Найяскравіши прогнози маркетологів про соціальні мережі, які виявилися помилковими.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Мабуть, всі ми так чи інакше замислювалися над питанням про майбутнє соціальних мереж. Хтось, можливо, навіть намагався уявити світ зовсім без соцмереж.

Ми часто робимо прогнози, але не завжди все йде так, як ми плануємо. Помиляються і професіонали.

Ми зібрали найяскравіші прогнози маркетологів про соціальні мережі, які поки так і не збулися.

1. У Google буде своя успішна соціальна медіа платформа

Компанія Google дійсно намагалася активно увірватися в гру великих соціальних медіа протягом багатьох років. У 2009 році була запущена Google Wave, роком пізніше, в 2010 – Google Buzz, а в 2011 році – Google+. Але один за іншим ці проекти зупинялися або зовсім закривалися.

Незважаючи на невдалі спроби, галузеві експерти були налаштовані оптимістично щодо майбутнього Google+. Якщо кінцевого користувача набагато складніше переконати спробувати нову платформу, то маркетологи зобов’язані звернути увагу на нові канали і познайомитися з новими соціальними медіа ближче, особливо коли їх запускають такі гіганти індустрії.

Навіть коли батько-засновник Google+ покинув проект, в виданні Marketing Land вважали, що у соціальній мережі все ще є шанс і в 2014 році опублікували статтю під назвою «Why Google Plus Will Not Die (But May Change)» або «Чому Google Plus НЕ помре, але може змінитися ». Автор статті, Марк Трафаген, заявляв, що ні сама соціальна мережа Google+, ні інфраструктура призначених для користувача даних Google нікуди не зникнуть. Як проект, Google+ був неймовірно успішним, тому що привів до об’єднання всіх продуктів Google.

Як ми знаємо, Google+ пішла по стопах своїх попередників, і тепер уже офіційно не існує.

2. Популярність Facebook знизиться після низки гучних скандалів

Спливла зв’язок з Cambridge Analytica, модний хештег #DeleteFacebook і передвиборний скандал негативно вплинули на репутацію Facebook. До такої міри, що деякі маркетологи повірили, що число користувачів соцмережі буде стрімко зменшуватися через ланцюжки драматичних новин навколо соцмережі. У 2018 році стали з’являтися публікації з кричущими прогнозами «Чому Facebook вмирає, і як ви можете допомогти вбити його назавжди».

Але люди, які думали, що Facebook доживає останні дні, виявилися не праві.

За даними дослідження HubSpot, 60% опитаних заявили, що вони не пішли з Facebook і не збираються видаляти свій аккаунт, незважаючи на негативні чутки про соцмережі. Навіть після повідомлень про зв’язки з Cambridge Analytica, число активних користувачів Facebook зросла на 1,6%.

Схоже, що користувачі Facebook занадто сильно вклалися в соціальну мережу, щоб повністю обірвати з нею зв’язок. Вона зберігає спогади і з’єднує людей зі старими друзями і сім’єю. Крім того, багато інших облікові записи вже пов’язані з членством Facebook. Відхід з цієї соцмережі викличе тільки дискомфорт і зайвий головний біль.

3. Віртуальна реальність буде розвиватися шаленими темпами

Віртуальна і доповнена реальність вже багато років входять в список найпопулярніших тем в соціальних мережах. Весь час зустрічаються прогнози про те, як шалено вони будуть розвиватися.

У 2015 році видання Business Insider заявило, що віртуальна реальність буде рости як на дріжджах в найближчі п’ять років. Вони прогнозували, що в 2020 році буде продано 26,5 мільйона пристроїв. А в 2016 році Fortune прогнозувала, що буде продано 200 мільйонів VR гарнітур по всьому світу до 2020 року.

2020 рік настав, а прогноз не збувся. Згідно з останніми оцінками в 2019 році було продано лише 7 мільйонів VR-гарнітур. Тепер очікується, що в 2020 році вдасться продати в кращому випадку 14 мільйонів одиниць.

Схоже, що VR вирішила піти зі стратегії повільного, але стійкого зростання. Але коли показники продажів в індустрії доберуться до чисел, озвучених в прогнозах 2016 роки?

4. Анонімних соціальних мереж стане більше

Ви що-небудь чули про таких платформах як Secret, Yik Yak і Whisper? Це анонімні соцмережі, причому дві з них вже не працюють.

У 2015 році Райан Холмс, генеральний директор компанії Hootsuite, передбачив, що «попит на анонімні соціальні мережі буде увелівает». Але боротьба була не за зростання, а за виживання. Для кого-то вона перетворилася в коротку сутичку, а для кого-то в муки на тлі постійно виникаючих проблем з Кіберзапугіваніе і переслідуваннями.

Додатки закривалися одна за одною. Secret перестала існувати в 2015 році, а YikYak закрилася в 2017 році. Схоже, що Whisper чекає такий же результат. У 2017 році програма була змушена звільнити 20% співробітників, щоб врятувати компанію. Зараз у них виникли проблеми з конфіденційністю. За даними The Washington Post, персональні дані стали загальнодоступними. До всього іншого, популярність додатки продовжує падати і воно займає лише 122-е місце в категорії «соціальні мережі» в магазині додатків App Store.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Джерело: e-xecutive.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *