Алжир готовий міняти тендерні умови, щоб купувати українське зерно

Українська зернова асоціація за сприяння українського МЗС і Посольства України в Алжирі провела онлайн-саміт представниками уряду, профільних асоціацій імпортерів Алжиру, а також офісу закупівель зернових цієї країни.

Про це йдеться в повідомленні УЗА.

Президент УЗА Микола Горбачов в ході зустрічі зазначив, що двосторонню торгівлю зерном можна значно поліпшити, якщо алжирська сторона наблизить свої тендерні вимоги до імпорту зерна до загальноприйнятими ринковими стандартами, зокрема до рівня інших країн Північної Африки.

«Сьогодні Алжир встановив тендерні вимоги до імпорту пшениці на рівні, які чорноморський регіон фактично не може виконати. Саме тому Україна експортує зовсім незначний обсяг зерна в Алжир. У минулому 2020/2021 зерновому сезоні Україна експортувала всього трохи більше 200 тис. Т зерна в Алжир », – відзначили в УЗА.

На думку експертів, показник W повинен залишатися на рівні хоча б 160-180J, щоб умови тендера були більш-менш рівними для всіх учасників і їх можна було виконати. Крім цього, зміст зерен пошкоджених комахами (клопом черепашкою) навіть на рівні 0,5% важко виконати з України, хоча і можливо. Однак збільшення цього показника до рівня 1%, як це прийнято в більшості країн імпортерів пшениці з Північної Африки, значно збільшить обсяг пропозиції для Алжиру з України. Так, наприклад, для Марокко цей показник лімітований в 1%, для Тунісу він взагалі не лімітується, а для Єгипту він також становить 1%.

«Алжирська сторона висловила готовність обговорювати можливі зміни в тендерних процедурах, щоб наблизити вимоги до зерна до загальноприйнятих стандартів. Сторони дійшли згоди щодо необхідності проведення окремої зустрічі за участю українських компаній-експортерів і алжирських імпортерів зерна для обговорення та поглиблення співробітництва і торгівлі зерном, в тому числі питання наближення тендерних вимог з боку Алжиру до зерна », – додали в асоціації.

Алжирська сторона також попросила поділитися досвідом українського агровиробництва, зокрема вирощування зернових. Також представники Алжиру відзначили, що через зміни клімату, Алжир вимагатиме збільшення імпорту зерна і Україна могла б стати партнером.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *