Світ соціальних мереж змінюється з такою ж швидкістю, як і реальний, і навіть швидше. Але є і дещо стабільне: Facebook який рік поспіль зберігає статус найпопулярнішою в світі мережі. А значить при грамотному присутності, шанси потрапити на очі цільової аудиторії як ніколи високі. Як просуватися в Facebook в цьому році, які прийоми і технології доведеться освоїти, розповімо в статті.
***
Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua
***
Facebook – найпопулярніша соціальна мережа в світі. Про це говорять кілька цифр:
При цьому великі бренди вже давно використовують свої сторінки в Facebook не тільки для комунікації з передплатниками, а й для ведення охватних рекламних кампаній і навіть продажів. Функціонал соцмережі передбачає можливість створення магазину на базі свого бізнес-аккаунта. Але давайте не будемо забігати вперед, а розберемося, якими нововведеннями нас порадувала соцмережа в минулому році і що ми чекаємо в 2020-м.
2019 рік був сповнений оновлень, і в якійсь мірі його можна вважати переломним у житті соцмережі. Що ж сталося:
З січня 2019 року Facebook впровадив механізм оптимізації рекламних кампаній за технологією Look-alike. За допомогою цих механізмів можна відстежувати і тестувати рекламу виходячи з інтересів аудиторії. Даний функціонал допомагає заощадити бюджет і при цьому більш точно потрапити в запити своєї ЦА.
Таргетологам відомо, що розміщення реклами в FB має ряд обмежень. Існує певний список стоп-слів, які не повинні зустрічатися в оголошеннях. До того ж Facebook точно не пропустить вашу рекламу, якщо в ній згадується алкоголь, вино, сигарети, насильство та інші теми, які заборонені російським ФЗ «Про рекламу».
Але і це ще не все. У 2019 на хвилі боротьби з дискримінацією Facebook обмежив таргетинги в темах працевлаштування та кредитування: рекламодавці не зможуть використовувати таргетинг за віком, статтю або поштовим індексом.
Щомиті в соцмережі з’являється величезна кількість постів, а значить, є необхідність в контролі змісту і якості контенту. Все це веде до ускладнення модерації. Якщо ваш контент унікальний, цікавий, його частіше клацають і лайкають, тоді він буде в пріоритетних показах реклами.
У 2019 відбулося як мінімум два вагомих поновлення інструментів.
Поява рекламної мережі Audience Network дозволило показувати рекламу користувачам не тільки в FB, але і на інших дочірніх майданчиках (наприклад, Shazam або Tinder).
Товарні теги Shopping Tags – шикарний інструмент, який повинен збільшити продажі через рекламу Facebook. Поки оцінити ефективність складно, адже на території РФ він до сих пір недоступний. Але багато таргетологі чекають його з нетерпінням і завмиранням серця.
Крім усього вищесказаного, в 2019 Facebook оновив свій дизайн. Тепер в центрі уваги користувачів знаходяться саме спільноти, що є великим плюсом для брендів і інших рекламодавців.
Отже, на що ж варто звернути свій погляд при створенні контенту.
Буквально кілька років тому таких форматів не існувало, а зараз вони є дуже популярними. Люди охоче діляться яскравими моментами свого життя, а бренди – новинами і новинками.
Прямі ефіри відмінно підходять для «живої» комунікації з передплатниками. Формат «питання-відповідь в прямому ефірі» прекрасно працює в сегменті дитячого харчування, товарів для вагітних, краси і догляду.
AR-маски – тренд 2019-2020 років. На даний момент багато компаній створюють свої брендовані маски, влаштовують конкурси, тим самим збільшуючи охоплення і впізнаваність.
Одна з новинок Facebook, яка також набирає популярність. Відмінно підійде для створення фото товарів, які потрібно розглянути з усіх боків. Незвичайний візуал не тільки порадує наявних передплатників, а й зацікавить нових.
Уже не перший рік SMM-щики спостерігають значне зростання популярності відеоконтенту в соціальних мережах. Варіантів застосування маса: влаштуйте екскурсію на виробництво, займіться зйомкою майстер-класів, та просто розкажіть про свій продукт, але тільки в відео. Це обов’язково залишить свій відбиток на охопленні вашої спільноти та активності.
Реклама стає все більш активною і зухвалої, і вся справа в користувачів – їх більше не здивуєш тонкими матеріями. Вони прекрасно розуміють, коли бренд полює за їх грошима. Тому головне – не вишукані словесні конструкції, а інтерес і та цінність, яку ви можете їм дати.
Підвищенню кликабельности сприяє вживання слів «новий», «терміново», «прямо зараз». Як би це не здавалося дивним, але такий прийом знову працює.
Замість агресивного слова «купи» ви можете використовувати кнопку «Детальніше» та відправити передплатників на продає сайт, наприклад.
Як і в постах, в рекламних оголошеннях більш привабливо виглядає саме відеоконтент. Чи не кожен бізнес має ресурси на створення роликів, тому і конкуренція буде нижче.
Користувачі йдуть в соцмережі відпочивати. А це значить, що чим коротше і яскравіше ваша інформація, тим більша ймовірність, що на неї звернуть увагу.
А що ж сам Facebook? Аналітики соцмережі постійно вивчають, який контент набирає максимальний відгук у користувачів, і в грудні висунули припущення з актуальних тем 2020 року:
Інтернет-користувачі стають все привередливее і витонченішими у виборі контенту, і догодити їм в 2020 році ще складніше. Щоб точно привернути увагу, зробіть дві речі: використовуйте нові формати споживання контенту і зробіть ставку на людські почуття, емоції і щирість. І ще кілька порад з просування в Facebook:
***
Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua
***
Источник: rusability.ru