Топ-5 PR-порад для прямих ефірів в Інстаграм

Будь-які виступи по вашій профільної тематики, де ви ділитеся досвідом і кейсами, несуть одні плюси. В умовах всесвітньої самоізоляції виступу в онлайн-форматі перетворилися в єдину можливість взаємодії з аудиторією. Одна з найпопулярніших майданчиків на сьогоднішній день – Інстаграм, і прямі ефіри в ньому стали справжнім трендом. Портал Glossy пише про те, що за даними аналітичної групи Mintel Comperemedia обсяг контенту в березні 2020 року зріс в Instagram на рекордну величину – 526%. Про те, які переваги дають прямі ефіри, і як їх можна використовувати для власного піару, нам розповіла засновник PR-агентства «Media Loves You» Ксенія котвиця.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Переваги прямих ефірів в Інстаграм

Так, дійсно, прямі ефіри в Інстаграм зараз на піку своєї популярності. І справа зовсім не в карантині і наявності вільного часу у мільйонів користувачів, а в тому, що цей інструмент має ряд дійсно незаперечних переваг:

  • Залучення нових клієнтів. Напевно серед ваших передплатників знайдеться людина, яка подумає «так, мені потрібно те, що він робить, а раз він експерт, значить, йому можна вірити, піду до нього». Та й такий «живий» ефір дає набагато більше емоційного зв’язку з передплатником, ніж будь-які посади і Сторіс.
  • Виступи «утеплюють» вашу вже наявну цільову аудиторію. Для неї факт того, що ви не тільки фахівець, але ще виступаєте на свою тему, підвищує рівень довіри: якщо вас звуть виступити експертом на спільному прямому ефірі, значить, ваш досвід визнаний не тільки вами в своєму Інстаграм, а й іншими експертами вашої або суміжній сфери. Я недавно проводила ряд спільних прямих ефірів про піар і саморозвитку з коучем і наставником підприємців. Крім того, що кілька моїх передплатників після ефірів перетворилися в клієнтів нашого агентства, багато нових і лояльних до мене прийшли від спікера, з яким ми разом проводили ефір.
  • Наявність виступів навіть в прямих ефірах підвищує ваші шанси потрапити на телебачення, тому що для ТБ дуже важливо, щоб спікер був «говорить» і харизматичний. А в поточних умовах одноманітності інформаційної повістки телевізійники часто звертаються до контенту соціальних мереж. Так, один наш клієнт, який навчає батьків займатися фізичним розвитком дітей в своїй онлайн-школі, після прямого ефіру був запрошений виступити в якості експерта на один з федеральних каналів, що істотно підвищило рівень його впізнаваності і експертність і, як наслідок, збільшило продажі.
  • Навик виступів, нехай навіть і в онлайн-режимі, прокачує впевненість в собі і вміння самопрезентації, дуже важливі і в особистому спілкуванні. Це взагалі ніколи не зайве.
  • Прямі ефіри – інструмент просування, яким ви можете користуватися абсолютно безкоштовно! Не потрібно орендувати майданчик, запрошувати гостей, організовувати фуршет і влаштовувати інші активності, витрачаючи бюджет. Все, що вам потрібно, – придумати цікаву тему, анонсувати захід і вийти в ефір.

Поради для проведення прямих ефірів в Інстаграм

Тим, хто вже користується цим інструментом, а також для тих, хто тільки готується провести свій перший ефір в Інстаграм, я хочу дати кілька порад з точки зору PR:

  1. Вибирайте теми для прямого ефіру виходячи зі своєї експертність. Намагайтеся бути актуальними. Якщо характер вашої діяльності пов’язаний з поточною інформаційної порядком, то в першу чергу говорите про це, не забуваючи про нативних продажах. Наприклад, один з наших клієнтів, який будує свій бізнес віддалено, провів прямий ефір на актуальну зараз тему заробітку онлайн. Його відео подивилася рекордна кількість людей, і воно потрапило в розділ рекомендоване, що дозволило йому збільшити кількість своїх передплатників удвічі і значно підвищити продажі. Під час підготовки до ефіру напишіть для себе таймінг-план: вступ, анонсування питань, основна частина, висновок і відповіді на запитання передплатників. Такий підхід дозволить вам нічого не забути і вкластися в тимчасові рамки.
  2. Створюйте колаборації. Моніторьте спікерів, які планують прямі ефіри по вашій або суміжній вам темі. Як звернутись організаторами і пропонуйте себе в якості спікера на спільному ефірі. Ще варіант – звернутися до професіоналів, які підбирають вам спікера для спільного ефіру і беруть на себе питання організації. Зараз дуже популярна така послуга. Вона допомагає не просто отримати нових клієнтів, а й «помінятися» лояльною аудиторією.
  3. Готуйтеся до прямого ефіру як до повноцінного виступу. Якщо ви позиціонуєте себе професіоналом, поважає свою аудиторію, то підтримуйте цей образ і в період самоізоляції. Не потрібно виступати в домашньому одязі, приведіть себе в порядок перед ефіром. Не забувайте про фон, на якому ви віщаєте. Вибирайте щось нейтральне. Це може бути стіна, полку з книгами, однотонні штори – все що завгодно. Слідкуйте за часом. Тривалість ефіру не повинна перевищувати години. І перед початком ефіру уважно перевіряйте технічні моменти, то як вас видно і чутно. Весь світ облетіла відео, де в прямому ефірі керівник однієї американської організації перетворилася в картоплю, ненавмисно включивши відповідний фільтр. Не робіть так. Будьте уважні під час трансляції.
  4. Не забувайте про зворотний зв’язок! Передплатники люблять прямі ефіри за можливість задавати питання в режимі реального часу. Якщо у вас невелика аудиторія, то намагайтеся відповісти на всі вступники питання. Якщо такої можливості немає, то вибирайте найцікавіші та найактуальніші багатьом. Не забувайте залучати аудиторію: запитуйте самі або пропонуйте написати варіанти відповідей на питання.
  5. Ставте перед собою амбітні цілі. Наприклад, щоб ефір подивилися понад 1000 або 10 000 чоловік в режимі онлайн. Для цього можна не зберігати ефіри і створити синдром FOMO (Fear of missing out – синдром упущеної вигоди), так у передплатників буде тільки один шанс подивитися відео, і вони не захочуть упустити таку можливість.

На закінчення хочеться підкреслити, що самоізоляція і карантин – це ідеальний час для того, щоб почати або більш активно використовувати «прямий ефір» в Інстаграм. Ваша аудиторія має час і можливість дивитися трансляції. До того ж люди втомилися від розважального контенту, вони хочуть вбирати корисну інформацію. Скористайтеся цим! Пандемія закінчиться, а зв’язок аудиторії з вами залишиться.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Джерело: rusability.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *