Нативная реклама – новий тренд в маркетингу 2021

Нативної рекламою називається контент, який детально висвітлює переваги такого підходу продукту. Особливість такого виду реклами є те, що її зміст не закликає до здійснення покупки. Це матеріали, що описують продукт, порядок його використання, а також одержуваний результат.

Вивчивши контент, людина сама приймає рішення про придбання рекламованого продукту.

Переваги й недоліки

До переваг нативной реклами можна віднести:

 • відторгається користувачем;
 • досить висока залученість;
 • збільшує довіру до продукту або бренду;
 • інформує читача про користь товару і його сильні сторони;
 • має тривалий ефект;
 • нерідко стає вірусної, тому користувачі расшарівать її – що збільшує охоплення.

Однак не варто забувати, що дані переваги можуть мати місце тільки, якщо оголошення зацікавить читача і буде корисним, а не стане чинити тиск або маніпулювати ним.

Основні недоліки «натівкі»:

 • Потреба в унікальності контенту. Натівка істотно відрізняється від банерної реклами, тому її не вийде просто запустити на десятках різних майданчиків. Важливою умовою тут є необхідність унікальності контенту та відповідності тематиці сайту або соцмережі, де планується його розміщення. Крім цього, для кожної площадки медіа-продукт повинен бути абсолютно різним. Розробка якісного матеріалу на практиці займає багато часу і вимагає професіоналізму.
 • Досить висока ціна. Даний недолік обумовлений попереднім. Для будь-якого ресурсу необхідний унікальний контент, який повинен повністю відповідати його спрямованості (специфіці). Так, пост для соціальної мережі, стаття або ж відеоролик для YouTube – потребує виділення певних коштів, так як знадобиться досвідчений фахівець з розробки нативной реклами.
  Види, різні формати і приклади нативной реклами

Формула успіху цього різновиду реклами досить проста: це створення корисного контенту, де будуть враховуватися, перш за все, інтереси читачів. Вона, по суті, висловлює потреби користувача.

До основних її форматів відноситься:

 • Пости в блогах і соціальних мережах. У цьому випадку «натівка» підлаштовується під стандарт майданчика на якій розміщується. Наприклад, читач переглядає новини в Instagram або Facebook і бачить спонсорські пости, що відображають його інтереси.
 • Спонсорський контент. Кожен матеріал має свого спонсора, яким може виступати торгова марка або бренд. Таку «натівку» можна зустріти практично на будь-якому ресурсі. Вона буде «замаскована» під формат конкретного майданчика. За вартістю розміщення найбільш дорогий є «натівка» в популярних серіалах або фільмах. Так, всім відомий Джеймс Бонд ефектно роз’їжджає в фільмі на новенькому BMW моделі Z3, а головний персонаж трилогії «Назад в майбутнє» прекрасно виглядає в спортивного взуття фірми «Найк».
 • Рекомендований контент. Являє собою добірку рекомендованих до прочитання статей на певному каналі. Даний формат відмінно зарекомендував себе в різних програмах і мобільних додатках. Так, рекомендований контент може розміщуватися на спеціалізованій платформі MyTarget, яка за допомогою спеціального віджету транслює добірку на різних майданчиках.

Застосування нативной реклами для просування бізнесу або окремих продуктів

Что такое нативная реклама, и почему все скоро перейдут на нее: виды и примеры - Blockchain for connecting people

Для створення нативной реклами можна керуватися наступним алгоритмом:

 • визначити список платформ, які найбільш популярні серед цільової аудиторії;
 • вирішити: довести інформацію самостійно або звернутися за сторонньою допомогою (до блогерам, лідерам думок);
 • перевірити можливість адаптації контенту під формат конкретного майданчика;
 • розрахувати бюджет на розробку контенту і його розміщення;
 • проаналізувати ступінь віддачі матеріалу.

Як і будь-яка інша реклама, нативная вимагає оцінки ефективності. Для проведення аналітики застосовують такі метрики:

– CTR;

– ступінь залученості;

– тривалість перегляду сторінки з розміщеним на ній матеріалом;

– число репоста і лайків;

– конвертацію читачів в клієнтів, а також рівень зростання продажів.

Резюмуємо основні аспекти нативной реклами:

 • Контент, який претендує на статус «натівкі», повинен зацікавлювати читача, відповідати формату майданчика і не викликати у нього роздратування. Разом з тим, така реклама повинна містити позначку, що вона є оплаченим контентом.
 • Чи не повинна явно закликати до дії (покупці, реєстрації або іншого).
 • Повинна виглядати як вірусний пост, щоб у відвідувачів народжувалося бажання поширювати цікавий матеріал самостійно, тобто – безкоштовно. Іншими словами – повинен працювати принцип «сарафанного радіо».

Висновки

На сьогоднішній день нативная реклама дуже популярна, вона охоплює не тільки багато видавничі ресурси, а й більшість новинних сайтів і соціальних мереж – тобто всі можливі місця для розміщення брендованого контенту.

Нативні оголошення стають елементом ефективної стратегії по просуванню бренду, тому що обсяг і формати в цій сфері практично безмежні, а ефективність – одна з найвищих.

Нативная реклама – потрібна тут і зараз. Її варто використовувати вже сьогодні для отримання відчутних результатів.

Грамотно вибирайте майданчики і ресурси для розміщення матеріалу, ретельно перевіряйте продукцію і послуги рекламодавців, що бажають розміститися у вас. Не варто обманювати читача, рекламуйте лише те, що його може зацікавити і лише там, де це буде доречно.

Джерело: rusability.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *