АМКУ визнав недобросовісність конкуренції з боку “Книгарні Є”

Адміністративна колегія Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України встановила в діях мережі магазинів “Книгарня Є” та ТОВ “Видавництво Моя Книжкова Полиця” Наталії Моспан ознаки порушень конкурентного законодавства щодо онлайн магазину Yakaboo.

Про це йдеться в повідомленні Антимонопольного комітету України.

Рішення винесено на підставі звернення онлайн магазину Yakaboo, причиною для якого став торішній пост засновника і керівника ТОВ “Видавництво Моя Книжкова Поліція” Наталії Моспан і магазину “Книгарня Є” в соціальній мережі Facebook. В опублікованому повідомленні вони повідомляли про припинення співпраці з Yakaboo і закликали інших учасників книжкового ринку бойкотувати компанію, звинувативши їх “в просуванні” русского мира “.

Однак перевірка АМКУ показала, що в асортименті Yakaboo представлені видання на 71 мові, компанія активно просуває українські книги, а діяльність компанії здійснюється відповідно до Закону України “Про видавничу справу”.

Тепер ТОВ “Книгарня Є” та ТОВ “Видавництво Моя Книжкова Полиця” повинні в 10-денний строк з дня отримання обов’язкових до розгляду рекомендацій усунути причини виникнення порушення, а також не допустити їх проявів в подальшому. Зокрема, АМКУ рекомендує утриматися від вчинення дій щодо поширення будь-яких неправдивих, неточних або неповних відомостей, що мають дискредитує характер і можуть завдати шкоди діловій репутації Yakaboo, а також спрямованих на схиляння до бойкоту компанії.

Варто зазначити, що вже в 2020 році в ТОВ “Книгарня Є” заявили про розширення асортименту російських видань, що в свою чергу викликало бурхливу дискусію в соціальних мережах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *