Джефф Безос: що не зміниться через 10 років

Джефф Безос розповів про три незмінних цінностях Amazon і дав добру пораду іншим компаніям.

Генеральний директор Amazon Джефф Безос (журнал Forbes нещодавно назвав його найбагатшою людиною на планеті за останні 40 років) вважає, що перед тим, як ставити перед собою цілі на найближчі 10 років, важливо задати собі тільки одне питання – «Що не зміниться за це час? ».

Такою думкою поділився Безос під час щорічних зборів акціонерів компанії, яке пройшло в травні цього року. За десять років багато що може змінитися, але набагато важливіше визначити великі ідеї, які залишаться стабільні, а потім зосередитися на їх втіленні при постановці цілей.

«Ви можете будувати стратегії навколо речей, які будуть стабільними протягом довгого часу. У баченні Amazon на найближчі 10 років є купа речей, які не будуть змінюватися », – сказав Безос.

Наприклад, одне з таких справ, можливо, найважливіше для Amazon – постійна увага компанії до обслуговування клієнтів. Одержимість обслуговуванням клієнтів просочує всю культуру Amazon, дозволяє бачити нові проекти в довгостроковій перспективі і проявляти сміливу винахідливість, навіть якщо це може призвести до невдач.

«Центральною ідеєю в основі бачення Amazon, що зв’язує всі елементи стратегії, є одержимість споживачами. Вона ж є і гарантом підтримки і захисту культури компанії навіть в десятирічній перспективі », – сказав Безос.

Три незмінні цінності Amazon

Безос вже не в перший раз ділиться ідей звертати увагу на те, що залишиться незмінним. У минулому році на конференції Amazon з робототехніки re: Mars він дав схожий відповідь, коли його попросили передбачити, яким буде майбутнє через 10 років. Безос відповів, що вони в Amazon орієнтується на низькі ціни, швидку доставку і великий вибір, тому що саме ці три речі будуть хотіти отримати люди і десятки років тому.

«Не можу уявити людину, яка говорить:« Джефф, я люблю Amazon і просто хочу, щоб ваша доставка була трохи повільніше. Або: «Я люблю Amazon, але хотів би, щоб ваші ціни були трохи вище», – іронізує Безос.

На зборах акціонерів, яке проходило в режимі онлайн через коронавируса, Безос відповів і на інші запитання, пов’язані з тим, як компанія прийняла виклик глобальної пандемії. Він сказав, що пишається реакцією Amazon на COVID-19, незважаючи на публічну критику і протести співробітників з приводу заходів безпеки роботи в компанії. Він також зазначив, що гучні звільнення кількох працівників, які висловлювалися про незадовільних умовах роботи в Amazon, були заходами по боротьбі з активізмом, а наслідком порушення внутрішньої політики компанії.

Повна відповідь Безоса на питання про 10-річному баченні Amazon:

Безумовно, через 10 років багато що зміниться, особливо технології. Зокрема, в найближчі 10 років буде стрімко розвиватися машинне навчання.

Але я завжди закликаю людей, подумати про те, що не зміниться, коли вони розмірковують про найближчі 10 років.

Насправді це більш важливе питання. Ви можете будувати стратегії навколо того, що залишиться незмінним. У це десятиліття в баченні Amazon є купа речей, які не будуть змінюватися.

Одна з них, можливо, найважливіша, полягає в тому, що ми будемо залишатися одержимими клієнтами, а не конкурентами. Ми будемо працювати над підтриманням такої культури.

Ми терплячі, тому готові витрачати час на справи.

Ми винахідливі. Дуже важливо зберегти цей настрій протягом 10 років. Коли ви опиняєтеся між молотом і ковадлом, у вас тільки один вихід – придумати нове рішення. Наша команда дуже винахідлива.

Ми не боїмося провалів і невдач. Готовність до провалів не втратить свою актуальність і через 10 років. Наші невдачі будуть зростати в міру того, як ми продовжимо робити сміливі речі.

Але ядром нашого бачення, які утримує все разом і змушує рухатися вперед, є одержимість клієнтами. Вона підтримує культуру компанії зараз і буде захищати її через 10 років.

Якщо ви одержимі конкурентами і вважаєте себе лідером в якійсь області – дуже легко втратити мотивацію. Ти вже попереду, навіщо тобі бігти ще швидше? Одержимість споживачами – більш надійна мотивація.

Навіть якщо ви будете лідером, ваші клієнти завжди будуть чимось незадоволені. Вони завжди хочуть чогось, що ще краще.

І це дуже мотивує нас на нашому шляху. Ми будемо продовжувати працювати і шукати однодумців. Людей, яким подобається такий підхід. Людей, яких мотивує одержимість клієнтами. Людей, які люблять винаходити. Тих, у кого розум новачків-новаторів, навіть якщо вони експерти.

Ці речі залишаться незмінними і через 10 років.

Якщо ми залишимося вірними цій культурі і збережемо одержимість клієнтами як ключову цінність, то і бачення на 10 років оформиться саме.

І я цим дуже натхнений.