ТОП-7 медійних трендів українського інтернету

MarTech-агентство newage. підготували масштабне дослідження інтернет-трендів в Україні. Фахівці розповіли, скільки часу українці проводять онлайн, які сайти і додатки відкривають найчастіше і як взаємодію з рекламою. У цій статті розглянемо основні інсайти.

1. Digital зростає

Digital залишається важливим каналом просування в світі, і Україна не стала винятком з цього тренда. Серед всіх офлайн-каналів в 2020 році в Україні зросла лише телереклама.

Преса, зовнішня реклама і реклама в кінотеатрах значно просіли, частка останньої на тлі пандемії прагне до нуля. Як і очікувалося на початку карантину, рекламодавці перенаправили маркетингові бюджети в онлайн і він виріс на чверть щодо 2019 року.

Digital – основний канал, який використовують рекламодавці

Важливо відзначити, що digital – неоднорідний канал і в ньому також спостерігаються зміни. Лідером за витратами серед digital-реклами залишається пошукова реклама, витрати на відео збільшилися, а на банерну рекламу, навпаки, впали.

«Наша гіпотеза, що це пов’язано в коронакрізісом. У квітні 2020 рекламодавці ставили медійні активності на паузу, і посилювали performance, щоб отримати більше “теплих” клієнтів “, – пояснює аналітик newage. Марія Богучарская.

2. Додатки «з’їдають» трафік сайтів

Найпопулярніші додатки в Україні – додатки від Google, які встановлені на Android-смартфонах: пошук, YouTube, пошта, карти. Значну частину топ-20 займають месенджери: Viber, Facebook, Telegram і WhatsApp. Також в топ додатків потрапив державний сервіс Дія – його встановили 30% українських користувачів.

Сайти-лідери з року в рік не змінюються, на перших місцях міжнародні гіганти: Google, Youtube, Facebook. Але є цікаві зміни в кінці топа. 19 місце зайняв сайт газової компанії, а на 13 – піддомени gov.ua. У newage. припускають, що це вказує на зростання популярності державних і комунальних послуг онлайн.

3. Більшу частину часу онлайн українці проводять за переглядом відео

В середньому користувач витрачає 1 годину і 24 хвилини кожен день на перегляд роликів і фільмів. 62% часу, яке українці проводять в мережі, доводиться на відеоспоживання

На онлайн-кінотеатри припадає 5 переглядів в тиждень, в той час як до Youtube люди звертаються по 50 раз в тиждень.

Youtube дивляться в усі дні приблизно однаково, а перегляди в онлайн-кінотеатрах розподіляються по тижню нерівномірно. Пік трафіку в кіно припадає на вівторок, а найменше відвідувачів в середу.

«Два роки тому ми спостерігали схожу ситуацію, але пік трафіку припадав на понеділки – в цей день тижня виходила” Гра престолів “і можна було знайти взаємозв’язок», – нагадує аналітик newage. Марія Богучарская.

Цей розподіл варто враховувати при розміщенні реклами на відповідних сайтах.

4. Користувачі бачать все більше реклами

Слідом за збільшенням бюджетів на відео, зросла і кількість переглядається реклами. У 2020 користувачі кожен день бачили 20 рекламних роликів, що в два рази більше 2019 року. А частота показу банерів впала з 18 до 15 в день. Цю динаміку варто враховувати і при плануванні кампанії, і при підготовці креативу.

«Коли розміщуєте ролик, варто розуміти, що крім нього людина сьогодні побачить ще 19 інших рекламних відео, а це дуже багато інформації», – попереджають в newage.

5. Великі рекламодавці вибирають Google і Facebook

Найбільший відсоток рекламодавців, за даними newage., Розміщують рекламу в Google Ads. При покупці прямих розміщень, рекламодавці воліють банери, а не відео. І в Facebook теж основа – баннерка.

Найпопулярніші формати серед клієнтів newage. – 6-секундні бампера і рекламні ролики на 11-20 секунд.

6. Вага SmartTV

Трафік більшості сайтів поділений між телефонами і ПК з невеликою похибкою на планшети. Однак безпосередньо в Youtube важливим джерелом переглядів стають SmartTV. За даними Google, на них припадає 14% рекламних показів, а спостереження newage. кажуть, що 7% переглядів Youtube реклами припадає на SmartTV. Ця частка варіюється, в різних нішах і темах на неї припадало від 1 до 26%.

Специфіка споживання інформації на SmartTV близька до поведінки користувачів при перегляді звичайних телепрограм. Огляди реклами високі, тобто користувачі рідко її пропускають. При цьому кліків по рекламі так мало, що їх можна списати на випадкові натискання.

«Цю специфіку варто враховувати при розміщенні реклами на SmartTV – робити акцент на запам’ятовуються медійних кампаніях або, наприклад, закликати користувачів загугли бренд прямо зараз. Але також це ставить перед рекламодавцями виклик, як оцінювати ефективність реклами, по якій не перейшли », – кажуть в newage.

7. Важливість Post-view і Cross-device конверсій

У питанні оцінки ефективності реклами все гостріше постає необхідність post-view і cross-device конверсій.

Post-view – відкладені дії користувача після перегляду реклами. Наприклад, людина в середу побачив рекламу доставки їжі, не перейшов по ній, але згадав про акцію бренду в п’ятницю і зайшов на цільову сторінку з пошуку.

Cross-device – відкладені дії користувача з інших пристроїв. Той же користувач побачив рекламу охоронної системи ввечері на Смарт ТВ, а вранці вирішив з телефону пошукати інформацію про сигнализациях і перейшов на сайт виробника з контекстної реклами.

За даними агентства newage., Всього 20-30% контактів з цільовими сторінками доводиться на кліки по рекламі і 70-80%, відповідно, на відкладені post-view і cross-device конверсії. А серед тих, хто здійснює покупку або оформляє замовлення, більше 90% не клікати по рекламі, але зв’язалися з компанією завдяки медійному ефекту.

Відповідно, головним hard-skill для фахівця з медійній рекламі в 2021 році буде вміння проводити post-view і cross-device аналіз. Також важливим є вміння створювати стратегії відеокампаній з використанням сучасних інструментів.

Джерело: mmr.ua

Залишити відповідь