Какие отрасли начали активный рост во время пандемии? Заметки IT- компании

Коронавірус, як засланий шпигун, бочком протиснувся в нашу реальність, перевернув світ догори дном, та так спритно, що більшість людей до сих пір не можуть отямитися. Економіка похитнулася і змусила підприємців засовався на стільці. Кому-то довелося звільнити своє місце і вийти на першій же зупинці. Хтось вирішив побарахтаться, а раптом шторм затихне, і все буде як раніше. Ну, а вправні серфери піднялися на гребені хвилі. Хто ж ці щасливчики? На це питання я відповім в статті.

Більше 8 років наша IT- компанія CODERUS співпрацює з організаціями з торгових, виробничих, логістичних та інших галузей. Ми щодня вирішуємо їх завдання, автоматизуємо, консультуємо, проводимо аналітику і, звичайно, від нашого погляду не вислизне стан справ партнерів. Я не буду говорити за все компанії галузі, так як ситуація може бути різною в залежності від вихідних даних, частки на ринку, реклами і іншого. Але деякі тенденції можна простежити, спираючись на обсяг завдань і їх деталізацію.

Доставка

Комфортно себе почувають онлайн доставки продуктів, побутових товарів. Нашим клієнтам вдалося істотно вирости в цей час. Чи збережеться успіх після пандемії? Так. Адже, мудрі підприємці розуміють, що охоплюють нову аудиторію, яка раніше через відсутність необхідності не замовляла онлайн. Тепер же люди розсмакують, зрозуміють, що це зручно, полюблять бренд всією душею і порекомендують сусідам. Йдеться про якісні послуги і товари і турботі про споживача. Наприклад, наш клієнт – компанія з доставки продуктів онлайн не тільки привозить в зручний час, а й чистить рибу, готує фарш з м’яса безкоштовно. Це супер опція і допомогу для людей, які втомилися від кулінарії біля плити.

Миючі засоби

Компанії з виробництва і продажу миючих засобів теж не ображені долею. Затребуваність продукції як ніколи приносить фінансове задоволення. САНІТАЙЗЕР, засоби для чищення та полірування поверхонь використовуються повсюдно. Наш клієнт в зв’язку з цим автоматизує бізнес-процеси для злагодженої роботи і системності.

Логістика

Транспортні компанії на коні, оскільки зараз все на доставці, введені штрафи за нецільові поїздки на машині, у людей не залишається виходу окрім як замовляти доставку. До того ж ті галузі, які перейшли в онлайн, тепер гостро потребують логістики, а це значить, що потік клієнтів істотно виріс. Наприклад, наш клієнт терміново попросив розробити мобільний додаток для роботи кур’єрів на доставку.

IT

IT-компанії. Тут я говорю про тих, з ким працюємо і у кого взяли зворотний зв’язок. Знову ж, за все компанії галузі не може йтися. З чим пов’язаний попит на IT-послуги? По-перше, удаленка. Співробітники були переведені на домашній режим, комп’ютери не у всіх літають, у кого-то немає робочих програм, їх потрібно встановити, кому-то треба провести апгрейд хоум офісу. Завдань багато, IT- аутсорсинг вирішує.

Компанії-розробники сайтів і мобільних додатків ледве справляються з шквалом заявок. Бізнес, який пішов в онлайн, вимагає створення майданчиків для прийому замовлень, необхідний “улучшайзінг”, ребрендинг, чатбот, Квіза і інші маніпуляції для залучення і утримання клієнтів.

Що ж роблять ті, хто не пішов в активне зростання, а впевнено тримається на плаву? Вони приділяють час автоматизації бізнес-процесів, упорядковують базу, адаптуються до змін в зв’язку з вийшли постановами. Адже пандемія пройде, люди повернуться до звичного укладу і потрібно бути готовими з новими силами поринути в потік роботи.

Зміни допомагають побачити свої сильні і слабкі сторони, ті, хто з ними впорається: підлаштується, модернізується, прискориться – точно вийдуть з кризи переможцями.

Источники: rusability.ru

Залишити відповідь