АМКУ дозволив “Сільпо” купити мережу “Фуршет”

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив ТОВ “Сільпо-Фуд”, що входить в торгово-промислову групу (ТПГ) Fozzy Group (Київ), купити мережу супермаркетів “Фуршет”. “Сільпо” заявляє про попередню угоду про передачу частини супермаркетів.

“Сільпо-Фуд” досяг попередньої угоди з мережею “Фуршет” про можливість передачі в управління “Сільпо-Фуд” частини супермаркетів, що працюють під ТМ “Фуршет”. Реалізація проекту почнеться, якщо буде отримано дозвіл АМКУ “, – повідомили агентству” Інтерфакс-Україна “в прес-службі Fozzy Group.

Як зазначено в повідомленні АМКУ, учасники концентрації відмовилися від покупки активів в населених пунктах, де їх частки були значними, а концентрація могла б призвести до обмеження конкуренції.

Так, після аналізу діяльності учасників у Вінниці, Івано-Франківську, Калуші, Кам’янському, Кам’янець-Подільському, Коростишеві, Малині, Нетішині, Нікополі, Обухові, Полтаві, Прилуках, Смілі, Трускавці, Умані, Хмельницькому, Черкасах, Ірпені, Києві, Кривому Розі і Кропивницького, АМКУ прийняв рішення, що частки учасників на цих ринках за підсумками 2019 року і 9 місяців 2020 роки не перевищують 30%.

Таким чином, АМКУ прийняв рішення, що заявлена ​​концентрація не призведе до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України і надав відповідний дозвіл.

Згідно з інформацією на сайті “Фуршет”, до теперішнього часу в мережу входять 25 магазинів в різних регіонах країни, в тому числі 11 в Києві.

Єдиним акціонером компанії є ПрАТ “Anthousa Limited” (Великобританія) зі статутним капіталом 2 млн грн, наглядову раду якої очолює депутат Київради Ігор Баленко.

Як повідомлялося, Господарський суд Дніпропетровської області 18 січня 2021 року відкрив провадження у справі про банкрутство дочірнього підприємства “Рітейл Центр”, що володіє мережею супермаркетів “Фуршет”, ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів і процедуру розпорядження майном боржника.

За даними Retailers.ua, постачальники мережі “Фуршет” 20 січня отримали лист від директора “Рітейл Центру” В’ячеслава Купченко про початок процедури банкрутства і введення мораторію на виплати кредиторам. Крім того, видання зазначає, що про заборгованість “Рітейл Центру” заявили також компанії “Глобал Спірітс Європа” (10,9 млн грн), “НЕМИРИНЕЦЬКА харчовий комбінат” (6,8 млн грн), “Житомирський м’ясокомбінат” (6,2 млн грн), “Катерінославхлеб” (5,5 млн грн) та ін.

ДП “Рітейл Центр” створено в 2013 році. Його учасником, за даними Єдиного держреєстру, є ТОВ “Рітейл Тренд”, бенефіціаром – Данило Данилов.

У ТОВ “Сільпо-Фуд” через венчурний корпоративний інвестфонд “Рітейл Капітал”, ПрАТ “Фоззі Рітейл” та ТОВ “Фоззі Груп” Володимир Костельман належить 51%, Олегу Сотникову і Роману Чигирю – по 23,235% і Юрію Гнатенко – 2,53% .

Fozzy Group – один з найбільших українських ритейлерів майже з більш ніж 690 торговими точками на всій території країни. Станом на 2019 рік загальна площа його магазинів перевищувала 1 млн кв. м. Компанія розвиває торгові мережі різних форматів: супермаркети “Сільпо”, оптові гіпермаркети Fozzy Cash & Carry, магазини біля будинку “Фора”, дискаунтери Thrash !, фармацевтичні супермаркети “Біла ромашка”, магазини персональної електроніки Ringoo.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *