Контент-стратегія. Навіщо вона потрібна?

Контент – це спеціальний інструмент, що допомагає досягти поставленої мети. Сама мета може бути будь-який:

 • Завоювання довіри з боку покупців.
 • Розповідь клієнтам про новий продукт.
 • Продаж різної продукції.
 • Збір трафіку на свій сайт.

Досягти поставленої мети потрібно з максимальною вигодою і мінімальними втратами.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Контент-стратегія: особливості та поняття

Контент-стратегія – це план по створенню, періодичності публікації та просування контенту, який буде цікавий цільової аудиторії. Існує багато способів заманити потенційних клієнтів на сайт з різних каналів. А грамотний і правильно створений контент, який знаходиться в рамках визначеної стратегії, виявиться відмінним помічником не тільки в залученні великої потоку аудиторії, але і в подальшому її утриманні.

Завдяки наявності грамотної і правильно обраної контент-стратегії, а також завдяки постійній публікації високоякісного контенту, гарантується швидкий приплив замовників, незалежно від підібраного методу розкрутки або ж його відсутності. Подібного ефекту можна досягти за рахунок:

 • Розміщення матеріалів в соціальних мережах.
 • Розміщення контенту на сторонніх сайтах.
 • Переходів на блог з пошуку.

Якщо немає розуміння, який саме матеріал сподобається цільової аудиторії, то краще звернутися за допомогою до фахівців. Вони допоможуть створити найбільш ефективну контент-стратегію в залежності від напрямку бізнесу. Грамотно і ефективно буде виконаний не тільки аналіз, а й подальша реалізація контент-стратегії.

Навіщо необхідне застосування контент-стратегії?

Вірно підібрана і грамотно обрана контент-стратегія повинна відповідати на наступні питання:

 • Як краще організувати свій контент-маркетинг?
 • Якому контенту вигідніше віддати перевагу?
 • Де краще публікувати власний матеріал?

Контент-стратегія представляється у вигляді сукупності різних дій, які спрямовуються на аналіз, створення та поширення якісного і результативного контенту. Він повинен бути цінним і максимально корисним для конкретної цільової аудиторії. При створенні контент-стратегії обов’язково враховується і наявний бюджет.

Розробка власної контент-стратегії необхідна, тому що:

 • Може допомогти усвідомити, який контент потрібен вашій аудиторії. В результаті буде створений матеріал, який виявиться максимально корисним для потенційних клієнтів.
 • Дозволяє збільшити ефективність застосовуються каналів.
 • Дозволяє визначити непрацюючі або неефективні канали, що використовуються для поширення матеріалів, і скоротити витрати на їх застосування.
 • Створення потужного контенту, який буде працювати в єдиній концепції.

Користь контент-стратегії для бізнесу

Загалом реалізація контент-стратегії в бізнесі зводиться до таких кроків:

 1. Визначення портрета своєї цільової аудиторії (ЦА).
 2. Дослідження контенту конкурентів.
 3. Визначення унікальною стилістики бренду.
 4. Створення ефективного і корисного матеріалу, який володіє цінністю для ЦА.
 5. Розміщення контенту на різних майданчиках.
 6. Просування розміщеного матеріалу.

Під контентом мається на увазі текст, відео або аудіоматеріали, здатні допомогти людині вирішити численні проблеми. Основним компонентом будь-якої успішної та ефективної стратегії вважається висока якість розроблюваного матеріалу. У мережі можна побачити багато різного контенту як просто чудового, так і, м’яко кажучи, абсолютно непотрібного.

Власний контент повинен бути значно краще, ніж у численних конкурентів. Інакше можна забути про високий ранжируванні сайту в пошукових системах.

Високоякісна стратегія здатна генерувати не менш корисних лидов, ніж, наприклад, сучасні варіанти платної реклами. Сама лідогенераціі – дуже важливий показник результативності бізнесу. Чим більша кількість лидов вдасться отримати, тим більше буде продажів.

Стратегія ефективного контент-маркетингу – це своєрідна приманка для потенційних покупців.

Види і формати контенту

Контент може бути представлений різними форматами і видами. Він може бути в форматі відео, аудіо, зображення або тексту. Вітається поєднання форматів: пояснювальний текст до відео, текст з картинками, аудіозапис і зображення до неї, текст і його аудіо варіант.

Залежно від виду контент може бути наступним: розважальний, новинний, корисний, репутаційний, пізнавальний, комерційний і інтерактивний.

Канали поширення контенту

Контент може поширюватися із застосуванням різних каналів. Їх вибір залежить від що використовується формату матеріалу. Канали можуть бути різними. Але, спочатку, сюди варто віднести соціальні мережі, блоги, власний сайт, а також офлайн-медіа.

Пости в соціальних мережах, статті в блозі або відео на YouTube – це своєрідний «гачок», один із способів отримання клієнтів за рахунок якісного контенту.

Таким чином, контент-стратегія – це справжнісінький буквар, який призначається для роботи з контентом, який випускається для конкретної компанії. При дотриманні численних особливостей обраної стратегії, головне правильно і швидко працювати з власним брендом.

У наступній статті ми дамо покрокову інструкцію по створенню контент-стратегії для вашого бізнесу.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Джерело: rusability.ru

Залишити відповідь