Що таке CPA network і як запускати кампанії через партнерські мережі

CPA-маркетинг – золота жила онлайн-бізнесу. За даними AdIndex на червень 2020 року, 63% опитаних заявили про зростання CPA-бюджетів, з них 15% збільшать їх більш ніж на чверть. А все тому, що просування в CPA-мережах – один з ефективних способів лідогенераціі. Які завдання закриває CPA network і як правильно запускати рекламу через CPA-мережі? Розповідають експерти компанії CPAExchange, що входить до складу iConText Group.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Що таке CPA network

CPA network, афіліат-network, CPA-мережу, партнерська мережа – все це одне й те саме. Це платформа, де рекламодавці зустрічаються з аффіліатов – партнерами.

 • З одного боку – рекламодавець. Він приходить в CPA-мережу і розміщує свій оффер – певну пропозицію, що включає опис продукту, бажане цільове дію, суму оплати та ін. Простіше кажучи, бриф на рекламну кампанію, яка йому повинна принести Ліди.
 • З іншого боку – аффіліатов. Це партнери, які дивляться пропозиції рекламодавців, вибирають з них найбільш підходящі, підключають свої джерела трафіку і починають залучати аудиторію.

Афіліатом може бути веб-майстер, власник сайту, груп в соцмережах або Telegram-каналів. Також це може бути арбітражнік, який скуповує рекламні пости, трафік на існуючих платформах і займається націлених. Тобто це людина, яка витрачає свій бюджет на те, щоб реалізувати рекламну кампанію рекламодавця.

Важливо не плутати CPA-мережу з партнерською програмою. У другому випадку рекламодавець вибудовує програму по лідогенераціі під широке коло партнерів. Він сам виступає міні-партнерською мережею, але рекламує тільки свій продукт. Наприклад, у «Альфа-банку» є програма, пов’язана з видачами карт, а у «Тінькофф Банку» – програма масового пошуку співробітників.

Платформа CPA-мережі унікальна тим, що і у рекламодавців, і у партнерів є кабінети, де збирається вся статистика: як тільки користувач здійснює цільове дію, ця інформація відразу там відображається. Завдяки цьому можна щодня перевіряти стан рекламних кампаній.

Крім цього, в кабінеті можна дивитися, як відпрацьовує залучений трафік, т. Е. Скільки було лидов. Якщо дані перестали відображатися, неправильно вказано гео, ви будете бачити повідомлення про будь-які помилки.

Які завдання вирішує CPA-мережу

CPA-маркетинг дозволяє вирішити широкий спектр завдань: збір заявок для B2С-бізнесу, збір заявок на вакансії (робота з HR-напрямком компаній), залучення аудиторії на банківські послуги, такі як позики, оформлення кредитних і дебетових карт, страховок, проведення фінансових операцій , а також залучення користувачів на акції в сфері FMCG.

Наприклад, у вас є промокодом, за якими люди можуть купити два порошку за ціною одного. І ви запускаєте акцію. В цьому випадку партнерська мережа приверне величезну кількість зацікавлених користувачів, які отримають ваші коди, припустимо, по смс. Як результат – у людей буде можливість купити два порошку за ціною одного, а ви зможете підтримати свою акцію.

До того ж, в обмін на промокод користувачі залишать вам свої контактні дані: телефон або пошту. Надалі ви зможете відправляти їм новинні розсилки і продовжувати з ними взаємодіяти.

Ось ще кілька прикладів тематик, які можна ефективно просувати через CPA-мережі:

 • комп’ютерні ігри (в якості цільового дії рекламодавці часто вказують реєстрацію нових користувачів в іграх на робочому столі і в Мобайлі на будь-яких платформах; багато хто також хоче, щоб кожен залучений гравець став активним);
 • нерухомість (забудовники або рекламні агентства часто мають на меті збільшення кількості дзвінків на будь-які об’єкти);
 • авто (рекламодавці хочуть отримувати заявки на тест-драйви);
 • беттинг, гемблінг та ін.

Як запускати кампанії через CPA-мережі

1. Заповніть бриф

Не варто просто писати в партнерську мережу і говорити: «Здрастуйте, ми продаємо холодильники. А що ви можете нам запропонувати? ». В такому випадку вам нічого у справі відповіді не дадуть. Для початку необхідно заповнити спеціальний бриф.

Ось приклад брифа, розміщеного на сайті компанії CPAExchange.

 

У ньому зібрані всі ключові питання:

 • який продукт і цільова аудиторія;
 • яку дію хочете купувати: реєстрації, заявки, дзвінки або покупки;
 • з яким гео збираєтеся працювати;
 • яка є можливість по інтеграції: які дані можете надавати, які джерела не готові використовувати в роботі і т. д.

Отримавши відповіді на всі ці питання, у CPA-мережі і партнерів з’явиться розуміння, які налаштування вказувати в рекламної кампанії і які джерела трафіку використовувати. Як результат – робота буде вибудувана максимально ефективно, і ви досягнете поставленої мети.

2. Зробіть окремий Лендінгем

Здавалося б, в 2020 році вже не варто про це говорити. Але до сих пір приходять клієнти, які пропонують в якості Лендінзі під лідогенераціі використовувати основний ресурс. Пояснимо, чому так краще не робити:

 • По-перше, ви напевно аналізуєте свій сайт. Якщо туди вести трафік з лідогенераціі, вся статистика різко зміниться. Тому ефективність CPA-кампанії краще оцінювати на окремому Лендінзі і не змішувати одне з іншим.
 • По-друге, на вашому основному сайті, швидше за все, зазначено багато додаткової інформації, яка може відволікати користувачів від вчинення конкретного цільового дії.

Так, вивчаючи Лендінзі, запропоновані клієнтом, партнер оцінює, скільки він може втратити трафіку через безліч спливаючих форм, нечітко прописаного УТП компанії, некоректною форми збору заявок і т. Д. Наприклад, ви хочете, щоб користувач обов’язково залишав телефон, але при цьому у вас немає маски введення номера. Тоді партнер відразу розуміє: якщо хтось заповнить заявку з помилкою, він вже втратить мінімум один лід. В результаті, швидше за все, він відмовиться від такого співробітництва і вибере пропозицію іншого клієнта. З цієї ж причини краще використовувати список, що випадає міст для визначення гео, щоб користувачі не помилялися при введенні назв.

На Лендінзі в принципі не повинно бути додаткових форм. Наприклад, якщо цільове дію, яке ви позначили партнеру, – заявки, значить на Лендінзі повинна бути тільки форма заявки. Ніякої номер телефону там не потрібен. Інакше більшість користувачів будуть дзвонити по ньому. Для партнера це негативний фактор. Йому важливо, щоб всі користувачі, яких він залучив, залишили саме заявку.

3. Організуйте колл-центр

Це потрібно не для всіх офферов. Але в деяких тематиках клієнт вважає за краще передзвонювати користувачам, які залишили заявку. Наприклад, це стосується HR, коли люди шукають роботу. Треба подзвонити, дізнатися, чи дійсно людина залишав заявку, чи цікавиться він вакансією, вірний чи вказано місто і т. Д.

Знову ж таки, якщо добре зроблений Лендінгем і людина вказав своє місто, фахівцям колл-центру буде набагато простіше обробити таку заявку. При цьому важливо чітко розуміти, чи впорається колл-центр з об’ємом роботи, чи буде встигати обробляти весь потік вхідних заявок. Наприклад, якщо у вас велика мережа магазинів і ви шукаєте співробітників по всій країні, треба бути готовими відповідати цілодобово. Також через різницю в часі в часових поясах враховуйте, звідки і в яке місто ви дзвоните: якщо в Москві ще не закінчився робочий день, то у Владивостоці вже ніч.

Якщо розумієте, що на даний момент у вас недостатньо співробітників, щоб впоратися з цим завданням, подумайте про збільшення штату. Якщо все налаштувати правильно, аналіз трафіку і збір статистики відбуватимуться набагато швидше.

Анастасія Бойко, старший менеджер по роботі з партнерами компанії CPAExchange, що входить до складу iConText Group

Також важливо розуміти, що від швидкості обробки ліда залежить його подальша доля. І в цьому є певна несправедливість по відношенню до партнерських мереж, т. К. Часто рекламодавці хочуть закуповувати Ліди, які вже пройшли перевірку колл-центром. Однак можна зіткнутися з ситуацією, коли партнер залучив прекрасний трафік, а фахівці колл-центру просто не справляються з його обробкою і в підсумку говорять, що було багато недозвонов. Хоча насправді в цей момент співробітники з Москви намагалися вночі дзвонити до Владивостока. Звідси і недозвони.

Як результат – буде прийнято набагато менше трафіку. Партнер в цей момент може піти в сильний мінус, т. К. Отримає менше коштів, ніж вклав. І це дуже негативно позначиться в тому числі на репутації оффера і вас як рекламодавця.

4. Вказуйте гео

Є просте правило: чим ширше гео, тим швидше CPA-мережу знайде трафік на пропозицію клієнта і тим цікавіше будь-якого партнера буде з цим працювати.

Але це не означає, що бізнесу з вузьким гео не варто займатися лідогенераціі. Є певні напрямки, де CPA-мережі точно розуміють, що зможуть залучити трафік, просто потрібно обговорити це ще на старті. Якщо ви можете працювати тільки з одним гео, тому що обслуговуєте тільки одне місто – це одна історія. Але якщо ви великий бренд, у вас представництво по всій країні, а ви налаштовуєте рекламу тільки на одне місто, причому в одній сітці вказуєте одне гео, а в іншій – інше, виходить не дуже хороша ситуація. Правильніше працювати відразу з усім доступним гео. Це просто привабливіше для партнерів: вони будуть швидше підключатися і швидше приводити потрібний трафік.

Є ще кілька важливих моментів, про які варто сказати:

 1. Буває таке, що клієнту зручніше орієнтуватися на гео по IP, а не на гео, яке користувач вибирає на Лендінзі. І тут важливо розуміти, що у трафіку по IP дуже часто некоректно визначається гео. Наприклад, багато хто в нашій країні у зв’язку з різними обставинами користуються VPN. Як наслідок, якщо ви аналізуєте гео саме по IP, воно буде не завжди вірно вказуватися.
 2. У якогось невеликого міста може бути провайдер з IP іншого міста (для Москви це зазвичай не властиво). Припустимо, ви купуєте трафік з Петрозаводська, а по IP у вас зазначено, що це Санкт-Петербург. Щоб уникнути таких ситуацій, годинне користувачів краще збирати на Лендінзі.

5. Аналізуйте дані по всій воронці продажів

Мета всіх клієнтів, які приходять в CPA-мережі, – підвищення охоплення цільової аудиторії і збільшення прибутку. Відповідно, їм вигідніше, щоб воронка була вибудувана таким чином: користувач, який подивився банер, клікнув, заповнив якусь анкету, перейшов в продаж, нового співробітника компанії або, наприклад, видану карту.

Але важливо розуміти, що якщо до партнерської мережі є вимога щодо забезпечення якості трафіку і залученню зацікавленої цільової аудиторії, то аффіліатов не несуть відповідальності за те, як їх трафік обробляється потім, коли він вже на стороні клієнта.

Наприклад, прийшли люди, заповнили анкети, залишили заявки, т. Е. Вже є база, яку далі буде обробляти клієнт. Причому він повинен робити це оперативно і в актуальне для кожного користувача час, інакше результат буде не тим, який очікували спочатку. У цьому випадку проблема саме на стороні рекламодавця, однак найчастіше він звинувачує у всьому партнерську мережу або говорить, що аффіліатов недобросовісні. Хоча вони прочитали опис оффера, знають заборонені види трафіку і привели дійсно зацікавлену аудиторію. Проте, рекламодавець каже, що вихлопу немає.

Щоб у всьому розібратися, потрібно проводити детальний аналіз на кожному етапі воронки продажів: необхідно оцінювати не тільки етап залучення трафіку від аффіліатов, а й етап обробки заявок. Крім того, важливо точно розуміти, які джерела трафіку ефективні, а які – ні, і в залежності від цього перерозподіляти бюджет, змінювати налаштування і масштабувати кампанії.

Андрій Фадєєв, менеджер по роботі з партнерами компанії CPAExchange, що входить до складу iConText Group

Розглянемо приклад. 20 партнерів CPA-мережі залучають трафік на ваш оффер, відповідно у вас є 20 джерел. 5 з них показують прекрасні результати, при цьому вартість залучення цільового дії досить низька. А 15 джерел не так ефективні, у 10 з них дуже висока вартість залучення цільового дії. Я маю на увазі не лід, який ви купуєте, а ваші подальші цілі.

Грубо кажучи, ви можете купувати заявки, але ваша мета – продажу. Відповідно, якщо якийсь партнер призводить вам велику кількість заявок, але в результаті ви отримуєте з них тільки одну продаж, це невигідно. В цьому випадку ви без проблем можете відключити таке джерело, не обов’язково припиняти роботу з усією мережею. При цьому ефективні джерела, навпаки, необхідно масштабувати. Можна підвищувати ставку не для всієї CPA-мережі, а для конкретного партнера, який забезпечує максимальний результат за мінімальну вартість. А ще можна написати в партнерську мережу і запитати: «Що ми можемо зробити, щоб підвищити ефективність цього джерела? Можливо, потрібні якісь окремі креативи, Лендінгем і т. Д. ».

Таким чином, щоб віддача від CPA-маркетингу була максимальною, необхідно постійно аналізувати трафік. Важливо чітко розуміти, яка мета і який результат ви хочете отримати за допомогою лідогенераціі. Якщо все чітко прописано, заявки вчасно обробляються, відбувається регулярна звірка даних партнерської мережі з даними клієнта, можна досить швидко виявити неякісні джерела трафіку і масштабувати найбільш ефективні.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Джерело: rusability.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *