АМКУ оштрафував 6 молокозаводів на 111 млн грн: називали маслом не зрозуміло що

Антимонопольний комітет 10 грудня оштрафував шість виробників молочної продукції на загальну суму 111,5 млн грн за введення споживачів в оману.

Як наголошується в повідомленні регулятора, за результатами проведеного ним розслідування було виявлено ряд виробників, які виготовляли суміші з невідомими складовими і називали таку продукцію “маслом”.

При цьому окремі бізнесмени вдавалися до заміни молочних жирів рослинними і в іншої продукції. Зокрема, комітет виявив невідповідність жирів в складі твердих сирів.

“Такі” немасло “і” несир “, крім магазинів і ринків, могли потрапляти в школи, дитсадки, інтернати, лікарні, пансіонати, вузи. На жаль, для деяких виробників пріоритетом в діяльності є … бажання збільшити дохід. Тому вони закривають очі на порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, проявляють неповагу до споживача, а їх продукція навіть може становити загрозу здоров’ю людей “, – нарікають в АМКУ.

У комітеті констатують, що з точки зору закону вершкове масло і сир є традиційними молочними продуктами, до складу яких можуть не входити жири і білки немолочного походження. В іншому ж випадку така продукція вже не може називатися сиром або маслом.

Так, за поширення інформації, що вводить громадян в оману, були оштрафовані: ДП “Старокостянтинівський молочний завод” (Хмельницька область) – на 84,89 млн грн. ТОВ “Деражнянський молочний завод” (також Хмельницька область) – на 9,46 млн грн, ТОВ “Вівальді Д” (Дніпропетровська область) – 6,9 млн грн, ТОВ “Інтер-мол” (також Дніпропетровська область) – на 4, 02 млн грн, ТОВ “ОМПК” Славія “(Сумська область) – на 3,5 млн грн, а також ТОВ” Іва-арт “(Івано-Франківська область) на 2,8 млн грн.

При цьому “Інтер-мол” на початку листопада АМКУ вже штрафував за аналогічні дії, але тоді – лише на 968 млн грн. Крім того, раніше були оштрафовані Богодухівський та Малороганскій молокозаводи (Харківська область), Гайсинський молокозавод (Вінницька область) і ПП “симолів” (Київська область).

Разом з цими штрафами загальна сума санкцій комітету за зазначені порушення в 2020 році склала більше 140 млн грн. Однак АМКУ відзначає, що придивиться і до інших підприємств, але нові штрафи планує накласти вже після настання 2021 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *