3 правила в бізнесі, які допоможуть почати будь-яку справу

Зараз, коли ви читаєте ці рядки, мільйони людей хочуть почати бізнес. Хочуть реалізовувати і розвивати себе як професіонала не за спиною у роботодавця, а будувати особисту структуру, яка приведе до успіху, свободи і достатку.

Але як показує практика – ХОТІТИ робити і ЗНАТИ, як робити – це не одне і те ж.

Своїм досвідом з нашим виданням ділиться Микита Куракін – засновник Центру Підприємців “антинорм”.

При вході в бізнес підприємця підстерігають загальноприйняті “смертоносні” стереотипи, які починають руйнувати ще навіть не почалося справа: великі вкладення, яких немає в наявності; залучення інвестицій; наявність зв’язків, а скоріше їх відсутність. Це основні забобони, які “б’ють по руках” молодих бізнесменів.

Працюючи з людьми, я помітив, що люди бояться конкуренції. Починають гуляти по нішах, обмежуючи себе у виборі. Хоча конкуренція – це найпотужніший двигун торгівлі. І навіть не уявляю, на якому б етапі розвитку світ застопорився при відсутності економічного суперництва.

На особистому досвіді я переконався, що будь-яку нішу можна підняти. Навіть якщо вона “ломиться” від конкурентів і ваші заощадження складно назвати величезними.

Ділюся трьома правилами, які приведуть вас до результату.

Цільова аудиторія

Перше, про що варто подумати на початкових етапах старту, хто ваша цільова аудиторія. Але все не так банально, як здається на перший погляд.

Розповім на прикладі.

Ви вирішили займатися створенням сайтів. І починаєте шукати клієнтів серед компаній, які досить відомі на ринку. Але, як правило, вони розпещені увагою і вже мають особистий сайт, який просувають ваші конкуренти. А ви хочете їх переманити і обіцяєте вигідніші умови. Поки ваш час і сили експлуатують за мінімальні гроші – повз проходять великі можливості.

А уявіть, що ви знайшли людину, у якого взагалі немає сайту і він не знає, яку користь може це принести. Або є сайт, але досить застарілий і нудний за канонами сучасного світу. І взагалі підприємець має туманне уявлення про важливість просування на просторах інтернету.

Тому аналізуйте цільову аудиторію, виділяйте з неї тих, кому дійсно це потрібно, надавайте їм готове рішення. І швидше за все вони стануть вашими довгостроковими клієнтами і будуть вам вдячні.

Вартість

Друге важливе рішення, яке варто обміркувати – це зрозуміти скільки ти стоїш.

Спираючись на особистий досвід і досвід колег, я зрозумів, що один з найбільших страхів підприємців – це підвищити свою вартість. Я сам на початковому етапі довгий час продавав свої продукти свідомо дешевше. І щиро не розумів, чому немає очікуваного потоку клієнтів, а якщо вони з’являються, то з категорії “халявщики”, які хочуть багато, швидко, часто просять відстрочку і загризуть за кожну зайву копійку. І в цьому випадку, як правило, справа зовсім не у відсутності у них грошей. Просто мислення “халявщика” не дозволяє розлучитися з грошима, навіть меншими, ніж це реально коштує.

Також ви втрачаєте великий сегмент людей, які не замовляють, бо у вас дешево, тобто для них це індексація того, що ви робите погано.

Цінність

Третє правило успішного бізнесу – це видавати таку цінність продукту, яка перевищує його ціну. Це здатність задовольняти потреби клієнта в повному обсязі так, щоб він вас порекомендував іншим.

Хочеш стати лідером ринку? Дай клієнту цінність перевищує номінальну вартість продукту.

Для себе я виробив одне правило – якщо людина не отримав ту цінність, на яку він розраховував, то ми пропонуємо йому свій продукт безкоштовно поки він не отримає те, за чим прийшов. Можливо, десь ми працюємо в збиток, але на виході видаємо вища якість і постійні рекомендації нас іншим.

Вирішили почати свою справу? Відмінно! Дійте! Застосовуйте ці три правила, які перевірені часом, мною особисто і понад 9 000 підприємців.

Джерело: rusability.ru