rusability.ru

Залишити відповідь