Аналітик: Ціни на соняшникову олію впали через відсутність попиту від ключових імпортерів

Поточний сезон на ринку соняшникової олії можна охарактеризувати як нестандартний і слабо прогнозований. При скороченні врожаю соняшнику на 13% – до 14 млн т проти 16,2 млн т роком раніше, всупереч очікуванням дефіциту пропозиції соняшникової олії до початку нового сезону, в даний час спостерігається зворотна ситуація.

Про це AgroPortal.ua розповіла аналітик олійного ринку компанії «УкрАгроКонсалт» Світлана Купреева.

«Зростання цін на соняшникову олію в роздробі привів до обмеження експорту не більше 5,38 млн т, при цьому обсяги переробки очікуються на раніше заявленому рівні – 13,9 млн т, що еквівалентно виробництву соняшникової олії близько 6 млн т. Така ситуація неминуче призведе до високих перехідним запасам готового продукту », – зазначає Світлана Купреева.

За її словами, ситуацію погіршує і те, що основні імпортери переключилися на закупівлі дешевшого конкурента – соєве масло, а також активно контрактує соняшникову олію з сировини нового врожаю, ціна якого в даний час на 50-100 дол. / Т дешевше спотових цін.

“Відсутність попиту ключових імпортерів обвалило ціни на найближчі поставки масла з пікових значень 1600-1700 $ / т до 1300-1350 $ / т. Працюючи в умовах відсутності маржі і роблячи вибір між продовженням переробки і зупинкою потужностей до надходження сировини нового врожаю, українські переробники використовуватимуть найменші сигнали ринку для відновлення ціни », – зазначає Світлана Купреева.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *