Тренди просування в Facebook в 2020 році

Світ соціальних мереж змінюється з такою ж швидкістю, як і реальний, і навіть швидше. Але є і дещо стабільне: Facebook який рік поспіль зберігає статус найпопулярнішою в світі мережі. А значить при грамотному присутності, шанси потрапити на очі цільової аудиторії як ніколи високі. Як просуватися в Facebook в цьому році, які прийоми і технології доведеться освоїти, розповімо в статті.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Чому потрібно просуватися в Facebook

Facebook – найпопулярніша соціальна мережа в світі. Про це говорять кілька цифр:

 • в 2019 році Facebook налічував 2,5 млрд активних користувачів;
 • з них 1,66 млрд проявляють активність щодня;
 • 88% всіх користувачів вважають за краще заходити в Facebook зі своїх смартфонів;
 • кожну хвилину в соціальній мережі реєструються 400 нових користувачів;
 • в Росії Facebook щомісяця відвідують 23,7 млн ​​чоловік.

При цьому великі бренди вже давно використовують свої сторінки в Facebook не тільки для комунікації з передплатниками, а й для ведення охватних рекламних кампаній і навіть продажів. Функціонал соцмережі передбачає можливість створення магазину на базі свого бізнес-аккаунта. Але давайте не будемо забігати вперед, а розберемося, якими нововведеннями нас порадувала соцмережа в минулому році і що ми чекаємо в 2020-м.

Що змінилося в соціальній мережі за останній рік

2019 рік був сповнений оновлень, і в якійсь мірі його можна вважати переломним у житті соцмережі. Що ж сталося:

Оптимізація рекламних кампаній Look-alike

З січня 2019 року Facebook впровадив механізм оптимізації рекламних кампаній за технологією Look-alike. За допомогою цих механізмів можна відстежувати і тестувати рекламу виходячи з інтересів аудиторії. Даний функціонал допомагає заощадити бюджет і при цьому більш точно потрапити в запити своєї ЦА.

Жорсткість рекламної політики

Таргетологам відомо, що розміщення реклами в FB має ряд обмежень. Існує певний список стоп-слів, які не повинні зустрічатися в оголошеннях. До того ж Facebook точно не пропустить вашу рекламу, якщо в ній згадується алкоголь, вино, сигарети, насильство та інші теми, які заборонені російським ФЗ «Про рекламу».

Але і це ще не все. У 2019 на хвилі боротьби з дискримінацією Facebook обмежив таргетинги в темах працевлаштування та кредитування: рекламодавці не зможуть використовувати таргетинг за віком, статтю або поштовим індексом.

Щомиті в соцмережі з’являється величезна кількість постів, а значить, є необхідність в контролі змісту і якості контенту. Все це веде до ускладнення модерації. Якщо ваш контент унікальний, цікавий, його частіше клацають і лайкають, тоді він буде в пріоритетних показах реклами.

Нові інструменти рекламодавця

У 2019 відбулося як мінімум два вагомих поновлення інструментів.

Поява рекламної мережі Audience Network дозволило показувати рекламу користувачам не тільки в FB, але і на інших дочірніх майданчиках (наприклад, Shazam або Tinder).

Товарні теги Shopping Tags – шикарний інструмент, який повинен збільшити продажі через рекламу Facebook. Поки оцінити ефективність складно, адже на території РФ він до сих пір недоступний. Але багато таргетологі чекають його з нетерпінням і завмиранням серця.

Крім усього вищесказаного, в 2019 Facebook оновив свій дизайн. Тепер в центрі уваги користувачів знаходяться саме спільноти, що є великим плюсом для брендів і інших рекламодавців.

Тренди в контенті

Отже, на що ж варто звернути свій погляд при створенні контенту.

Сторіс і прямі ефіри

Буквально кілька років тому таких форматів не існувало, а зараз вони є дуже популярними. Люди охоче діляться яскравими моментами свого життя, а бренди – новинами і новинками.

Прямі ефіри відмінно підходять для «живої» комунікації з передплатниками. Формат «питання-відповідь в прямому ефірі» прекрасно працює в сегменті дитячого харчування, товарів для вагітних, краси і догляду.

Доповнена реальність

AR-маски – тренд 2019-2020 років. На даний момент багато компаній створюють свої брендовані маски, влаштовують конкурси, тим самим збільшуючи охоплення і впізнаваність.

фото 3D

Одна з новинок Facebook, яка також набирає популярність. Відмінно підійде для створення фото товарів, які потрібно розглянути з усіх боків. Незвичайний візуал не тільки порадує наявних передплатників, а й зацікавить нових.

відеоконтент

Уже не перший рік SMM-щики спостерігають значне зростання популярності відеоконтенту в соціальних мережах. Варіантів застосування маса: влаштуйте екскурсію на виробництво, займіться зйомкою майстер-класів, та просто розкажіть про свій продукт, але тільки в відео. Це обов’язково залишить свій відбиток на охопленні вашої спільноти та активності.

Тренди в рекламі

Реклама стає все більш активною і зухвалої, і вся справа в користувачів – їх більше не здивуєш тонкими матеріями. Вони прекрасно розуміють, коли бренд полює за їх грошима. Тому головне – не вишукані словесні конструкції, а інтерес і та цінність, яку ви можете їм дати.

«Купи прямо зараз»

Підвищенню кликабельности сприяє вживання слів «новий», «терміново», «прямо зараз». Як би це не здавалося дивним, але такий прийом знову працює.

Замість агресивного слова «купи» ви можете використовувати кнопку «Детальніше» та відправити передплатників на продає сайт, наприклад.

Відео

Як і в постах, в рекламних оголошеннях більш привабливо виглядає саме відеоконтент. Чи не кожен бізнес має ресурси на створення роликів, тому і конкуренція буде нижче.

Короткі заголовки і емодзі

Користувачі йдуть в соцмережі відпочивати. А це значить, що чим коротше і яскравіше ваша інформація, тим більша ймовірність, що на неї звернуть увагу.

Актуальні теми, про які варто писати

А що ж сам Facebook? Аналітики соцмережі постійно вивчають, який контент набирає максимальний відгук у користувачів, і в грудні висунули припущення з актуальних тем 2020 року:

 • Питання екології. Натуральні продукти, екологічно чисті матеріали, веганські продукти – теми, які набирають популярність з кожним днем.
 • Практичний досвід. Абстрактні поради більше не працюють. Користувач хоче вчитися на чужих помилках. Так що якщо у вас є кейси, життєві історії та епічні провали, саме час про них розповісти.
 • Повернення до витоків. Популярні загальносвітові тренди – правильне харчування, розумне споживання, відмова від шкідливих речовин і продуктів. Користувачів реально хвилюють ці проблеми, не пропустіть свій шанс зіграти на цьому.
 • Цінність моменту. Світ постійно і безперервно змінюється, тому люди починають забувати про те, що в житті є просто прекрасні моменти. Захід, море, вечір з друзями – створіть в співтоваристві теплу атмосферу в суспільстві, і передплатники вас не забудуть.

Резюмуємо: як працювати з Facebook в 2020 році

Інтернет-користувачі стають все привередливее і витонченішими у виборі контенту, і догодити їм в 2020 році ще складніше. Щоб точно привернути увагу, зробіть дві речі: використовуйте нові формати споживання контенту і зробіть ставку на людські почуття, емоції і щирість. І ще кілька порад з просування в Facebook:

 1. Спілкуйтеся зі своїми передплатниками. Використовуйте для цього відео, stories і прямі ефіри.
 2. Чи не рекламою єдиної – весело ваших передплатників c допомогою 3D-фото, масок, ігор, активностей.
 3. Намагайтеся зробити контент корисним і коротким. Час – основна цінність в наші дні.
 4. Забудьте про пафос і моралей. Передплатники повинні сприймати бренд не в якості вчителя, а як друга і товариша. З таким підходом і довіру до бренду зросте.
 5. І остання порада: не вірте трендам. Є гарантії, а є прогнози, тому ніхто не знає, що спрацює конкретно у вас. Збирайте статистику, тестируйте і підбирайте інструменти під інтереси цільової аудиторії саме вашого бренду.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Источник: rusability.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *