Топ 10 SEO трендів 2020 року

Настав саме час розглянути тенденції, що обіцяють торкнутися роботу SEO фахівців в 2020 році. У цьому пості я розповім, які стратегії і тактики будуть дійсно працювати, допомагати вам домінувати в пошуковій видачі і отримувати високий дохід в 2020 році.

Дана стаття є перекладом публікації з авторитетного західного видання для інтернет-маркетологів Search Engine Journal. Редакція SEJ проаналізувала прогнози 58 SEO професіоналів зі світовим ім’ям і склала на їх основі топ-10 тенденцій, які пошукові оптимізатори повинні знати, щоб досягти успіху в 2020 році.

Тренд № 1: алгоритм BERT і оптимізація, заточена під користувача

Запуск нового алгоритму BERT від Google в 2019 році залучив жваве увагу інтернет-маркетологів. Сьогодні кожен SEO-фахівець хоче навчитися оптимізувати сайти під BERT.

Але замість того, щоб оптимізувати під цей конкретний алгоритм, куди розумніше зосередитися на оптимізації, орієнтованої на користувача, і технічної подачі контенту.

Завдяки введенню BERT в алгоритм ранжирування Google зробив величезний крок назустріч пошуку дійсно релевантного контенту, а не просто сторінок, побіжно зачіпають ключові слова.

Тому ваш контент повинен бути написаний з належною увагою до намірів користувачів. У 2020 році SEO фахівцям доведеться відмовитися від фанатичного аналізу ключових слів і спрямувати погляди до потреб клієнтів, щоб зрозуміти, чого насправді хоче їх аудиторія. Дослідження ключових слів, по крайней мере, в тому вигляді, який ми маємо зараз, втратить колишню ефективність.

Ніщо не віщує зупинки в розвитку НЛП і досліджень в області глибинного навчання. Можна очікувати, що пошукові системи будуть все більше фокусуватися на призначеному для користувача намір, ніж на ключових словах. Як практикуючі фахівці, так і постачальники SEO інструментів повинні будуть переорієнтувати свої зусилля на цілеспрямовані маркетингові дослідження і задоволення потреб користувачів.

Google постійно оновлюється, щоб оптимізувати результати пошуку під живих людей, і відходить від зіставлення контента сторінок з ключовими словами.

В останні роки багато SEO фахівці бажали зосередитися на наміри користувачів і краще зрозуміти, що з себе представляють онлайн подорожі їх клієнтів. Саме час зробити це, оскільки сьогодні цей нюанс став неймовірно важливою, невід’ємною частиною виживання і зростання для більшості підприємств, що просувають свої послуги онлайн.

Зосередившись на наміри клієнтів, ви чітко зрозумієте, в якій точці ваш бренд знаходиться на їх купівельному шляху, і зможете надати найкращі відповіді на їхні запитання.

Крім того, вам доведеться розширити маркетингові зусилля далеко за межі торгівлі, створювати контент, що задовольняє потреби клієнтів після покупки, націлений на підтримку, захист їх інтересів, створення спільноти навколо вашого бренду і збереження актуальності для майбутніх покупок.

Занадто багато підприємств забувають або не розуміють, що потрібно для залучення і утримання цільової аудиторії. Вони хочуть миттєвих результатів – швидких і об’ємних продажів. Як і в звичайних закладах, клієнти інтернет-магазинів хочуть знати, що ви на їхньому боці, що вони можуть вам довіряти і що ви є надійним партнером, з яким можна будувати довгострокові відносини.

Дуже багато маркетологів продають продукти і послуги, не спілкуючись з цільовою аудиторією віч-на-віч, і це фатальна помилка. У 2020 році їм доведеться зав’язати діалог, поцікавитися купівельним досвідом клієнтів, дізнатися, як вони використовують пошукові системи, що вони думають про вашому сайті і приймати всі наступні рішення, грунтуючись на зібраної інформації.

Оптимізація, орієнтована на користувача, може бути здійснена тільки шляхом інтеграції SEO в цілісну маркетингову стратегію, що стане важливою тенденцією 2020 го року.

Тепер, як ніколи раніше, компаніям доведеться припинити розглядати SEO як приправу, яку вони додають в свою стратегію інтернет-маркетингу. Замість цього вони будуть розглядати пошукову оптимізацію як ключовий компонент свого бізнес-плану. Оптимізаторам потрібно буде розширювати свої навички і знання, щоб освоїти всі аспекти і інструменти цифрового маркетингу. Вони будуть займатися не стільки вирішенням проблем по частині SEO, скільки вирішенням проблем маркетингу і бізнесу в цілому.

Тренд № 2: високоякісний, оптимізований контент

Контент впливає на все в SEO, починаючи від структури вашого сайту і внутрішніх посилань до типів посилань, які ви створюєте на сторонніх ресурсах.

Щоб домогтися успіху в 2020 році, вам доведеться писати виключно актуальні і цінні тексти. Якщо ви самі не вмієте добре писати, доведеться найняти людей, у яких це виходить.

Редакційні правила Google поки не досконалі. У пошуковій видачі і раніше спливає контент, який навряд чи можна назвати якісним. Але настає день, коли це зміниться.

Зробіть собі за мету створення найкращого контенту у вашій ніші. Так ви забезпечите лідерство свого бізнесу в майбутньому, зможете ефективно конкурувати в пошуку по ключам з «довгим хвостом», які використовуються в 70% всіх пошукових запитів, підвищите авторитет сайту і попит на ваш контент.

Даний підхід до контенту рекомендований Google як ефективний спосіб задовольнити потреби користувачів. Як згадувалося раніше, 2020 рік – час відійти від одержимості ключовими словами. Припиніть орієнтуватися на окремі ключові слова та зосередьтеся на темах, про які йдеться в ваших постах.

Дізнайтеся, які відповіді потрібні користувачам. Вивчіть проблеми, які вони прагнуть вирішити. Зрозумійте, хто ваша аудиторія і як вони використовують пошукові системи. Надайте дієві рішення або дохідливі відповіді в тих форматах, які вважають за краще користувачі, використовуючи якісний і заслуговує на довіру контент.

Постійно вдосконалюйте свою контентную стратегію. Те, що ви зробили щось добре один раз, зовсім не означає, що наміри користувачів не зміняться або хтось інший не зробить це краще.

У міру необхідності проводите аудит всього вашого контента на предмет збігу і злиття пошукових рейтингів для різних сторінок, перенаправлення та архівування. Переконайтеся, що кожна сторінка має унікальний набір ключових слів. Якщо ваш сайт висвітлює одні і ті ж теми знову і знову, навіть якщо ви висвітлюєте ці теми з різних сторін, ваші сторінки будуть вибивати один одного з пошукових результатів.

Таким чином, 2020 рік – саме час серйозно поглянути на якість вашого контенту і оптимізувати його для користувачів, а не для пошукових систем.

Що стосується міжнародного SEO, варто інвестувати в якісну локалізацію контенту. Багато глобальні веб-сайти мають погано перекладені тексти, що не були адаптовані під місцевих користувачів.

Тренд № 3: оцінка благонадійності підприємств

У 2020 році Google продовжить сканувати репутацію, експертизу, авторитетність і надійність компаній і осіб, що публікують контент від імені цих компаній.

Організаціям, що мають погану репутацію, проблеми з якістю обслуговування клієнтів, низький рівень довіри, буде складніше конкурувати на ринку. Проблеми довіри виникають не тільки з негативних оглядів і відгуків про ваш бренд, а й з технічних проблем або проблем безпеки на вашому сайті.

Надійність буде вкрай важлива в 2020 році. Особлива увага буде приділятися якісного контенту і боротьбі з фальшивими новинами. Зараз буде важливіше, ніж будь-коли, зосередитися на репутації авторів і їх експертність в конкретних темах, а також на репутації сайтів в цілому.

Переклад атрибута nofollow в статус підказки можна розцінювати як спробу Google більш глибоко проаналізувати джерела новин, а також посилання в популярних журналах і наукових виданнях. Зіставляючи контент з обліковими даними авторів, Google може оцінити авторитетність і достовірність текстів.

Оффлайн виходить в онлайн. Кожен бізнес повинен демонструвати свої конкурентні преимущества. Здатність створювати точні і переконливі онлайн образи стане одним з основних факторів диференціації в пошукових системах. Всі ті оффлайн заходи, конференції, нагороди, партнерські відносини і т. Д., Які Google не бачить, раптово набувають величезного значення. Висвітлюйте їх в Інтернеті, щоб продемонструвати вашу надійність.

Заявляйте про наступні конкурентні переваги:

 • Налагоджена ланцюжок поставок (наприклад, доставка протягом 2 днів або менше з регулярним оновленням статусу).
 • Якісне обслуговування клієнтів (наприклад, здатність швидко і чітко відповісти на питання користувача).
 • Інтернет харизма / брендинг (користувачі шукають вас, тому, що вони хочуть мати справу саме з вашої компаній; більшість ваших оглядів схожі на любовні листи).
 • Бездоганний призначений для користувача досвід (ваш сайт набагато зручніший / корисний / зрозумілий, ніж сайти конкурентів).
 • Приваблива ціна.
 • Рідкісні нішеві продукти.

Тренд № 4: призначений для користувача досвід і технічне SEO

У 2020 році SEO фахівці повинні зосередитися на призначеному для користувача досвід, включаючи загальне враження від початкового взаємодії в пошуковій видачі, перехід на цільову сторінку і навіть досвід після того, як користувачі залишають ваш сайт (ремаркетинг, персоналізація для постійних користувачів).

Подумайте про те, як ви можете допомогти своїм клієнтам отримати найкращі враження. Задумайтеся про те, яку цінність ви можете надати при використанні вашого сайту.

Технічне SEO є ключовим елементом гарного користувальницького досвіду. Не випадково Google витрачає масу часу і ресурсів на просування кращих технічних практик. Це можна вважати сигналом самим по собі.

Коли ми говоримо про технічний SEO і призначеному для користувача досвід, перш за все, мова йде про швидкість сайту. Google показує попередження про повільної завантаженні сайтів в своєму браузері Chrome і надає звіти про швидкість в Google Search Console. Для багатьох компаній це повинно послужити приводом для серйозної розмови з розробниками і, в деяких випадках, майже повного реінжинірингу сторінок.

Також варто очікувати переходу до більш технічної SEO екосистемі, чому сприяє використання більшої кількості JavaScript-фреймворків, PWA і потреба в автоматизації SEO для великих веб-сайтів.

Даний процес почався кілька років тому, але став найбільш очевидним в 2019. У 2020 році тренд буде тільки зміцнюватися за рахунок популяризації JS-фреймворків, додатків для бізнесу, які також будуть активно мігрувати на веб-сайти завдяки перевагам PWA, а також необхідності автоматизації завдань SEO для великих сайтів, де машинне навчання здійснюється за допомогою Python.

Тренд № 5: мобільне SEO

Раніше компанії розробляли десктопні вебсайти і адаптували їх під відображення на мобільних телефонах, що часом виглядало безглуздо і незграбно. З огляду на стрімке зростання числа мобільних користувачів, в 2020 вам потрібно буде спершу створювати мобільні версії сайтів, а потім вже адаптувати їх під десктопних відображення.

Візуалізуючи свого середнього користувача, ви не повинні представляти людини, що сидить за настільним комп’ютером. Важливо розуміти, що в більшості випадків люди будуть заходити на сайт через мобільні пристрої.

Аналізуйте результати мобільного пошуку, щоб розуміти, який трафік ви можете залучити і яка оптимізація буде найбільш успішною в вашому випадку.

Тренд № 6: структуровані дані
Ми вже знаємо, що якісний контент буде важливий в 2020 році. Однак пошукові алгоритми все ще не до кінця розуміють контекст. Тому вам потрібно давати «підказки» пошуковим системам, щоб вони краще розуміли, які результати потрібно показувати різним категоріям користувачів.

Структуруйте дані таким чином, щоб пошукові системи краще розуміли не тільки те, що знаходиться на сторінці, а й те, як кожен елемент пов’язаний з іншими елементами, а також як дана сторінка пов’язана з іншими сторінками на сайті.

В кінцевому рахунку, ви виграєте від того, що наповнення вашого сайту стане більш зрозумілим, клієнти будуть з легкістю знаходити вас з будь-якого каналу і ви зможете без перешкод адаптувати майбутні оновлення від Google і інших користувачів структурованих даних таких, як Amazon, Facebook, Microsoft і AI чат-роботи.

Структуровані дані повинні зайняти місце маркетингових даних. Це дозволить зробити ваш контент зрозумілим для будь-якого програмного забезпечення / пошукової системи / голосового помічника / чат-бота, надавати послуги на будь-якій платформі і в будь-який момент взаємодії з користувачами.

У 2020 SEO фахівці почнуть використовувати структуровані дані для поліпшення аналітики, оцінювати, яка частина їх контенту впливає на пошукові результати і використовувати ці дані для посилення тематичної стратегії, маркетингової стратегії, характеристик продуктів і багатьох інших важливих деталей.

Крім того, не думайте, що, якщо ви пропрацювали всі найпопулярніші дані на початку 2019 року, то тепер можна розслабитися. Постійно виникають нові типи розмітки, в той час як старі еволюціонують.

Варто очікувати збільшення кількості штрафів за неправильне використання структурованих даних. Так що не довіряйте автоматично встановленим плагинам і ретельно перевіряйте наповнення свого сайту.

Тренд № 7: оптимізація Графа знань

В майбутньому онлайн пошук буде все більш пов’язаний з об’єктами реального світу. Google підтягує в алгоритми ранжирування інформацію, пов’язану з фізичними сутностями. Ви можете оптимізувати об’єкти, описані на вашому сайті, зв’язавши їх з Графом знань Google і переконавшись, що вони відображаються в панелях знань.

Локальний пошук є головним напрямком пошуку по сутностей, тому важливо звертати увагу на те, що відбувається в цьому просторі.

Протягом багатьох років місцеве SEO базувалося на реальних об’єктах – ви завжди могли знайти місцеві компанії, навіть якщо у них немає веб-сайту. Google вже відслідковує те, що відбувається з підприємствами в реальному світі. Нещодавно компанія отримала патент на використання «якісних відвідувань» як сигналу ранжирування.

Важливо пов’язати ваш контент з об’єктами, які розпізнає Google. У 2020 році пошук буде швидше заснований на реальних речах, ніж на текстах на вашому сайті. Розуміння того, як ваше веб-присутність відображає роботу компанії в реальному світі, дасть вам можливість краще пов’язати ці концепції і ефективніше контролювати їх.

Хочете, щоб ваш бренд або бізнес сприймався як єдине ціле? Публікуйте оригінальні галузеві звіти, діліться експертними рекомендаціями і станьте одним з домінуючих ораторів на своєму ринку. Саме ці пов’язані з реальною суттю сигнали допоможуть вам зберегти високий рейтинг в пошуку.

Тренд № 8: побудова посилань на основі сильного іміджу бренду

Хочете побудувати топові посилання в 2020 році? Прийшов час вивести лінк-білдінг з темних віків і перетворити його в підхід, орієнтований на споживача.

Зосередьтеся на трьох типах журналістського листа:

 • Заплановані публікації на теми, що повторюються з року в рік (наприклад, Чорна п’ятниця або День святого Валентина).
 • Статті, що пишуться як реакція на заплановані події, наприклад, конференції, концерти, спортивні змагання. Такі публікації не можна підготувати заздалегідь, оскільки журналісти повинні дочекатися запланованого заходу та тут же скласти звіт.
 • Реактивні статті, що пишуться тут і зараз. Їх підготовку неможливо спланувати, оскільки журналіст не знає, що та чи інша подія має відбутися. Наприклад, літак зазнає аварії і все ЗМІ починають транслювати цю новину.

Посилання принесуть найбільшу користь, якщо ви будете вписувати їх в подібні статті, орієнтовані на інтереси читачів.

Важливо відмовитися від спаму і сконцентруватися на побудові сильного бренду, який буде заслуговувати довіру користувачів. Чим більше люди вам довіряють, тим більше вони готові ділитися вашим контентом, розповідати про вас своїм знайомим і купувати ваші продукти.

Тренд № 9: фокус на видимості, а не тільки на синіх посиланнях

Пошук з нульовим кліком став поширеним явищем в 2019 році. Все більше рішень про покупки приймаються в самому Google, а не на сайтах компаній. У 2020 маркетологам потрібно буде адаптуватися під цю тенденцію і вдосконалити те, як їх бренди відображаються в пошуку: оптимізувати сніппети, надати корисні посилання (наприклад, на FAQ і HowTo сторінки), демонструвати високоякісні і привабливі зображення і т.д.

Також врахуйте, що перша позиція в Knowledge Graph, Found on the Web або Featured Snippet куди цінніше, ніж перша позиція в стандартному пошуку. Так що звертайте увагу на те, в яких категоріях спливає ваш бренд.

У 2020 варто очікувати посилення локалізації в результатах пошуку, зростання кількості запитів по картографічним пакетам, новин і подій і відтягування трафіку з традиційного органічного пошуку.

Тренд № 10: програмування

У 2020 році слід використовувати такі мови програмування, як Python і R, щоб усунути трудомісткі і надлишкові завдання. Автоматизація SEO звільнить ваш час і ресурси і допоможе вам використовувати всю міць цифрового маркетингу, а саме:

 • Брендинг.
 • Створення прекрасного користувацького досвіду.
 • Написання корисного, розважального та легкозасвоюваного контенту.
 • Звернення до клієнтів на зрозумілій для них мові.
 • Сканування вашого цільового ринку, надання вдумливих і своєчасних відповідей на запитання користувачів.
 • Вибудовування теплих і тривалих взаємин з цільовою аудиторією.

Програмування робить рядових SEO фахівців чудовими SEO фахівцями. Досвід доводить, що компанії отримують величезні переваги, виводячи аналітику за межі Excel таблиць. Вони можуть:

 • Здійснювати більш складний аналіз даних.
 • Використовувати нові джерела для генерації корисних ідей.
 • Застосовувати машинне навчання для вирішення складних завдань.
 • Приймати рішення, які в звичайних умовах досить трудомісткі, що є проблемою, якщо людські ресурси обмежені.

Дякуємо за увагу. Бажаю космічного трафіку, конверсій і стрімкого розвитку ваших проектів в 2020!

***

Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua

***

Джерело: rusability.ru

Залишити відповідь