Незважаючи на те, що гнучкість і адаптивність не є чимось новим для роботи маркетолога в сфері охорони здоров’я, COVID-19 створив величезну невизначеність, економічну і політичну нестабільність. Проте 2021-й рік залишається відмінною середовищем для підвищення впізнаваності бренду і створення попиту, і маркетологу в 2021 році потрібно буде «сурмити по всіх фронтах», щоб залишатися конкурентоспроможними.
Маркетологу в сфері охорони здоров’я потрібно буде стежити за тим, куди інвестувати і де набирати обертів.
Постраждало ставлення до лікарень і медичних установ. Незважаючи на нові протоколи і запобіжні заходи при наданні допомоги, люди побоюються ходити до медичного закладу. Це очевидно, адже жахливі історії поширюються в соціальних мережах, як лісова пожежа, так само як і неточна або застаріла інформація з немедичних джерел.
В результаті все зупинилося, і багато маркетологів у сфері охорони здоров’я зробили паузу в використанні традиційних стратегій створення попиту, на які вони покладалися в минулому.
Завжди буде щось, що або підірве ринок, або втрутиться в самі продумані плани. З урахуванням сказаного все хороші маркетологи повинні бути готові до повороту.
Курт Лі Херлі, директор по маркетингу American Family Care.
Стратегії довгострокового зростання
Пандемія – це приголомшлива можливість для побудови бренду і можливість для фахівців з маркетингу в сфері охорони здоров’я гуманізувати свої комунікативні стратегії. В даний час 52% дорослих онлайн-користувачів в США вважають за краще купувати у компаній, які демонструють, як вони захищають клієнтів від загрози COVID-19.
Будь-яка комунікація, яка виходить від медичного бренду, повинна бути:
Маркетологи в сфері охорони здоров’я повинні зосередитися на кількох важливих областях, про які необхідно повідомити пацієнтам в світлі COVID-19:
Згідно з дослідженням Edelman, 71% людей втратять довіру до бренду, якщо відчують, що цей бренд «приносить прибуток людям» під час пандемії. Грубо кажучи, те, що компанія говорить і робить, буде набагато більш помітним в нових реаліях. Це особливо актуально для медичних компаній і брендів.
Маркетологи в сфері охорони здоров’я завжди приділяють особливу увагу тому, як оптимально направляти маркетингові витрати. За часів ковіда стратегії були спрямовані на те, щоб зробити паузу в бюджеті на маркетинг і SEO – по крайней мере, на час.
Під час планування того, як виділити час і ресурси для своїх кампаній по SEO та контент-маркетингу на 2021 рік, варто задуматися про інвестиції, які дозволять пережити кризу, зміцнюючи репутацію бренду і збираючи майбутній пошуковий трафік. Багато рішень про «покупці» медичних послуг як і раніше приймаються до уваги навіть на рівні споживачів. І люди як і раніше знаходять контент через пошук Google, щоб ознайомитися з відгуками щодо медичної практики.
Необхідність – великий мотиватор, і COVID-19 привів до появи і зародженню можливостей телемедицини (також відомої як «телездравоохраненіе»).
Медицина завжди знаходиться в авангарді інновацій в області лікування і технологій. Проте, тиск на медичні практики, спрямоване на розробку нових способів лікування пацієнтів і поліпшення їх вражень, посилилася в 2021 році, особливо з урахуванням того, що вакцинація від COVID-19 залишається відкритим питанням.
Від 3D-моделювання в хірургії до використання штучного інтелекту для лікування вогнища захворювання – темпи інновацій в галузі охорони здоров’я запаморочливі. Що стосується обслуговування пацієнтів, то постачальники медичних послуг упроваджують телемедицину, обмежений догляд і діагностику, нові додатки для охорони здоров’я і чат-ботів на базі штучного інтелекту.
Необхідно створювати легкий досвід для пацієнтів будь-якого рівня підготовки і цифровий грамотності, коли вони звертаються за допомогою через веб-сайт. На базовому рівні це означає, що веб-сайт повинен швидко завантажуватися, його легко використовувати і знаходити, і він доступний на всіх пристроях і платформах.
Автор: Наталія Тулінова, Засновниця і CEO агентства «Здорові комунікації»
Джерело: mmr.ua