Формула SEO-тексту: як вивести блог в топ видачі

Контент-маркетинг – один з найважливіших елементів активної пошукової оптимізації. Копірайтери, редактори, маркетологи і адміністратори – все, хто відповідає за тексти на сайті, вносять значний вклад в SEO.

Для видавців грамотна пошукова оптимізація – ключовий фактор успіху. Однак є один елемент, без якого неможливо вибудувати ефективний бренд. Це якісний контент.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Опублікувати контент просто, тому інтернет сповнений неякісних блогів і нікому непотрібної інформації.

Щоб виділитися і стати краще за більшість, необхідно ретельно спланувати SEO контент-стратегію. Про те, як це зробити, ми розповімо в сьогоднішній статті.

При написанні контенту важливо враховувати два аспекти: емоційний і технічний. Адже ваші тексти читатимуть як люди, так і пошукові системи. Для цього потрібно зрозуміти:

ЯКІ У ВАС ЦІЛІ?

Ви ж не хочете просто публікувати контент, адже так? Які цілі ви перед собою ставите, чого хочете досягти?

Як ви збираєтесь ВИМІРЮВАТИ УСПІХ ПУБЛІКАЦІЙ?

Ви хочете з її допомогою залучити більше трафіку? Збільшити число передплатників? Вас цікавлять конверсії? Поширення контенту в соцмережах?

У будь-якому випадку, перш ніж приступати до створення контенту, ви повинні поставити перед собою конкретну мету і завдання.

1. Вивчіть цільову аудиторію

Перший крок до ефективного SEO-тексту – вивчення потенційних читачів і особливостей їх поведінки в найпопулярніших пошукових системах – Яндекс і Google. Якщо створювати контент тільки заради самого контенту, нічого доброго з цього не вийде.

Ви повинні бути впевнені, що публікуєте супер цінний пост, який ваші читачі вважатимуть корисним і цікавим.

Щоб це зробити, потрібно ретельно вивчити цільову аудиторію. Чого хочуть ваші потенційні читачі? Що вони шукають?

Проведіть опитування серед передплатників і створіть для них персони. Вони допоможуть вам зрозуміти, який тип контенту подобається аудиторії, і де вони його шукають.

Щоб розробити персони, потрібно:

  • Створити базу даних і проаналізувати читачів, щоб з’ясувати, як вони знаходять і споживають контент.
  • Використовуючи Google Analytics, визначити, де живуть ваші відвідувачі, скільки їм років і які пристрої вони віддають перевагу.
  • Створити опитування, щоб дізнатися про читачів ще більше – ким вони працюють, чим захоплюються, як часто заходять на ваш сайт.
  • Вибрати кілька найвідданіших читачів і провести з ними інтерв’ю. Дізнайтеся, що їм подобається у вашому сайті, а що ні.

Портрет читателя

Відкриваєте новий блог? Тоді аналізуйте читачів конкурентів. На який контент вони реагують активніше? Яку додаткову цінність ви можете їм запропонувати?

Складіть перелік цікавих вашої аудиторії тим, оцініть конкуренцію по кожній з них, обсяг пошуку. Допоможуть вам у цьому такі безкоштовні сервіси, як Яндекс.Wordstat і Google Keyword Planner. Також можна використовувати Keyword Tool, який підбирає відповідні ключові слова з пошукових підказок.

Поиск ключевых слов

2. Визначте актуальні типи контенту

Проаналізувавши зібрану інформацію, ви зможете зрозуміти, які типи контенту воліє ваша аудиторія. Це можуть бути:

  • статті.
  • посібники.
  • електронні книги.
  • інфографіка.
  • відео.
  • подкасти.

3. Підніміть планку

В умовах жорсткої конкуренції домогтися успіху можна тільки за умови публікації високоякісних текстів. Підвищити їх рівень можна декількома способами:

ВИКОРИСТОВУВАТИ ЯК МОЖНА БІЛЬШЕ ВІЗУАЛЬНОГО КОНТЕНТУ

Пам’ятайте, у вас є всього кілька секунд, щоб привернути увагу читачів. Додавайте в публікації фото, відео, гифки і скріншоти, щоб зробити їх більш наочними та цікавими.

Не забувайте при цьому вказувати alt, назва і додавати опис до кожного мультимедіа файлу. У ці блоки також корисно включити ключові слова.

ФОРМАТУЙТЕ ТЕКСТ

Скоротіть абзаци, пишіть просто і захоплююче. Структуруйте текст, виділяйте основні моменти. Обов’язково перед публікацією перевіряйте його на помилки.

ОСОБЛИВУ УВАГУ ПРИДІЛЯЙТЕ НАЗВІ

Використовуйте кілька підзаголовків в кожному тексті, щоб читачі могли легко орієнтуватися в контенті. Додавайте в них ключі, зібрані раніше.

Оптимізація URL і заголовків необхідна для успіху статті. Але куди важливіше їх зміст. Ваш заголовок повинен привертати увагу, затримувати на собі погляд, викликати інтерес.

При цьому не варто давати обіцянок, які не збираєтеся виконувати. Так, читачі перейдуть на ваш сайт, але не затриматися на ньому. Якість такого трафіку буде дуже низьким.

Також постарайтеся включати в заголовки заклик до дії, щоб виділитися на тлі конкурентів.

Після того, як ви сплануєте ідеальний заголовок, оптимізуйте URL. Він повинен бути унікальним і інформативним, містити ключі.

ЗАЦІКАВТЕ ЧИТАЧІВ

Отже, ви створили кращий заголовок. Тепер саме час докладніше розповісти про мету вашого контенту.

Перші абзаци тексту повинні пробуджувати інтерес і бажання читати далі і далі. У вступі приведіть компактний і цікавий переказ статті. Пам’ятайте, для пошукових систем набагато важливіше досвід користувачів, ніж кількість ключових слів. Це основний фактор ранжування.

В SEO для блогу ваша головна задача – створювати якісний, унікальний і цінний контент. Про технічну сторону питання подбають спеціальні інструменти. Наприклад, якщо ви використовуєте WordPress, встановіть плагін Yoast SEO. Він підкаже, що потрібно робити.

Сео оптимизация контента

4. Не забувайте про голосовому пошуку

Голосовий пошук стрімко набирає популярність, тому ви більше не можете дозволити собі його ігнорувати.

Щоб підлаштуватися під нові реалії, пишіть в розмовному стилі. Подумайте, як користувачі формулюють усні прохання. Цей тип запитів істотно відрізняється від того, який вигляд мають звичні ключові.

Запропонуйте змістовний і актуальний відповідь на питання користувача, щоб залучити на сайт ще більше читачів. Протестуйте новий формат, щоб зрозуміти, чи підходить він вашому проекту.

5. Залучайте зовнішні посилання

Щоб забезпечити контенту максимальне охоплення, дуже важливо залучити якомога більше зовнішніх посилань з авторитетних джерел. Розповідайте про свій сайт в спільнотах індустрії, співпрацюйте з експертами та іншими блогерами, активно беріть участь в тематичних зустрічах, відповідайте на запитання користувачів на форумах і спеціалізованих майданчиках.

6. Продвигайте блог в соцмережах

Мало створити якісний текст, важливо донести його до цільової аудиторії. Один з найефективніших каналів просування контенту сьогодні – соціальні мережі. Тому ігнорувати його не варто.

Створіть впевнене присутність на тих платформах, якими користуються ваші читачі і пропонуйте передплатникам в соцмережах трохи більше: проводите вікторини та опитування, надавайте ексклюзивний доступ до контенту, не ігноруйте і розважальний тематичний контент. Прислухайтеся до відгуків аудиторії і сміливо йдіть на контакт. Так ви зможете зрозуміти, що дійсно потрібно вашим читачам.

7. Аналізуйте і оптимізуйте зусилля

Щоб зрозуміти, які прийоми оптимізації контенту працюють, а які ні, необхідно щомісяця аналізувати результати роботи і вживати відповідних заходів для підвищення ефективності зусиль.

Відстежуйте дані в Google Analytics і Яндекс.Метрика, аналізуйте статистику в соцмережах. Беріть на замітку найбільш ефективні прийоми і постійно експериментуйте з новими форматами контенту.

Постійний розвиток – ключ до успіху в цій перенасиченої індустрії.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Джерело: rusability.ru

Залишити відповідь