6 способів продати платну версію користувачам пробної

Ці поради допоможуть перетворити користувачів безкоштовної версії в клієнтів, які заплатять за повну.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Пропонуючи безкоштовні пробні доступи до продуктів і послуг, компанії регулярно залучають нових користувачів. Однак у пробних версій і періодів є і зворотна сторона. Більшість користувачів не купують платний доступ після закінчення безкоштовного.

Freemium-модель, незалежно від галузі та призначення, стикається з однією постійною проблемою: як перетворити пробних користувачів в платних клієнтів?

Жоден бізнес не може працювати без платних підписок, тому чим раніше користувачі пробної версії конвертуються в платних клієнтів, тим краще для бізнесу в довгостроковій перспективі.

Хороша новина – нові користувачі, що підписують цей на безкоштовну пробну версію, говорять про те, ваш маркетинг працює. Погана – вам треба буде пройти довгий шлях, перш ніж ви зможете перетворити цих пробних клієнтів в платних.

Коли користувач зареєструвався, у вас з’являється можливість заслужити його довіру і показати йому, що платна підписка коштує своїх грошей. З цього моменту необхідно створити позитивний досвід адаптації (онбордінга).

Ось кілька способів збільшити кількість користувачів, які будуть платити за продукт.

1. Покращити супровід через додаток

Процес адаптації – це перше знайомство користувача з продуктом. Воно повинно бути легким і безболісним. Для оптимізації і захопливості процесу можна:

  • Зробити його коротше і змістовніше за змістом.
  • Використовувати справжні скріншоти програми, а не абстрактні версії.
  • Зробити інтерактивне керівництво користувача.
  • Використовувати візуальні підказки, щоб легко і швидко привести користувача в налаштування сервісу.
  • Використовувати приклади даних, які користувач може налаштувати, щоб отримати уявлення про продукт.

2. Надати особисту підтримку

Пам’ятайте, що користувачі – це реальні люди. Їм потрібна увага, особливо коли вони намагаються розібратися, як використовувати новий сервіс. Персональна підтримка у вигляді телефонного дзвінка, рекомендації, чат-бота або повідомлення в месенджері може полегшити користувачам процес адаптації.

Коли користувачі відчувають, що про них піклуються і своєчасно відповідають на їхні запитання, вони з більшою ймовірністю куплять цей продукт пізніше, коли прийде час перейти на платну підписку.

3. Запропонувати спробувати безкоштовно повний або преміальний доступ

Запропонуйте пробний продукт, що дає необмежений доступ до всіх функцій сервісу, навіть до тих, які доступні тільки в преміальних комплектаціях і варіантах.

Є кілька переваг у тому, щоб пропонувати пробний план вищого рівня.

По-перше, користувач може випробувати продукт повністю без будь-яких обмежень. Це допоможе йому зрозуміти, наскільки продукт може бути корисним для досягнення його цілей.

По-друге, після закінчення пробного періоду користувач зможе легко помітити різницю між платним планом і пробною версією. Відсутність зручних функцій в пробної версії може спонукати його перейти на платну.

4. Запустити кампанію за додатковими продажу (Upsell)

Апселлінг – це стратегія щодо збільшення продажів, суть якої в тому, щоб переконати користувача перейти на більш дорогу версію або на більш високий план.

Допродати щось клієнту завжди непросто. Однак добре сплановані і цілеспрямовані кампанії зі збільшення вартості угоди або по додатковій продажу опцій можуть зробити свою справу.

5. Обмежити основні функції в безкоштовних планах

Більшість користувачів будуть «сидіти» на безкоштовній версії, поки їм буде вистачати доступних в ній функцій. Один із способів спонукати користувача перейти на платний доступ – відключити або обмежити важливі функції, які були раніше доступні в пробному плані.

Можна продовжувати пропонувати більш високий тарифний план в якості пробного доступу новим користувачам, але після закінчення цього періоду необхідно обмежити можливості до мінімуму. Швидше за все, це обмеження спонукає користувача перейти на платну підписку, щоб знову отримати доступ до зручних, необхідним або просто вподобаним опцій.

6. Виділити ті можливості, які відсутні в пробних безкоштовних планах

Найчастіше користувачі не бачать свою втрачену вигоду, коли використовують тільки пробний план. Їм потрібно показати, що вони можуть отримати, перейшовши на платну підписку. Це можна зробити двома способами.

1. Виділити пробних користувачів в окремий сегмент, і за допомогою таргетированной комунікації розповідати про новітні корисних опціях, доступних на більш високих тарифних планах. Акцентувати увагу на перевагах цієї функції і на те, як вона може підвищити продуктивність користувача при оновленні, або вже допомогла іншим платним користувачам сервісу.

2. Використовувати повідомлення в додатку і візуальні підказки, які допоможуть розповісти про можливості платної підписки. Їх треба застосовувати стратегічно. Наприклад, коли користувач давно використовує один і той же спосіб щось зробити – налаштувати звіт або панель моніторингу. Стратегічно розташовані повідомлення можуть підштовхнути користувача перейти до платної версії.

Попросити клієнтів перейти з безкоштовного пробного доступу на платну підписку – досить складне завдання. Навіть для найдосвідченіших продавців. Для її вирішення команди маркетингу і продажів повинні об’єднати зусилля і діяти як єдине ціле.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Джерело: e-xecutive.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *