Корпоративне навчання в Україні: практика, проблеми та перспективи

Для успішного лідерства в бізнесі вкрай необхідний високий рівень професійних знань менеджерів компаній. Корпоративне навчання – це форма існування, яка дозволяє людині отримувати різнобічні знання. Щоб розвиватися, потрібно постійно поповнювати свій багаж знань. Процес корпоративного навчання має на увазі формування професіоналів, які розуміють суть досліджуваних явищ. Він фокусується на придбанні лідерських навичок, до яких можна віднести ефективну комунікацію і результативну презентацію. Лідери в бізнес сфері повинні навчитися тайм-менеджменту і управління стресом.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Корпоративное обучение в Украине

Сучасний економічний розвиток змушує міжнародні та українські компанії швидко реагувати на будь-які тренди і зміни локальних умов. Для успішного просування в бізнесі компаніям доцільно інвестувати фінанси в навчання свого персоналу.

Фактори, що стримують розвиток корпоративного навчання

На думку аналітиків, в Україні мають місце деякі передумови для стримування розвитку корпоративного навчання. Слід визнати, що система професійного навчання, існуюча в даний час в країні, не задовольняє потребам корпорацій ні в обсязі, ні в якості.

Виділимо основні чинники, що перешкоджають корпоративному навчанню.

  1. Керівництво компаній не приділяє належної уваги питанням корпоративного навчання. Керівники не володіють навичками підбору навчальних програм.
  2. Компанії не готові до довгострокових інвестицій в навчання своїх співробітників. Керівництво компаній вважає за краще короткострокову перспективу без великих фінансових витрат.
  3. Відсутність системної освіти і вузька сегментація освітніх програм в Україні.

В країні дефіцит корпоративних тренінгів в бізнес сфері. Нелегко знайти експертів, які повністю відповідають запитам навчального тренінгу.

Відомі українські тренери з ведення бізнесу спеціалізуються на ринку B2С. Компаніям, працюючим в іншому сегменті необхідно шукати і запрошувати міжнародних тренерів.

Факторы корпоративных тренингов

Впровадження досвіду міжнародних компаній

Всі міжнародні компанії проводять навчання своїх співробітників відповідно до вимог корпоративних стандартів. У керівництві цих компаній немає проблеми з інвестиціями, тому вони застосовують загальні корпоративні методики, які розроблені для всіх представництв. Корпоративний тренінг зосереджений на досвіді перехресних продажів і прикладів з практики. Він надає учасникам корпоративного навчання унікальний шанс бути в курсі всіх тенденцій в галузі, які потім можна з успіхом впровадити в своїй країні.

Досвід міжнародних компаній допомагає розвитку українського підприємництва. Прикладом цього може служити участь працівників консалтингової компанії Cushman & Wakefield в Україні в CEE Retail Workshop, який проходив в столиці Угорщини. На цьому заході зібралися консультанти, що працюють в сфері торговельної нерухомості з країн Центральної та Східної Європи. У Програми було включено питання, що стосуються торгової нерухомості. Учасники міжнародного форуму поділилися актуальною інформацією про специфіку роботи ринків торгової нерухомості в країнах європейського континенту.

Керівництво провідної компанії CBRE в Україні, яка надає послуги в області нерухомості та інвестицій, приділяє величезну увагу внутрішньому корпоративному навчанню персоналу за всіма бізнес напрямками. Крім навчання на курсах і тренінгах за фахом з отриманням сертифікатів, що підтверджують придбання навичок, співробітники компанії проходять курси неформального корпоративного навчання. Вони відвідують Best Practice Groups, де вивчають питання консалтингу. Ті, що навчаються обмінюються між собою професійним досвідом, а також ідеями розвитку бізнесу з колегами з інших офісів CBRE. Крім того, в CBRE Ukraine використовується cross-education між департаментами для обміну знаннями всередині компанії.

Корпоративное обучение

Корпоративне навчання персоналу в компаніях України

Для утримання лідируючих позицій і конкурентоспроможності українським бізнесменам необхідно вивчати і впроваджувати передовий досвід міжнародних компаній. На думку експертів, корпоративне навчання персоналу відмінно збудовано в великих компаніях України. Слід зазначити, що невеликі компанії керуються лише проведенням одноразових тренінгів, так як їх бюджет не дозволяє розвивати корпоративне навчання на належному рівні.

Персонал українських компаній проходить навчання на тренінгах, семінарах, тім-білдінгах, на форумах і конференціях. Керівництво деяких компаній, підходить до навчання своїх співробітників комплексно. Використовуються різні методи навчання. Особливою популярністю користується крос-функціональний метод, де працівники одного департаменту проводять тренінги для фахівців іншого департаменту. Групове навчання для менеджменту і топ-менеджменту дає позитивні результати.

Великі українські компанії постійно збільшують витрати на корпоративне навчання. Керівництво цих компаній прагне, щоб співробітники постійно навчалися навичкам професійної майстерності.

Цілі і перспективи корпоративного навчання в Україні

Основним завданням програм корпоративного навчання є створення високопрофесійної команди співробітників, яка забезпечить конкурентоспроможність компанії і зміцнить її лідируючі позиції.

Між навчанням і отриманим результатом існує пряма залежність. Цей факт врахували керівники компанії «Arricano». Вони створили освітній партнерський проект для персоналу орендарів своїх об’єктів – B2B Upgrade by Arricano. Корпоративне навчання співробітників торгових центрів, що знаходяться під управлінням компанії «Arricano», дозволяє в значній мірі збільшити зростання продажів.

Компанії, які не витрачають частину бюджетних коштів на корпоративне навчання свого персоналу, мають погані шанси для розвитку бізнесу. Фінансові обмеження є стримуючим фактором для активного впровадження навчальних програм в українських компаніях.

На думку компетентних експертів, в даний час керівництво великих компаній України намагається розкривати таланти своїх працівників, щоб вони допомогли компаніям завойовувати лідируючі позиції на ринку.

Перспективы корпоративного обучения

Експерти визначили основні перспективні тенденції в корпоративному навчанні:

  1. Доступні онлайн-курси від відомих університетів і корпорацій. Число передплатників на ці курси постійно зростає.
  2. Навчання за допомогою мобільних додатків в режимі онлайн і оффлайн. Такий спосіб навчання дозволяє отримувати необхідні знання в будь-якому місці і в будь-який час.
  3. Обробка невеликого обсягу інформаційного матеріалу, який можна засвоїти більш ефективно.
  4. Інтерактивне навчання за допомогою відіороліков.
  5. Навчання за допомогою гри. Таке навчання сприяє отриманню практичних знань і супроводжується інтерактивним досвідом.
  6. Навчання за допомогою віртуальної і доповненої реальності. На думку багатьох учнів, ВР дуже допомагає їм у підвищенні кваліфікації.

Висновки

Прагнення до розвитку і досконалості пов’язаний із постійним отриманням необхідних знань, без яких неможливо встигнути за стрімким технологічним прогресом. Тільки постійно підвищуючи рівень кваліфікації можна навчитися знаходити виходи з непередбачених ситуацій. Крім того, корпоративне навчання персоналу відповідає розвитку компанії, галузі і навіть країни. Від нього в значній мірі залежить успіх в будь-якому бізнесі.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Источник: marketer.ua

Залишити відповідь