АМКУ оштрафував фальсифікаторів вершкового масла на 30 млн грн

Антимонопольний комітет України починає приймати рішення у справах, які були розпочаті після масштабного дослідження масла солодковершкового.

Про це йдеться в повідомленні АМКУ.

«Підтверджено, що багато виробників молочної продукції насправді вводили в оману споживачів і пропонували їм підробки в красивій обгортці. Їм доведеться відповідати за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції. Адже не можна збільшувати власний прибуток за рахунок якості життя громадян.

У відомстві зазначають, згідно ГОСТ (ДСТУ 4399: 2005) масло повинно містити в своєму складі виключно молочний жир. Будь-які інші домішки – такі, як рослинний жир – відразу позбавляють продукт назви «вершкове масло».

«Комітет виявив ряд недобросовісних виробників, які виготовляли суміші з невідомими складовими і при цьому називали продукт« маслом ». У деяких випадках зміст немолочних і рослинних жирів досягало 90-100%. Подібне «немасл», окрім продажу в магазинах і на оптових ринках, поставлялося через систему державних закупівель в школи, дитсадки, інтернати, лікарні », – підкреслили в АМКУ.

В результаті сьогодні, 10 листопада, АМКУ наклав штрафи на таких недобросовісних виробників:

  • ТОВ «Богодухівський молокозавод» (Харківська обл.) – 20,6 млн грн;
  • ТОВ «Малороганській молочний завод» (Харківська обл.) – 4,4 млн грн;
  • ТОВ «Гайсинський молокозавод» (Вінницька обл.) – 3,6 млн грн;
  • ТОВ «симолів» (Київська обл.) – 1 млн грн

Тижнем раніше оштрафовано ТОВ «Інтер-Мол» (м Дніпро), яке здійснювало аналогічні дії, на 968 тис. Грн.

«Комітет завершує розгляд справ по іншим виробникам, порушники будуть притягнуті до відповідальності за порушення конкурентного законодавства», – підсумували у відомстві.

Для довідки: Масштабне дослідження на ринку масла солодковершкового про наявність фальсифікованої продукції проводилося в грудня 2019 – січні 2020 р Госпродпотребслужбой спільно із засобами масової інформації в рамках медійного проекту «СТОП Фальсифікат» за участю громадської організації «Громадський контроль захисту прав споживачів». Також власні матеріали досліджень в АМКУ надали Громадська організація «Всеукраїнська асоціація по захисту прав споживачів« Споживча довіра »та Громадська спілка« Укрпотребконтроль ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *