5 помилок при виборі SMM-фахівця. Як не допустити?

Деякі підприємці побоюються наймати SMM-фахівців, маючи за спиною негативний досвід співпраці. На жаль, не знаючи, на що звертати увагу при виборі, ви ризикуєте наштовхнутися на не дуже грамотного і кваліфікованого фахівця. У цій статті я вам розповім, як такої ситуації уникнути і на що звернути увагу.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

1. Відсутність сайту / блогу / профілю фахівця в соціальних мережах

Зараз, в століття технологій і надлишку фрілансерів, кожен, хто хоче працювати з клієнтами і заробляти, заявляє про себе і оформляє свої сторінки в соцмережах, демонструє сертифікати про пройдені навчаннях, приклади робіт, пише експертні корисні статті.

Подивіться, чи є у кандидата на вакансію інформація про себе, особисті фотографії, що він пише, викликає він довіру? Професіонал у своїй сфері не буде приховувати свою особистість, досвід і знання.

2. Відсутність відгуків і кейсів

Вкрай важливо перед початком співпраці ознайомитися з досвідом і професіоналізмом кандидата. Для цього запросите минулі кейси та відгуки. Найчастіше, вони є у відкритому доступі в блозі фахівця.

Відгуки та кейси можуть бути відсутніми, якщо фрілансер тільки що закінчив навчання, в такому випадку ви повинні бути готові до співпраці з новачком в сфері SMM.

3. Відсутність комплексного підходу і уваги до деталей

Грамотного фахівця перед тим, як озвучити необхідні дії, важливо дізнатися докладніше про ваш бізнес, продукті, унікальному торговій пропозиції (УТП) і цільової аудиторії, або він допоможе визначити ці показники. У тому випадку, якщо кандидат, не ставлячи питання, відразу пропонує комплекс певних заходів, варто задуматися, чи дійсно він хороший в своїй сфері.

4. Відсутність вузької спеціалізації

Якщо кандидат запевняє вас, що він однаково добре розбирається в різних сферах, наприклад, і дизайн, і копірайтинг, і таргетинг, і SEO, і програмування, і все це він може зробити один самостійно, то не поспішайте наймати його. Розбиратися в різних областях, звичайно, чудово, але бути однаково відмінним професіоналом у всьому неможливо.

Зробіть вибір на користь того, хто чітко визначив для себе сферу (тільки індустрія краси або магазини косметики).

Інша справа, якщо кандидат пропонує вам комплексне рішення всіх задач, так як у нього є команда, помічники або колеги в необхідних сферах. В цьому випадку ви, навпаки, тільки виграєте, так як всі питання вирішуються в одному місці, а вартість комплексних послуг майже завжди нижче, ніж при наймі кожного фахівця окремо.

5. Занадто низька і дуже висока вартість

В даному моменті варто побоюватися крайнощів. Однаково повинна насторожити як дуже занижена вартість, так і завищена.

Низька ціна часто обумовлена ​​або відсутністю зовсім, або наявністю мінімального досвіду, а висока вартість зазвичай має на увазі роботу команди, а не одного фахівця.

Абсолютно нормально, якщо SMM-фахівець не зможе відразу назвати точну вартість своїх послуг, не вивчивши ваш проект і обсяг майбутніх робіт. Тому кількість уточнюючих і конкретизують питань не повинно вас лякати. Також ви повинні бути готові до того, що фахівець попросить на початку роботи у вас передоплату.

Крім вищеописаних критеріїв також важливо звертати увагу на те, наскільки комфортно вам працювати саме з цією людиною, адже спілкуватися буде необхідно досить часто. Для початку можна взяти консультацію у вподобаного фахівця і після неї вже прийняти рішення про продовження спільної роботи.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Залишити відповідь