Рекламний ринок сьогодні перебуває на роздоріжжі. Зміна поколінь, тотальна цифровизация і до межі загострилася конкурентна боротьба за увагу споживачів змушує бізнес до невпізнання міняти комунікативні стратегії з потенційними клієнтами.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Розфокусування уваги

До 2020 року, нарешті, сталося те, про що так довго і докладно говорили на форумах і конференціях, присвячених рекламі, – покоління Y досить повзрослело і стало платоспроможним. Тому будь-який маркетолог, який ігнорує в своїх стратегіях мілленіалов, апріорі приречений на невдачу. На практиці це означає спрощення рекламних повідомлень, зміна їх мови і подачі, упор на візуальний ряд і активне спілкування в соціальних мережах і чатах.

При цьому за останні 5 – 10 років якісні зміни відбулися і в аудиторії старше 55 років, яку раніше більшість маркетологів вважало мало перспективною. Однак зараз в цю соціальну групу увійшли ті, кому ще зовсім недавно було 45 – 50 років, і, не дивлячись на трохи збільшився вік, вони як і раніше залишаються досить активною і цілком платоспроможною частиною населення, яка при цьому в достатній мірі володіє сучасними цифровими технологіями. Для довідки: на росіян у віці старше 55 років припадає понад 35 відсотків усіх банківських депозитів, а в світовому масштабі люди старше 50 років поступово стають найбільшою групою споживачів.

Маркетологи роками ігнорували цю частину населення, відсікаючи її в своїх кампаніях вікової виделкою 18 – 55 років, але сьогодні, коли для будь-якого бренду кожен рубль кожного клієнта на вагу золота, ситуація різко змінилася, що тим більш логічно, враховуючи поступове старіння населення Росії. За офіційними даними Росстату, в даний час в нашій країні проживає понад 42 мільйонів чоловік старше 55 років.

Кастомізація

Розширення віку аудиторії потенційних клієнтів автоматично зробило менш ефективним універсальний підхід рекламних і маркетингових кампаній.

Якщо ще кілька років тому більшість рекламних кампаній були єдиними, то сьогодні ми бачимо, що продуктивність такого підходу падає на очах, а збереження і підвищення ефективності просування пов’язано з постійним і все більш глибоким соціально-економічним і демографічним дифференцированием потенційної аудиторії на групи, для кожної з яких наразі розробляється власна кампанія, адаптована по стилю і мови до основного каналу просування.

З одного боку така кастомизация дозволяє зробити рекламну кампанію більш адресною, але з іншого – вимагає від маркетологів набагато більших трудозатрат, що логічно веде до зростання бюджетів.

Тотальна цифровизация

Роль інтернету в житті простих людей з року в рік зростає і будь-який маркетолог зобов’язаний враховувати це у своїй роботі. Аудиторія найбільш популярних сервісів і додатків обчислюється мільярдами людей. Не оминула цифровизация своєю увагою і нашу країну: більше 50 відсотків росіян перед вчиненням покупок в непродовольчому сегменті шукають інформацію про товар в інтернеті.

При цьому при розробці маркетингових стратегій необхідно враховувати не тільки сам факт всезростаючої діджіталізаціі, а й мобілізації. Мобільний інтернет-трафік вже досить давно обігнав десктопний. А алгоритми споживчої поведінки людей, що віддають перевагу шукати потрібний їм контент в смартфоні і тих, хто робить це за допомогою стаціонарних комп’ютерів і ноутбуків, дуже сильно відрізняються, що має знаходити відображення в рекламної активності.

Мільярди для блогосфери

Ще одним трендом маркетингу в умовах загальної діджіталізаціі стала активна робота брендів з локальними лідерами думок і блогерами. Причому, пік інтересу рекламодавців до блогерам з багатомільйонною аудиторією вже в минулому, а їм на зміну приходять так звані мікроінфлюенсери, число передплатників у яких рідко перевищує 10 000 чоловік, але які можуть похвалитися набагато більшим рівнем довіри аудиторії, ніж мільйонери.

Багато світових косметичних брендів вже сьогодні витрачають велику частину своїх маркетингових бюджетів саме на мікроінфлюенсеров, отримуючи набагато кращий ефект від співпраці від 1000 невеликих блогерів, ніж від просування через 5 – 10 «мільйонерів». Що й не дивно: вартість такого розміщення більш ніж доступна, а попадання в цільову аудиторію набагато точніше. Обсяг цього ринку в 2019 році становив близько 8 мільярдів доларів. У 2020 році за всіма прогнозами він повинен був взяти планку в 10 мільярдів, але в ситуацію втрутився коронавірус, який заморозив багато проектів і обмежив фінансовий потік в цю частину блогосфери.

Життя гра

Ще одна перспективна ніша для digital-маркетингу – це ігрова індустрія, точніше, спільноти, які формуються навколо найбільш масових ігор. Це величезна аудиторія, з якою рекламодавці працюють не досить активно. Хоча в цьому ком’юніті теж існує дуже популярні блогери, ті ж «танкісти», з числом передплатників в кілька десятків і навіть сотень тисяч чоловік.

Попит на компетентність

Коронавірусние криза і скорочення бюджетів на просування до межі загострили боротьбу серед рекламних агентств, частина з яких не змогла витримати конкуренції і була змушена покинути ринок. Разом з тим, з боку рекламодавців зберігається стійкий попит на професійно надані послуги, відповідно, досвідчені, великі компанії і агентства, здатні надати клієнтам послуги високого рівня, навіть сьогодні відчувають себе на ринку досить впевнено і продовжують розвиватися.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Джерело: rusability.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *