Альтернативна енергетика виплатила майже 20 млрд гривень податків в 2019 році

Сектор відновлюваної енергетики в 2019 році виплатив до бюджетів усіх рівнів 19,77 млн ​​гривень податків і зборів. Згідно з даними Державної податкової служби України, ця сума на 4,72 млн гривень більше, ніж в 2018 році, повідомляє Українська асоціація відновлюваної енергетики.

За 10 років роботи, з 2009 по 2019, ВДЕ-бізнес сплатив удвічі більше податків, ніж теплова генерація: 93,62 млрд гривень виплатила “зелена” генерація, проти 48,24 млрд гривень, які виплатили ТЕС і ТЕЦ.

Як зазначив Голова Української асоціації відновлюваної енергетики Олександр Козакевич, сектор альтернативної енергетики – один з небагатьох, який привертає мільярдні інвестиції в Україну, а не виводить гроші за кордон.

“З розвитком галузі, зростають надходження до державного бюджету, з’являються нові робочі місця. Це і індустрія, показує всьому світу, що в Україні може існувати чесний і сучасний бізнес”, – зазначив Козакевич.

Україна планує і далі збільшувати питому частку альтернативної енергетики. Так, Енергетична стратегія України до 2035 року передбачає зростання частки ВДЕ до 25% протягом найближчих 15 років (разом з ГЕС і ГАЕС). У 2019 цей показник склав 8,7%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *