У цій статті підприємець зможе знайти своєрідний чек-лист для аналізу критеріїв ефективного відділу продажів.

Продажі – важлива складова багатьох видів бізнесу. При уявній простоті це складний процес, який включає цілий ряд послідовних дій і операцій, які спонукають потенційного клієнта до дії.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

1. Налаштування воронки продажів

Воронка продажів часто представляється менеджерами не більше як інструмент звітності, при цьому потрібно розуміти, що аналіз її роботи дозволить розрахувати конверсію, зрозуміти, на якому етапі відбуваються відмови, і результат доопрацювати для поліпшення конверсії.

Незважаючи на те, що базові ідеї цього маркетингового ходу виклав понад 100 років тому Еліас Льюїс, вони працюють і сьогодні. Правильно розрахувавши послідовність кроків, можна провести потенційного покупця через всі етапи і зробити продаж.

2. Визначення цільової аудиторії

Розуміння цільової аудиторії – необхідна складова успішного продажу. Неможливо робити продажу не розуміючи того, кому ваш товар і послуга будуть корисні. Слід зосередитися на виділення основної та непрямої аудиторії. Зробити це можна проводячи опитування, анкетування, інтерв’ю. Добре працює дослідження соціальних мереж, веб-аналітика.

3. Впровадження CRM системи

Автоматизація дозволяє поліпшити організацію продажів. Впровадження CRM систем допомагає знайти внутрішні ресурси, зменшити потенційні втрати, максимізувати рівень конверсії лидов. Вдало налаштована CRM система дозволяє збільшити зростання прибутку на 40-100%, і до 200% знизити операційний витрати.

4. Організаційна структура компанії

Ще одним фактором, що впливає на зростання продажів, є організаційна структура. Вона не повинна бути застиглою і незмінною. Необхідно вдосконалювати організаційну структуру відділу продажів таким чином, щоб комунікації між менеджерами, керівництвом і іншими структурними підрозділами компанії сприяли створенню комфортних умов роботи. Потрібно розуміти, що найцінніший ресурс компанії – це люди.

5. Конкуренція в відділі продажів

Здорова конкуренція необхідна, так як вона активізує внутрішні ресурси менеджера, мобілізує його, змушуючи максимально вкладатися в свою працю.

6. Карти робочого дня співробітників

У такій сфері, як продажі, тайм-менеджмент є однією зі складових ефективної роботи. Важливо організувати робочий день співробітника правильно, мінімізувати втрати часу, зрозуміти кількість хронофаги. Для цього необхідно розробити і впровадити карти робочого дня. У разі роботи з продажами це може бути якийсь чек-лист, до якого мають бути включені всі основні етапи роботи від пошуку угод і прозвона, до укладення договору і контролю надходження оплати.

7. Підручник по продукту

Для вдалого продажу важливо постійно навчати персонал. Універсальним інструментом в даному випадку виступають підручники по продукту. Такий пакет матеріалів дає уявлення про структуру продукту, його особливості, допомагає відповісти на питання потенційного покупця. За допомогою підручника менеджери легко знайдуть потрібні аргументи, допоможуть його правильно піднести.

8. Скрипти для менеджерів

У роботі відділу продажів окрему увагу необхідно приділити скриптам для менеджерів. Скрипти допомагають менеджеру реагувати на складні ситуації, розуміти, як вести себе з потенційними клієнтами.

9. Прослушка дзвінків

Запис і контроль дзвінків дозволять моніторити робочий процес. Періодична прослушка дзвінків – це не просто засіб контролю, а й можливість знаходження внутрішніх ресурсів зростання.

10. Організація процесу підбору персоналу

Якість роботи HR служби грає важливу роль в організації ефективного відділу продажів. Менеджеру з продажу притаманні специфічні якості особистості і особливий профіль діяльності. Важливо, щоб рекрутер зумів виділити таких людей з потоку претендентів.

11. Система мотивації та конкурсів

Гейміфікація представляється вдалим зразком ділової комунікації, що дозволяє підсилити мотивацію персоналу і сконцентрувати їх на організації ефективності продажів. Про іграх можна писати досить багато, в зв’язку з тим як їх проведення сприяє якості роботи продажників.

12. Продає сайт

Про Лендінгем пишуть дуже багато. Значення продає сторінки дуже велике, без якісної продає сторінки не можна навіть думати про легкі, швидких і ефективних продажах.

Підприємець, який працює в сфері продажів, зможе налагодити постійний потік продажів при аналітичної опрацювання і чіткому відстеження зазначених показників, вирішивши питання прибутковості і окупності свого бізнесу.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Джерело: rusability.ru