Портрет e-commerce в Україні

Компанія Admixer вирішила проаналізувати, що змінилося в e-commerce тенденції за останні два роки. Головними факторами зростання онлайн-шопінгу в Україні стали поліпшення проникнення інтернету і збільшення використання смартфонів. Але не можна також не відзначити значні зміни систем онлайн-банкінгу та логістики, які посприяли тому, що для того, щоб купити що завгодно, нам достатньо 2-3 рази клікнути по екрану і отримати свою покупки в найближчому відділенні пошти.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Портрет онлайн-покупців великими штрихами

Кількість людей, які роблять покупки онлайн в 2019 році, зросла до 5,4 млн – це більше половини всіх інтернет-користувачів України і на 32% більше, ніж в 2017 році.

Як і раніше, переважна частина онлайн-покупців проживає в Києві і інших великих містах. Але примітно те, що найбільший відсоток зростання припадає на дрібні населені пункти в 50-100 тисяч жителів. Це, здебільшого, обумовлено поліпшенням якості інтернету у віддалених містах, більшою доступністю смартфонів і стрімким розвитком логістичних послуг на ринку. Для прикладу, у 2017 році смартфон був у 49% українців, а в 2019 – вже у 65% (дані CMeter, ЦА 17-70).
Ймовірно, це вплинуло і на освоєння онлайн-шопінгу більш дорослими категоріями населення. Тому хоча ми і знаємо, що відсоток використання смартфонів молодими людьми до 30 років значно вище (близько 92%), ніж у старших поколінь, все ж, мабуть, платоспроможність населення 30+ переважує цей фактор.

Що ж ми купуємо?

Купівельна поведінка у чоловіків і жінок в цілому не сильно відрізняється. І в тих і в інших одяг / взуття, квитки і техніка входять в топ онлайн-покупок, хоч і з різним відсотком їх здійснення. До речі, незважаючи на лідерство категорії одяг / взуття серед онлайн-покупок, інтернет – це лише третє місце, де українці вважають за краще оновлювати гардероб. На першому і другому – спеціалізовані магазини і (як і раніше) ринки.
Додатковими купівельними інтересами чоловіків є смартфони і комп’ютери і комплектуючі, а жінок – косметика та парфумерія. Що цілком закономірно з гендерної точки зору.
Серйозний відсоток зростання з 2017 до 2019 спостерігається абсолютно у всіх категоріях онлайн-покупок. У цьому, природно, є і велика заслуга рітейлерів, які постійно покращують свої онлайн-платформи і доступний асортимент товарів.

Епілог

Технологічний прогрес стрімко веде нас від офлайн-магазинів в онлайн-простір. У 2019 більшість онлайн-покупок в Україні ще відбувалося з десктопів, але ми впевнені, що в найближчі роки засобом покупки номер один стане смартфон. Так, наприклад, в 2019 році 59% онлайн-продажів у Великобританії було зроблено через мобайл.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Джерело: mmr.ua

Залишити відповідь