Витрати на маркетинг під час пандемії ростуть в 2 рази: тонемо або трансформуємося?

Початок 2020 го віщувало великі перспективи для бізнесу: маса оффлайн-заходів, стабільний фундамент з планів, впевнений пул замовлень, та й в принципі рух за інерцією. Але березня повністю перевернув уявлення компаній про своє місце на ринку: Fortune заявляють, що в період пандемії безповоротно закрилися 97 966 підприємств в усьому світі (і це тільки офіційна статистика). Це не дивно, адже тотальна діджіталізація процесів, особливо маркетингу, показала: конкурувати на локальному ринку простіше, ніж на глобальному, особливо якщо є інструменти оффлайн. А ці інструменти нахабно відібрав Covid-19.

Так, вже в першому півріччі 2020 року глобальні витрати на маркетинг склали 12,6%, якщо вірити Fuqua. І це найвищий показник бюджету з моменту 2016 року. Здавалося б, це катастрофа. Але така перестановка сил відкрила маркетологам багато гострих проблем і істин.

Що сталося з маркетингом в світі за період пандемії?

  • Глобальна цифровізація стала проблемою №1 для бізнесу. Це і розширення присутності бізнесу в мережі, і автоматизація процесів, що екстра важливо в період віддаленого взаємодії підрозділів компаній. Навіть якщо компанії були не готові, не могли або просто лінувалися – потрібно було перебудовуватися.

А причина банальна: якщо клієнти пішли в онлайн-покупки, то і бізнес повинен прогнутися, перебудовуючи не тільки типові процеси, але і всю стратегію.

Так, за даними дослідження Criteo, 47% маркетологів планують збільшити свій бюджет присутності в соціальних мережах, онлайн медіа та інших контент-орієнтованих ресурсах. Дослідження ж CMO Survey показує, чому: якщо раніше внесок соціальних медіа в ефективність просування бізнесу оцінювався на рівні 3,4 з 7, то тільки за період початку пандемії цей показник зріс до 4,2.

  • Мобільний маркетинг необхідний як повітря. Це і додатки, і адаптивна реклама, і гео таргетинг на мобільні пристрої.

Наші спостереження, винесені з аналітики проектів, показують, що користувачі стали проводити за гаджетами майже на 30% більше часу: 4 години з смартфонами проти 2 годин – за ноутбуками. Суха ж статистика свідчить: в кінці цього року прогнозується, що 91% населення планети буде користуватися мобільними пристроями, а значить – мобільним інтернетом. Чи потрібен мобайл? Однозначно, потрібен.

  • Клієнтоорієнтований досвід стане довгостроковим завданням для всього світу.

Прорахунок ефективності всіх етапів воронки взаємодії з клієнтом стане базовою математикою для бізнесу. Зараз кожен долар має вагу, а бюджет потрібно перерозподіляти мало не кожні пару тижнів …

Витримка наших звітів показує, що мінімум 50% маркетингового бюджету середньостатистична компанія планувала відправити на просування в онлайн в 2021 році. Але друга хвиля пандемії знову перевернула все з ніг на вуха: залишається банально констатувати факт подвоєння бюджету на онлайн, якщо кошти на оффлайн вже фактично «згоріли». Саме в цьому і полягає клієнтоорієнтований досвід: бізнес наздоганяє потенційних лідів там, де може їх зловити в принципі.

Що робити і як бути?

У 2020-му бізнесу потрібно було витрачати на маркетинг 10% бюджету компанії, в 2021-м – все 20%.

Коли фінансування кожного окремого каналу потрібно збільшити в 2 рази, а перерозподілити бюджет і відібрати в бізнесу можливість отримати клієнта з іншого каналу немає можливості, це зажадає додаткових інвестицій в маркетинг. Але вони допоможуть не тільки вижити, але і трансформуватися, а це покаже свої результати! І почати потрібно з побудови комплексної стратегії, а не, як у нас люблять, з запуску контекстної реклами.

Джерело: mmr.ua

Залишити відповідь