“Артемсіль” зупинило роботу через бойові дії в регіоні

Держпідприємство “Артемсіль” (Соледар Донецької обл.), найбільший виробник солі в Європі, на невизначений час зупинило роботу через бойові дії російських військ, повідомив в. о. директора підприємства Віктор Юрін у коментарі “Вільному радіо”.

“Підприємство не працює, простоює, згідно з наказом, до невизначеного часу. Обстріли постійні, частково зруйновано адміністративну будівлю. Були прямі потрапляння в рудники, матеріальний склад. Виробничий процес неможливий. Ми ж не наражаємо людей на небезпеку. Тим паче, більшість жителів Соледара, працівників ДП “Артемсіль” уже евакуювалися”, – розповів керівник підприємства.

За його даними, “Артемсіль” припинила роботу у квітні через зупинення роботи залізниці в регіоні, і всі доступні до вивезення запаси було відправлено у торговельні мережі ще у квітні.

“Нашу вузлову станцію Сіль, куди ми підтягували вагони зі своїх під’їзних колій, регулярно обстрілюють. “Артемсіль” здебільшого орієнтована на відвантаження продукції залізничним транспортом. Автотранспортом ми можемо вивозити лише незначну її частину… А якщо залізниця не працює, ми також фактично не можемо”, – пояснив Юрін.

Керівник уточнив, що персонал підприємства не постраждав від бойових дій, проте деякі співробітники отримали поранення внаслідок обстрілу їхніх будинків.

На думку Юріна, через зупинення підприємства Україні доведеться ввозити більше солі з-за кордону до закінчення бойових дій у регіоні.

“Для того щоб сіль була у продажу, її потрібно виробляти. У якихось магазинах наша сіль, напевно, є. Я у Києві, у Вінниці зустрічав. Зате з’явилася турецька, румунська сіль… Доки точаться бої, доведеться заміщати нашу сіль імпортованою”, – підсумував директор “Артемсолі”.

ДП “Артемсіль” – одне з найбільших підприємств із видобутку та реалізації кухонної солі на території Центральної та Східної Європи. Виробничі потужності ДП “Артемсіль” розташовані в Соледарі Донецької області.

Підприємство у січні-вересні 2021 року отримало 43 млн грн чистого прибутку, що у 5,8 раза перевищує показник за аналогічний період 2020 року, його виручка зросла вдвічі – до 1,28 млрд грн.

За підсумками 2020 року “Артемсіль” знизило виробництво солі на 41% порівняно з 2019 роком – до 1,18 млн тонн через вплив погодних умов, карантин та зростання конкуренції на світових ринках.