Аналітик: Попит і ціна на промислове яблуко знизилися

Яблука на переробку за два останні тижні втратили в ціні. Зараз середня закупівельна ціна складає 3,7 грн / кг. Зниження цін відбулося через зупинку роботи деяких переробних заводів і припинення ними закупівлі сировини.

Про це повідомила аналітик асоціації «Ягідництво України» Марія Лакеева під час Fruit & Berry Zoom в рамках ініціативи «VTrade Фрукти і Ягоди», яку впроваджують програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) і асоціація «Ягідництво України».

«З столовим яблуком в Україні ситуація стабільна. В середньому закупівельна ціна складає 9-12 грн / кг. За оптовим ринкам найнижчі ціни за останні два тижні фіксуються на ринку «Шувар» – 12 грн / кг. За іншими ринків ціна протягом двох тижнів стабільно залишається на рівні 15 грн / кг.

Серед торгових мереж за цінами на яблука лідирує «Сільпо», найдешевші яблука – в «Ашані», – зазначає Марія Лакеева.

Що стосується світових тенденцій, то експерт зазначила, що виробники яблук в Нідерландах задоволені поточним сезоном – ціни на яблуко не опускаються нижче 1 євро / кг.

«Сербія відправить в середині листопада перші партії яблук в Індію. В Аргентині очікується зростання врожайності яблук на 19%, що призведе до збільшення експорту. Через падіння врожайності яблука в Європі і підвищеного попиту в країнах Сходу непогані перспективи експорту також спостерігаються у Польщі », – зазначає Марія Лакеева.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *