Чому для донесення сигналів в конфліктах вибирають Telegram-канали: на замітку піарнику

Telegram став універсальним засобом для донесення сигналів в корпоративних конфліктах і політичних баталіях. В силу обмежень, в яких живуть ЗМІ, саме канали в месенджері Павла Дурова успішно пережили блокування і зараз, з появою блогів людей зі списку Форбс, отримали друге дихання. Telegram перетворився в карту корпоративних конфліктів і розстановки політичних сил, саме тут можна дізнатися про найгарячіші перестановках і самих секретних документах. Чому ж саме в цих каналах таємне стає явним і чому найближчим часом саме «віз» залишатиметься трендом?

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Анонімність

Розстановка сил в Telegram зрозуміла. Не варто спокушатися і думати про те, що це виключно опозиційний ресурс, інтереси держави там представлені і в досить великому обсязі. Справа навіть не в тому, кому належить той чи інший популярний канал, а ким він контролюється.

Є цілі сітки, структура «воза» багато в чому повторює конфігурацію традиційних медіа, але, на відміну від останніх, саме анонімність дозволяє давати інформацію авторського характеру, яка варіюється від ексклюзивів про рішення кабміну до вкидань, які можуть привести до несподіваних ще вчора відставок.

Багато в чому через анонімність, уявної чи реальної, в «возі» може з’явитися абсолютно будь-який наратив, в порівнянні з яким опуси сайтів третього ешелону здадуться еталоном чесної журналістики.

Альтернатива

Telegram перетворився в інструмент із препарування інформації, створення контенту різного ступеня аналітичності, який доповнює офіційну інформацію або випереджає її.

Ті, хто цікавиться політикою, можуть знайти для себе канали на будь-який смак і по будь-якій галузі. Мессенджер знайшов для себе нішу, яка заповнює вакуум на появу аналітичних матеріалів, які називають конкретні прізвища, пояснюють зв’язок між подіями і кажуть, кому це вигідно.

Оскільки в «возі» знаходиться найбільш активна частина населення, яка жваво цікавиться політичними процесами, і в першу чергу чиновники, політики і бізнесмени, то публікація в Telegram відразу ж знаходить свого читача.

Як це не парадоксально, для того, щоб інформацію помітили, зовсім не обов’язково вибирати канал з сотнями тисяч передплатників, є феномени, коли серед кількох тисяч читачів є люди, які визначають політику в великої промисловості

Доступність

Успіх першопрохідців Telegram забезпечив формулу появи все нових і нових каналів, автори яких зрозуміли, що можуть отримати легкий канал для трансляції своїх поглядів в конкурентному середовищі. Вийшло так, що будь-який інсайдер з двома-трьома ексклюзивами може зробити свій канал, хайпануть, навіть зробити так, щоб його процитували в провідних ЗМІ, і потім пожинати лаври.

Є випадки, коли публікація навіть в каналі на кілька сотень людей псувала нерви досить шановних людей. Опоненти навіть не вкладалися в просування, зробили всього лише одну маленьку публікацію в ботоканале з істинною аудиторією в 10 чоловік, проте це призвело до багатогодинних Брейнсторм, залученню консультантів і пошуку замовника.

Однак доступність дуже складно конвертувати в масову популярність, тим більше тепер, коли в Telegram вже є усталені центри сили, на які звертають увагу в першу чергу. І саме доступність привела до того, що багато компаній, які до цього дуже рідко з’являлися в перископі корпоративних конфліктів, стали досить вразливі. І ось чому

Порядок

Люди, які люблять Telegram, навряд чи дивляться телевізор, і месенджер для них став постійним джерелом інформації. Саме тому нагнітання якоїсь порядку в ряді каналів день у день призводить до того, що компанії доводиться виправдовуватися, причому ті, хто не вміє працювати з возом, роблять це дуже погано. Іноді краще промовчати, бо виправдання після публікації виглядають як визнання того, що відбувається.

Виходить цікавий феномен поширення інформації. Хороший наратив після того, як він місяць покрутиться в Telegram, неминуче буде вихлюпуватися на сторінки ЗМІ і тим самим купувати верифікований характер. Якщо ж компанія раніше не брала участь в конфліктах, не займалася своїм просуванням і взагалі в труні бачила весь цей PR, то навіть сама безневинна публікація може привести менеджмент в шоковий стан. Тут можна тільки порадити не дати втягнути себе в чужу інформаційну повістку, але зробити це складно, якщо питання починають задавати в дуже високих кабінетах.

Смисли

Велика частина публікацій в топових каналах месенджера розрахована саме на чиновників або на людей, які є особами, які приймають рішення в своїх галузях. Тому є безліч постів різної спрямованості, які зрозумілі тільки кільком людям, а може бути і одній конкретній людині.

Є й теми, які з’являються раптово і так само раптово зникають, і навіть людині досвідченому складно зрозуміти, звідки вони прийшли. Однак це хороший спосіб повивчати громадську думку активної аудиторії і зрозуміти, чого люди чекають в той чи інший момент. Не варто чекати кореляції з прийнятими рішеннями, але свою роль смисли грають, оскільки саме в цей момент прочитати деякі речі більше ніде не можна. Цим користуються і ті, хто хоче вселити громадській думці якусь дуже важливу думку.

Конфлікти

Для того, щоб вселити цю саму думку, необхідно писати про це буквально кожен день. Оскільки ніяка верифікація в Telegram не потрібна, тут відверто багато сміття, тобто речей, які ніяк і ніким не підтверджені.

Є безліч прикладів, коли масовані кампанії саме тут приводили до Передрук в ЗМІ, і, якщо такі пости з’являються протягом декількох місяців, то цілком може скластися враження про те, що фейковий подія насправді розриває простір. Тобто «віз» дуже сильно нагадує ту свободу, яка була в 90-х.

Але навіть фейк ньюс мають великі смисли, оскільки через їх призму можна зрозуміти, кому це вигідно, хто з ким воює і т.д. Тобто всі речі, які не дійшли до ЗМІ, тут видно у всій красі і маски, можна сказати, скинуті. Іноді можна прочитати абсолютно жахливі речі, які не мають ніякого відношення до реальності, крім того, що з’явилися вони не просто так. Більш того, завжди можна бачити і розмах кампанії, і креатив, за це Telegram, власне кажучи, і люблять.

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Джерело: rusability.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *