E-commerce отримав імпульс в 2020-м. За рік суттєво зросла кількість онлайн-покупців, а це значить, що частина українців отримали новий досвід і почали формувати нові звички.
Завдяки системі CCS (Consumer Connections System, глобальна система досліджень dentsu) ми провели сегментацію покупців по перевагах оффлайн / онлайн покупок. Першим сегментом ми виділили тих, хто вибирає купувати онлайн або балансує між онлайн та оффлайн-покупками. У другому сегменті залишили покупців, для яких переважний оффлайн-шопінг, а Діджитал-канали – не в пріоритеті. Порівнюючи два сегмента по широкій цільовій аудиторії, 12-55 в містах 50 тис. + Ми отримали 5 фактів, які визначають медійний портрет українського онлайн покупця.
Це означає, що кожен четвертий онлайн-покупець не ходить традиційним діджітальним consumer journey. Частина з них має обмежений час на споживання Діджитал: їм важливо швидко знаходити необхідне і так само швидко здійснювати покупки. Інша частина не є просунутими Діджитал-користувачами, що означає запит на максимально простий шлях від заходу в інтернет до отримання покупки. Для другої групи так само важливо мати максимально прості і зрозумілі для них сервіс-супровід та підтримку.
У сукупності з попереднім фактом це означає, що якщо ваша мета – максимально охопити онлайн-покупців певної категорії продукту, то одним медіа бренду не обійтися. Специфіка потенційної аудиторії і мети, які стоять перед брендом, будуть диктувати оптимальний сплати між ТВ і діджіталом для кращої комунікації з потенційними покупцями.
Ось чому інші оффлайн нон-ТВ медіа теж важливі. Особливо, якщо серед вашої ЦА концентрація таких людей ще вище.
У споживанні радіо онлайн покупці воліють локальні радіостанції національним.
Тепер їм не треба так багато часу витрачати на походи в магазин. Замість цього можна відвідати нові місця, заходи, розваги та просто погуляти.
Але при цьому онлайн-покупці уважніше ставляться до брендів, які можна почути в радіо рекламі і побачити на бордах зовнішньої реклами.
Так виглядає наше найближче майбутнє онлайн-покупців на макрорівні. На практиці в кожній категорії товарів і послуг для кожної цільової аудиторії притаманні певні онлайн-покупці з конкретними особливостями. Завдяки інструменту CCS, регулярно наповнювати українськими даними, можна відстежити ці особливості поведінки різних аудиторних сегментів і надалі отроившейся медійну екосистему для нового Consumer Journey.
Джерело: mmr.ua