Influencer-marketing: як почати співпрацю з блогерами і не облажався

Робота з блогерами та лідерами думок вже кілька років на піку популярності. І незважаючи на те, що показники і рівень довіри до блогерам починає знижуватися, інтеграції з блогерами все одно є одним з дуже потужних маркетинг і PR-інструментів. Але, на жаль, навіть зараз бренди можуть допускати якісь помилки при виборі і звертанні до людини для співпраці. Поділюся з вами, як правильно визначити мету, подати запит і визначити, що ви вибираєте потрібних бренду людей.

Отже, ви вирішили протестувати даний інструмент для свого бізнесу. Для початку ви повинні вибрати для себе певний пул блогерів з потрібною для вас цільовою аудиторією, тематикою і простежити за ними якийсь відрізок часу. Зверніть увагу на глобальні цінності блогера, які він транслює, його аудиторію, рівень і якість ER сторінки, чи не перебуває в он в якихось чатах активності, простежте, з якими брендами раніше співпрацював блогер, можливо, він тільки недавно робив інтеграції з вашими прямими або непрямими конкурентами, подивіться, як виглядають ці рекламні кампанії і як на них відреагувала аудиторія. Зробіть запити і вивчіть цінник блогера, щоб зрозуміти, чи підходить він під ваші бюджети для платного інтеграції або вам потрібно шукати інші шляхи для реалізації співпраці.

Якщо ви не можете провести аналіз, грунтуючись на своєму досвіді, і ви поки що не отримали медіа-кит, ви можете вивчити відгуки про рекламні кампанії з тими чи іншими блогерами на сторонніх ресурсах. Зараз в це можна зробити на різних біржах, в Telegram-каналах і Instagram-акаунтів, а також ви можете поцікавитися відгуками колег. Але я б не радила дуже сподіватися на дану інформацію. По-перше, результат може змінюватися від продукту до продукту, по-друге, і умови можуть відрізнятися. Умовно, ваші колеги заплатили за інтеграцію $ 700 і отримали X лидов або Y трафіку, а вам, можливо, вдасться зробити колаборації на бартерних умовах, і навпаки. Так, це все ще можливо. Плюс, часто ціна залежить від типу кампанії і її плейсменту. Так, розміщення в Instagram Stories обійдеться вам набагато дешевше публікації в стрічці, а публікація в стрічці обійдеться в кілька разів дешевше створення відеоролика для стрічки.

Далі ви повинні чітко визначити, з якою метою ви будете звертатися до цього блогеру: продажу, трафік, впізнаваність або вам просто потрібен хороший UGC-контент? Звичайно, швидше за все, в тій чи іншій мірі всі ці цілі можуть бути закладені в кампанію. Але ваше завдання -Виділити для себе першочергову задачу. Умовно, на ринку є блогер, який слабкий з точки зору охоплення, але він робить дуже якісний і креативний контент. Тому, звертаючись до такого блогеру, нерозумно буде турбуватися, що ви не виконали KPI і не отримали достатньої кількості трафіку або лидов.

Далі настає момент, коли вам потрібно вийти на зв’язок з потрібним вам людиною. Зараз зв’язок з багатьма блогерами відбувається через їх менеджерів. Тому відразу раджу писати на пошту, яка вказана в описі профілю. Не забудьте вказати тему листа, звернутися до людини по імені і детально розповісти про свою компанію і її цінності, і, звичайно ж, не забудьте згадати свій оффер. Якщо цікавить вас, багато подорожує, уточніть, чи перебуває він зараз на території України. Дуже погано виглядають звернення до direct і особливо погано, якщо ви звертаєтеся до людини по його нікнейм. У цьому немає ніякої персоналізації, тому в такому випадку відповідь ви навряд чи отримаєте.

До речі, все ще добре працюють «раптові подарунки». Умовно, ви знаєте, що ось-ось у великого блогера день народження, відкриття бізнесу, народження дитини or anything. І в цей момент ви можете надіслати свій продукт як звичайний вітальний подарунок. Звичайно, в такому випадку вам ніхто нічого не винен, і розміщення може і не бути, адже це подарунок. Не варто постфактум писати десять листів про те, коли ж нарешті буде пост. Власне, інших можливостей для співпраці з великим блогером на бартерній основі дуже мало. Ви можете співпрацювати на бартерній основі, також якщо ви -великий міжнародний бренд, якщо ваш продукт / бренд дуже подобаються блогеру і у нього є в ньому велика потреба. Або якщо ви невеликий бренд, але у вас дуже хороший піар і ви можете правильно це піднести. Далі для бартерного співпраці у вас залишаються nano- і micro-інфлюенсери.

Відразу обговоріть всі «на березі». При платному співпраці ви вільні в тому, щоб диктувати свої правила. Відразу ж обговорити дату і час виходу публікації, її тип, зовнішній вигляд і так далі. На жаль, блогери в Україні дуже часто просять додаткову оплату за розміщення в потрібний вам день. Іноді ця доплата може досягати від декількох тисяч гривень. Але ніколи не надсилайте заготовлений текст, ви можете тільки дати рекомендації про те, що вам важливо згадати. Ще я дуже люблю guidelines, там ви відразу можете розповісти і про себе і про кампанії, і про побажання до контенту. На жаль, такий формат ще не дуже популярний в Україні, але вважаю, що за допомогою таких guidelines ви можете наочно розповісти про себе і вимоги до інтеграції.

– Підбиваючи підсумок, можу сказати, що у співпраці з блогерами та лідерами думок дуже важливо провести аналіз аккаунта і глобальних цінностей людини.

-Чітка визначте, з якою метою ви йдете до тієї чи іншої людини.

-Зробіть зрозумілий і грамотний оффер, де ви пропишіть всі умови співпраці.

-Не забувайте фіксувати і аналізувати результати.

-І не бійтеся експериментувати.

-Робиться різні колаборації, тестируйте навіть на перший погляд не цільових блогерів, відкривайте fresh-faces, співпрацюйте і nano- і micro-інфлюенсерамі і не женіться за тими, з ким співпрацюють ваші конкуренти.

Джерело:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *