Аномально тепла зима в Україні “заморозила” продажу одягу і взуття

В результаті аномально теплу зиму в Україні продажу fashion-рітейлерів значно нижче запланованих. Про це повідомили в Асоціації рітейлерів України.

“Продажі впали. Наприклад, зимових курток ми продали в штуках на 6% менше, ніж минулої зими, а жіночих – на чверть”, – розповідає Ігор Забулонський, генеральний директор компанії KarKat Fashion (магазини Springfiled, Women “secret і Pedro del Hierro) .

Маркетолог Colin’s Україна Олена Білоусова каже, що в їх мережі, в порівнянні з попередньою зимою, продажу також знизилися в натуральному вираженні, а в грошах – залишилися приблизно на тому ж рівні або трохи виросли.

Підтверджують цю тенденцію і в девелоперської компанії Arricano, яка управляє низкою торгових центрів в Києві і регіонах України. За словами директора департаменту торгових площ Arricano Наталії Денисів, тепла зима і зміни споживчих fashion-симпатій прямо пропорційно впливають на товарообіг магазинів.

У консалтинговій компанії UTG додають, що зниження продажів fashion-рітейлерів було обумовлено не тільки аномально теплими восени і взимку, які привели до скорочення сезону продажів зимового одягу і взуття, а й зменшенням реальних доходів населення.

“За усередненими оцінками, продажу одягу, взуття та аксесуарів в країні в 2019 році скоротилися на 3-5%. Засоби, які люди можуть витратити на покупки, продовжують скорочуватися. А одяг і взуття продовжують залишатися статтею економії. Тому скорочення продажів на fashion- ринку в грошах пов’язано перш за все з падінням реальних доходів населення. Триває тенденція, коли споживачі переходять з середнього сегмента в масовий, а з масового – в категорію дискаунтерів і старих речей “, – вважає директор UTG Євгенія Локтіонова.

Частково підтверджують її думку показники торгових мереж, що працюють в масовому сегменті. Так, в мережі магазинів турецького бренду LC Waikiki відзначили, що тепла зима не вплинула на товарообіги компанії.

“Наша зимова колекція перед початком сезону поповнилася великим асортиментом курток на будь-яку погоду, і у кожного нашого покупця було що підібрати для себе. Також до Нового року ми підготували широкий вибір традиційних светрів з новорічними принтами, які завжди користуються популярністю, незалежно від погоди. Тому можемо сказати, що нинішня зима не завадила продажу зимової колекції LC Waikiki “, – говорить генеральний директор” LC Waikiki Україна “Олексій Гришко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *