Гіперавтоматізація: кожного завдання по роботу

За даними Gartner, компанії, що впровадили системи гіперавтоматізаціі, вже до 2024 року зможуть знизити операційні витрати на 30%. І цей шанс не можна упускати.

Слово «Hyperautomation» ще не удостоїлося б пояснила статті на «Вікіпедії», проте в минулому році все частіше звучало на всіх профільних заходах консалтингової компанії Gartner від Барселони до Гоа. Мова там йшла про принципово новому рівні автоматизації наскрізних бізнес-процесів, якого можна досягти, якщо об’єднати традиційні інструменти автоматизації з системами штучного інтелекту. Давайте розберемося в цьому докладніше.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Що таке RPA

В основі гіперавтоматізаціі лежить технологія RPA (Robotic Process Automation). Вона має на увазі активну участь в бізнес-процесах підприємства не тільки живих співробітників, але і програмних ботів, виконують заздалегідь прописані дії. Ці боти можуть взаємодіяти з бізнес-додатками так само, як це роблять люди, аж до використання цілком «людських» інтерфейсів, що дозволяє домогтися повної імітації дій користувача.

Виявивши в алгоритмах рішення різних завдань повторювані дії, їх можна передоручити такому віртуальному помічнику, який впорається швидше і акуратніше співробітника. А людина, завдяки цьому, отримає в своє розпорядження більше часу для вирішення високорівневих проблем, що вимагають реальних інтелектуальних зусиль.

RPA-рішення взаємодіють не тільки з даними і один одним. Будучи повноцінними учасниками бізнес-процесів, вони звертаються до справжніх співробітникам так, як це зробили б їх колеги: сортують запити по відділах, ставлять завдання, контролюють процеси, аналізують і формують звіти. По суті, функціональність таких ботів обмежена лише рівнем розуміння процесів в компанії з боку аналітичного відділу, який і повинен бути ініціатором кожного RPA-поліпшення.

Сучасні RPA-системи здатні не тільки передавати дані «з таблички в табличку», а й брати участь в обробці нецифрових входять даних, в тому числі слабоструктурованих. Завдяки сучасним системам машинного зору, розпізнавання тексту і обробки природної мови RPA все більше проникають не тільки в «машинне відділення» бізнесу, а й в його інструменти взаємодії з клієнтами, помітно знижуючи операційні витрати. Серед іншого це сприяє і підвищенню задоволеності клієнтів, так як програмний робот не помиляється, не спить, не ходить на обід і здійснює необхідні дії фактично миттєво.

Обробка рахунків-фактур, розрахунок зарплат, порівняння цін постачальників, сортування і витяг клієнтських даних, формування повернень і навіть найм співробітників – все це прямі кандидати на автоматизацію за допомогою RPA.

Нескладно здогадатися, що з поширенням рішень RPA на бізнес-процеси продуктивність праці все більшого числа працівників якісно зростає. Це дозволяє підвищити конкурентоспроможність бізнесу на ринку і забезпечити простір для масштабування діяльності навіть без збільшення штату.

Гіперавтоматізація: від окремих процесів до їх ланцюжках

В сучасних умовах говорити про «цифровізації підприємства», не маючи на увазі при цьому широкого впровадження RPA, просто не доводиться. Саме в момент переходу компанії на нові принципи роботи і якісної перебудови ІТ-інфраструктури адаптація бізнесу до принципів RPA найбільш виправдана з точки зору інвестицій в розвиток. Так, ботів можна додати «коли-небудь потім», але це зажадає більше фінансових коштів, часу і зусиль системних архітекторів.

Наступний крок технології, який відбувається буквально у нас на очах – це підвищення відсотка автоматизації бізнес-задач, в ряді випадків дозволяє взагалі відмовитися від присутності в них живих працівників. Результат досягається швидше, помилок відбувається менше, ефективність бізнесу зростає. Так виглядає майбутнє.

Компанія Schneider Electric, багато уваги приділяє питанням цифровізації процесів поставок, змогла скоротити час обробки замовлень, пов’язаних з доставкою засобів індивідуального захисту на тлі пандемії COVID-19, з четвертої години до двох хвилин. Для цього потрібен був всього один програмний робот, настройка якого зайняла кілька днів. Крім якісного прискорення процесу вдалося домогтися істотного зниження рівня помилок і швидкого їх виявлення, якщо вони все ж відбулися. Це зайвий раз підтвердило, що впровадження RPA не обов’язково має бути тривалим і складним процесом. Локальний перехід на цю технологію може відбуватися навіть у авральному режимі і складатися з окремих послідовних кроків.

Велика страхова компанія, перед якою стояло завдання оцінки медичних ризиків вагітності, зіткнулася з тим, що необхідна для вирішення цієї проблеми інформація оброблялася неприйнятно повільно. За статистикою, високі медичні ризики присутні в 6-8% випадків вагітності. Виявлення цих випадків займало кілька тижнів, так як включало високу частку ручної праці. Впровадження рішення RPA дозволило скоротити цей термін до хвилин.

Налаштований за 4 тижні програмний робот навчився зчитувати текст з медичних документів, перевіряти і інтерпретувати його, перетворюючи в пакет вхідних даних для платформи штучного інтелекту. Та в свою чергу розраховувала ризики на підставі прогнозної моделі і повертала готову відповідь вже через кілька хвилин. Це дозволило не тільки звільнити робочий час співробітників медцентру, але і помітно підвищити безпеку пацієнток.

Як бачите, простір для широкого використання RPA є в будь-якому бізнесі, готовому до цифровізації. Державне управління, банківська справа, промисловість, сільське господарство, телекомунікації – повторювані ланцюжка процесів, які потребують підвищення ефективності, є скрізь. Вступити в світ гіперавтоматізаціі може будь-яка компанія, яка зможе правильно вибрати постачальника рішення.

Хто допоможе позбавити бізнес від рутини

Вчені з Оксфордського університету прогнозують, що до 2035 року буде автоматизовано 20% всіх існуючих робочих місць. Дані наводяться для США, але немає сумнівів, що аналогічні процеси будуть протікати і в інших розвинених країнах. Однак турбуватися про хвилю масового безробіття не доводиться. У Harvard Business Review впевнені, що в основі конкуренції між компаніями в найближчому майбутньому буде лежати здатність бізнесу забезпечити ідеальне поєднання «роботизованих робочих місць» з можливостями живих співробітників «розумової праці», які отримали нарешті можливість повністю розкрити свій творчий потенціал. Можливо, в рамках професій, яким ще не придумали назв.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Джерело: rusability.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *