Маркетинг без бюджету: 10 потужних тактик

Що робити, коли немає грошей на просування?

Скорочення і жорсткі обмеження бюджетів ускладнюють роботу маркетологам, але навіть без бюджету можна реалізувати багато різних проектів.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Нижче перераховані основні тактики, які допоможуть компанії зміцнити авторитет і підвищити впізнаваність бренду, а також поліпшити показники трафіку сайту. Для реалізації більшості з них потрібна тільки команда, яка допоможе створити відмінний контент.

1. Створюйте корисний контент

Створення контенту – один з кращих способів просування бренду, якщо у вас скромний бюджет. Наприклад, ви можете почати вести блог. Ведення блогу – відмінний спосіб привернути цільову аудиторію і створити потік органічного трафіку на сайт. Крім того, можна використовувати простір блогу, щоб відповідати на питання клієнтів, таким чином привертаючи нові потенційні Ліди.

Якщо у вас немає новий ідей, пам’ятайте, що завжди можна перепрофілювати вже існуючий контент. Немає необхідності заново винаходити колесо з кожним новим постом. Ви можете створити інфографіку або відео, щоб залучити нову аудиторію за допомогою різних платформ, таких як YouTube, наприклад.

Крім того, ви можете співпрацювати з іншими майданчиками і вести гостьовий блог на інших сайтах, а також розміщувати гостьові пости в своєму блозі. Це відмінний спосіб безкоштовно розширити свою аудиторію.

Визначте цільову аудиторію і її больові точки. Створюйте матеріали, з яких читачі зможуть винести хоча б одну корисну і цінну думку. Таким чином ви зможете формувати список потенційних клієнтів, які згодом можуть перетворитися в продажу. Контент-маркетинг – потужний інструмент. Якщо у вас немає на це часу, найміть консультанта або агентство за доступними цінами.

2. Почніть вести подкаст

Ще один ефективний спосіб дістатися до цільової аудиторії – це подкастинг. З його допомогою ви зможете урізноманітнити ваш контент-маркетинг. Для початку спробуйте перепрофілювати старий контент блогу в теми для подкасту, а потім просувати його через власні медіа-канали.

Подкаст допоможе завоювати вірних послідовників і, в кінцевому рахунку, лояльних клієнтів ваших продуктів і послуг, а також зміцнити репутацію особистого бренду і компанії в цілому.

3. Запропонуйте безкоштовний пробний період

На перший погляд, пробний безкоштовний доступ може здатися корпоративним або фінансовим рішенням, хоча насправді він є відмінною маркетингової тактикою. Коли ви пропонуєте безкоштовно спробувати свій продукт або сервіс, вам вдається вибудувати довірчі відносини з клієнтом і поліпшити репутацію бренду.

Дозвольте клієнту оцінити, наскільки прекрасний ваш продукт або сервіс. Тим самим ви ізбалуете клієнта, і він не захоче йти. Навіть якщо ви втратите кілька людей після пробного періоду, то зможете отримати цінну зворотний зв’язок і дообработать свою пропозицію.

4. Влаштовуйте розіграші

Проведення розіграшів спільно з іншими компаніями – безпрограшний варіант для всіх сторін. Якщо ви можете вийти на нову аудіторіію, щоб розповісти про себе і своїх сервісах, зробіть це. Нагорода за участь в розіграші повинна бути корисною і привабливою для потенційних учасників, а також мати стратегічне значення для вашого бізнесу.

За допомогою спільного розіграшу про вас дізнається нова аудиторія, на яку у вас не було виходу раніше. Після закінчення цієї ініціативи вам може здатися, що ваші ресурси виснажені, але в будь-якому випадку у вас має залишаться нові ліди і послідовники, з якими можна продовжувати працювати.

5. Заохочуйте створення користувацького контенту

Ви напевно задавали собі питання «як я можу отримати контент безкоштовно». Відповідь очевидна – User generated content (UGC) – контент, який створюють самі користувачі. Історії клієнтів, читачів і передплатників зазвичай є частиною краудсорсінговой ініціативи, коли компанія просить користувачів запропонувати ідеї або матеріали, які вони зможуть перевидати.

Наприклад, компанія Lay’s вже багато років проводить кампанію «Do Us a Flavor» – зроби нам смак, від англійського виразу «Do Us a Favor» – зроби нам послугу. Бренд просить аудиторію запропонувати нові ідеї про смак чіпсів. Можна запропонувати шанувальникам бренду викласти фотографії з вашим продуктом і попросити додати хештег до посту в Instagram.

Подібні активності допоможуть поліпшити присутність в інтернеті і репутацію бренду практично безкоштовно, а також допомогти команді приймати продуктові та маркетингові рішення.

6. Розвивайте присутність в соцмережах

Соціальні мережі – мабуть, найважливіший канал, за допомогою якого покоління Z дізнається про новини та нові продукти. Але не всі компанії цим користуються. Проте будь-яка компанія може почати створювати свій власний інтернет-спільнота безкоштовно.

Вам доведеться створити багато цікавого контенту, щоб по-справжньому почати домінувати в світі соціальних мереж. Можна використовувати пости, живе відео або формат історій, щоб розповісти про компанію, запропонувати користувачам створити свій контент або взаємодіяти з аудиторією, створюючи крок за кроком свій бренд.

7. втягується в життя профільних співтовариств

Слідкуйте за тим, що відбувається навколо вас в житті місцевого або релевантного вашому бізнесу спільноти. Коли буде можливість, приєднуйтесь до його ініціативам і проектам. Ви можете виступити спонсором або партнером локальних або професійних заходів або навіть організувати власний захід для них. Участь в життя інших спільнот може бути економічно ефективним способом підвищити впізнаваність бренду і охопити нову аудиторію.

8. Проведіть вебінар

Inbound Marketing (входить маркетинг) – це підхід, при якому компанії використовують тактики для залучення уваги цільової аудиторії без прямої і нав’язливої ​​реклами, пропонуючи якісь «корисності».

За словами Крістен Бейкер, менеджера з маркетингу HubSpot, вебінари дають можливість компаніям провести цифрове інтерактивний захід для цільової аудиторії і клієнтів, незалежно від їх місця розташування. Їх можна використовувати для підвищення конверсії, впізнаваності бренду, збільшення доходів, утвердження себе в якості експерта в своїй галузі, а також для збору контактів і лидов.

Поради по успішному проведенню вебінарів можна знайти в статті 20 порад тим, хто хоче провести успішний вебінар і уникнути помилок

9. Перевірте присутність в онлайн-каталогах

Одна з головних цілей відділу маркетингу – домогтися активного онлайн-присутності. Присутність в різних онлайн-каталогах – хороший спосіб цього досягти. Коли користувачі щось шукають в інтернеті, каталоги надають інформацію про вашу компанію, яка вказана в обліковому записі (ім’я, адреса, телефон, веб-сайт). Ось чому треба давати повний опис вашої компанії і намагатися бути зазначеним в якомога більшій кількості каталогів. Як правило, оновлення опису компанії є безкоштовним, і ви можете надати більше інформації для оптимізації присутності в різних каталогах.

10. Покращуйте SEO-стратегію

SEO може бути непростим завданням, але, насправді, це один з найефективніших способів збільшити трафік на сайті та розширити органічний охоплення.

Для поліпшення SEO-стратегії, проведіть аналіз ключових слів, розгляньте можливість створення блогу, плану побудови посилань і оптимізації контенту вашого сайту.

Як бачите, витрати на маркетинг можуть бути не такими вже дорогими. Можна використовувати відразу кілька тактик навіть з обмеженим бюджетом. Для більшості перерахованих вище стратегій потрібні тільки люди, які будуть створювати контент.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Джерело: e-xecutive.ru