Осідлати хвилю: як за допомогою ньюсджекінга отримати безкоштовні публікації в ЗМІ

Інфоприводи діляться на заплановані і незаплановані. До перших відносяться календарні свята, чемпіонати, прем’єри фільмів, івенти, масштабні виставки та конференції. Одним словом – то, що має відстежувати кожен піарник для того, щоб забезпечити своїй компанії генерування інфоприводів і підготовку актуальних новин.

Незапланованими або ситуативними називають події, які знаходяться поза сферою вашого впливу: флешмоби, скандали, курйози, гучні розслідування, знакові заходи (відкриття ЦУМу після реконструкції, будівництво найвищого хмарочоса в світі, проведення Олімпіади, запуск чергового корабля SpaceX і т.д.) . Те, що привертає увагу до персони або бренду – зауважте, не вашому.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Не поспішайте відмовлятися від подібних подій, і тримайте руку на пульсі. Адже саме церемонія вручення Оскара, розставання Ірини Шейк з Бредлі Купером і вагітність однієї з найпопулярніших моделей плюс сайз Ешлі Грем може несподівано подарувати вам ідею на мільйон … переглядів. Або ряд згадок в топових ЗМІ.

Як це працює? Завдяки ньюсджекінгу.

Саме він сьогодні є активно затребуваною технологією контент-маркетингу, який ще називають методом “перехоплення новин” або новинним піратством. Він дозволяє осідлати створити не вами інформаційну хвилю і отримати свій шматок пирога у вигляді згадок в ЗМІ, лайків та коментарів або збільшення трафіку. При нульових фінансові вкладення, що не менш важливо.

Команда платформи нативного контенту PRNEWS.IO підготувала для вас добірку оригінальних кейсів з використання ньюсджекінга, які принесли піарникам і їх компаніям серйозні дивіденди, а також основні правила – щоб ваш шматок пирога вийшов побільше.

Газелькін vs Грузовічкоф

Інтрига. Служба вантажоперевезень Грузовічкоф привезла в подарунок Заліна Маршенкуловой новий диван після того, як її меблі залишилися у компанії з перевезень Газелькін. Дівчина замовила перевезення свого б / у дивана в Газелькіне за обумовлену з оператором суму; кур’єр забрав меблі, але, з невідомих причин, сума замовлення зросла вдвічі.

Конфлікт. Маршенкулова відмовилася платити, так як її не попередили про затримку і про змінену вартості послуги – потім в Газелькіне їй повідомили про те, що диван не віддадуть.

Розв’язка. Через два дні після того, як жінка написала про цю історію на своїй сторінці в фейсбук, конкурент Газелькіна Грузовічкоф привіз Заліна в подарунок новенький диван.

Дивіденди: успішний репутаційний кейс, який додав Грузовічкофу балів в “битві перевізників”, публікації в соціальних мережах та ЗМІ.

Мистецтво в маси

Ідея. Організатори виставки «Ван Гог: Живі полотна 2.0» свого часу теж вирішили покреатівіть за допомогою ньюсджекінга. На піку популярності скандальної пісні групи «Ленінград» під назвою «Експонат» вони оголосили про безпрецедентні знижки на відвідування заходу.

Втілення в життя. Дівчата в туфлях марки «Louboutin» або на шпильках висотою в 10 см і більше могли відвідати виставку безкоштовно, а Сергія (при пред’явленні документів) надавалася знижка в 50% на квитки для них і супутниць.

Дивіденди. За словами організаторів, на піку популярності пісні «Експонат» число відвідувачів виставки зросла в 1,5 рази.

Пакет-мандрівник

Інтрига. Кілька років тому користувачі соцмережі буквально вибухнули фото туристів за участю фірмових пакетів мережі АТБ на тлі історичних пам’яток. Початок флешмобу поклала фотографія українця, який дивився на Ейфелеву вежу в Парижі, закинувши за спину поліетиленовий пакет з логотипом.

Втілення в життя. Флешмоб миттєво став вірусним: користувачі тиражували фото і придумали поліетиленовому мандрівникові нові пригоди. Він «побував» у Пізанської вежі в Італії, в центрі Амстердама, на екзотичних пляжах і навіть на обкладинці груп Nirvana і Beatles.

Розв’язка. Знаючи про короткому «термін придатності» ньюсджекінга, піарники «АТБ» підключилися до подій, запустивши фотоконкурс під назвою «Пакет-мандрівник». Його переможниця була нагороджена путівкою в Париж, а ряд учасників – грошовими призами.

Дивіденди. Рітейл отримав мегауспешную піаркомпанію, тисячі позитивних згадок бренду в соціальних мережах і сотні репоста в ЗМІ.

Товстий кіт Віктор vs Аерофлот

Інтрига і конфлікт. В кінці минулого року трапилася історія з котом Віктором, якого через надмірну вагу не пустили на борт Аерофлоту. У лічені дні історія про пухнастому симпатязі і його господаря підкорила мільйони людей, і стала прикладом блискучої монетизації конфлікту.

Дивіденди. Крім шквалу емоцій в соцмережах вона отримала більше 50 000 публікацій (при цьому 45,5% повідомлень були не на користь авіакомпанії), а про інцидент написали «Ведомости», BBC, The New York Times, Washington Post та інші ЗМІ.

І знову дивіденди. Також Віктор разом зі своїм господарем отримали активну підтримку від представників бізнесу (читай – піарників, які встигли осідлати інформаційну хвилю) і чимало булочок. Наприклад, «Сітімобіл» повернув відібрані Аерофлотом милі безкоштовними поїздками на таксі, хокейний клуб “Адмірал” приступив до тренувань котика, щоб допомогти позбутися йому від надмірної ваги. А банк з Казані подарував власнику кота банківську карту з 10 000 милями на оплату авіа-, залізничних квитків і готелів.

Любов на тлі KFC

Інтрига. Ще одна неординарна історія, що трапилася в кінці минулого року, сколихнула світову громадськість, відомі бренди і ЗМІ. Все сталося через чорношкірого хлопця, який зробив своїй дівчині пропозицію руки і серця в KFC. За що був жорстоко висміяний представницею ЗМІ.

Конфлікт. Журналістка зняла хвилюючий момент на мобільний телефон, і на основі побаченого опублікувала в своєму профілі твіт такого змісту: «Чоловіки в Південній Африці настільки бідні, що навіть пропозиція роблять в KFC. Я не можу уявити, хто буде робити пропозицію в такому місці ». У підсумку на неї обрушився такий шквал критики і обурених коментарів, що журналістка змушена була закрити свій профіль.

Дивіденди. В результаті такі мегабрендів як KFC, Audi, Puma і інші компанії вирішили профінансувати пишне весілля закоханих. Південноафриканський банк Standard подарував хлопцям 20 000 $, Huawei – свої флагманські телефони, а McDonald’s оплатив молодим VIP місця і поїздку в Кейптаун на концерт Тоні Брекстон. Перевізник Uber безкоштовно надав автомобілі для проведення весільної церемонії, а ювелірна компанія запропонувала їм … просто прийти і забрати дві золоті каблучки з діамантами.

Основні правила ньюсджекінга

Як ви переконалися на перерахованих вище прикладах від PRNEWS.IO, ньюсджекінг як інструмент інтернет-маркетингу можна використовувати в інтересах будь-якого бізнесу. Його незаперечними перевагами є бюджетность, відсутність жорстких рамок і правил гри, можливість охопити велику аудиторію і ємко заявити про себе у вигідному світлі.

Проте, щоб не потрапити в халепу, ми підготували для вас список основних правил для роботи з технологією перехоплення новин.

Перше. Будьте в курсі останніх подій, які відбуваються у вашій бізнес-сфері, в країні і в світі. Візьміть за правило щодня (а краще два рази в день) відстежувати кілька ключових новинних джерел – тоді ви маєте всі шанси не прогавити яскрава подія.

Друге. Не ломіться в усі відкриті двері, які не хапайтеся за кожен інфопривід. Ваша цільова аудиторія є пріоритетною – не потрібно намагатися бути добрим для всіх. Матеріал, перш за все, повинен викликати позитивну реакцію ваших потенційних покупців, партнерів, і тільки потім – ЗМІ.

Третє. Реагуйте на те, що відбувається максимально оперативно. Після того, як побачили інфопривід, відразу ж починайте креативити: термін придатності новин з використанням ньюсджекінга особливо короткий. Як тільки у інфоприводи пройде свій пік, він буде не на часі і не цікавий.

Четверте. Залишайтеся самі собою. Навіть якщо дуже хочеться, не варто притягувати за вуха новина до вашого бізнесу: сувора металургійна компанія навряд чи органічно вбудується в новина про популярність бодіпозітіва або про “чорну п’ятницю”. Це тільки підірве довіру до рівня маркетингу і репутації в цілому.

П’яте. При перехопленні новин використовуйте у власному контенті ті ж ключові слова, кольору, форми та інші елементи фірмового стилю, які згадуються в первісному інфоприводи. У цьому полягає один з головних успіхів ньюсджекінга!

Шосте. Не забудьте про безсмертних популярних темах, які любить аудиторія будь-якого віку: новини про знаменитостей, скандали, секс, страх і сміх. Не переборщити і пам’ятайте про те, що новини, які додають позитивні емоції, розлітаються набагато краще.

Сьоме. Ніколи і ні за яких обставин не жартуйте про катастрофи. Навіть якщо це буде “чорний” гумор, який обіцяє найгучніший вихлоп у вигляді публікацій і репоста. З великою часткою ймовірності люди негативно поставляться до такої популярності, що позначиться на іміджі компанії.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Джерело: rusability.ru

Залишити відповідь