Діловий етикет: 25 ідей корпоративних подарунків

Обмін подарунками, як обмін люб’язностями, – звичний інструмент для підвищення лояльності. Напередодні гендерних свят завжди горить пошук гугла: що подарувати співробітникам, керівникові, діловим партнерам. Ось 25 ідей подарунків на всі випадки життя за версією Motive agency & production.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Що порадує співробітників?

Загальний тренд – подарунок повинен бути утилітарним. Головний критерій – «корисність», де немає нічого, що буде без діла припадати пилом на полиці. Вибір залежить від колективу і специфіки діяльності компанії.

Матеріальна мотивація, додатковий вихідний, корпоративний виїзд на природу, похід на концерт або в театр приємно здивують всіх. Однак варто розуміти, культурні заходи та спільні виїзди хороші, якщо проходять в робочий час. В інших випадках колеги можуть не зрадіти пропозицією, так як захочуть провести час з сім’єю.

У категорії VIP-подарунки модний тренд – дарувати їжу. Так, так, брендовані пряники, макаруни, дорогі цукерки з відомих ресторанів світу. Партнери анітрохи не здивуються, якщо отримають на 8 березня полуницю в шоколаді в кришталевій вазі, а на 23 лютого відро варених раків.

Молодому колективу, де багато дівчат, підійде фотосесія і візаж в офісі в робочий час. Це може бути тематична фотосесія або зйомка з мі-Мішн звірами. Головне запросити хорошого фотографа, який підкреслить достоїнства співробітниць і не зіпсує настрій на цілий тиждень.

Чоловікам, згідно корпоративного етикету, доречно дарувати небрендовані аксесуари – шкіряний гаманець, обкладинка для прав або паспорта, парасольку, тримач для ключів, зовнішній жорсткий диск, підійдуть і невеликі корисні гаджети або примочки до них. Вибором подарунків краще потурбуватися заздалегідь, особливо, якщо це індивідуальне замовлення на 10 і більше штук.

Антирейтинг подарунків

Список найгірших подарунків очолює брендована продукція: футболки, бейсболки, кружки, ручки, блокноти. На другому місці подарункові сертифікати на б’юті-процедури. Всупереч поширеній думці, дівчата вважають за краще ходити в перевірену студію і до свого майстра і навряд чи будуть раді такому запрошення. Третє місце серед найгірших подарунків у класичних атрибутів – шкарпетки з ангори, івановські рукавиці, пухові шалі і … флешки. Як дискети та диски, флешки теж повільно йдуть в минуле.

Святковий етикет

Вибір подарунків для бізнес-партнерів регулюється діловим етикетом. Щоб не поставити обдаровуваного в незручне становище, фахівці з ділового етику (а є і такі) не рекомендує подавати дорогі вироби. Бізнесмену завжди стане в нагоді краватку або запонки, однак дарувати предмети одягу та аксесуари правила також забороняють. До категорії «не можна» відноситься і парфумерія, навіть якщо ви знаєте смаки обдаровуваного. Так як Росія країна багатонаціональна, до переліку табуйованих подарунків потрапляють предмети культу та сувеніри з релігійною символікою.

Уже багато років магазини подарунків пропонують клієнтам жартівливу сувенірну продукцію. Максимум, куди її можна застосувати – це подарувати друзям, якщо ви впевнені, що вони не образяться. Але для колег і партнерів вони навряд чи підходять.

Що подарувати на день народження боса?

 1. Фільм – листівка. У віршах і прозі, мальований, мультяшний, ігровий, документальний. Будь-яке творче привітання порадує керівника.
 2. Брендовий ручка – можна прикрасити оригінальною гравіюванням.
 3. Колекційні шахи або нарди – залежить від інтересів шефа, тут великий вибір.
 4. Корпоративний календар з побажаннями – на головну сторінку розмістити колективне фото, а на сторінках місяців – теплі слова від відділів або співробітників.
 5. Прикраса для інтер’єру кабінету або офісу – наприклад, флораріум або акваріум із золотими рибками.
 6. Фотокнига з ілюстрованої історією компанії.
 7. Прес-пап’є з іменною гравіюванням.
 8. Іменна папка-органайзер з монограмою.
 9. Привітання у віршованій формі від талановитих співробітників.
 10. Малюнки дітей співробітників про діяльність компанії, оформлені дизайнером в елегантний альбом.

Що подарувати на професійні свята?

 1. Творчий корпоратив – змініть вид діяльності. З IT – в художники – легко!
 2. Навчальні курси та оплата проходження он-лайн тренінгу.
 3. Квиток на відвідування концерту, вистави, заходів професійного співтовариства.
 4. Сертифікат для покупки книг в інтернет-магазині.
 5. Квест або інтелектуальна гра.

Що подарувати співробітникам і колегам на 23 лютого?

 1. Бездротові зарядні пристрої.
 2. Термокружка для кави – щоб використовувати в офісі замість стаканчиків.
 3. Гастрономічний букет – апетитно і мужньо.
 4. Подарункова карта в кіно – на двох або на кілька сеансів на вибір.
 5. Оплата паркування – особливо актуально, якщо ваш офіс знаходиться в центрі міста.

Що подарувати співробітницям і колегам на 8 березня?

 1. Квіти. Але тільки не поодинокий сумний квіточку – забрати такий додому не хочеться, а оригінальний творчий букет.
 2. Фотосесія – організуйте виїзд стиліста, фотографа, привезіть історичні або тематичні костюми.
 3. Екосумки – тренд турботи про навколишнє середовище. Можна наповнити її приємними гостинцями для сім’ї – фруктами та солодощами.
 4. Іграшка-антистрес або hand-made з творчих майстерень
 5. Сертифікат на майстер-клас – наприклад, виготовлення шоколаду ручної роботи або уроки малювання.

Вибирайте подарунки з урахуванням норм ділової етики, але не забувайте підходити до процесу з душею, адже головне в будь-якому подарунку – увага.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Джерело: rusability.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *