Агросектор випав з числа основних драйверів української економіки

Економічна активність в Україні за результатами 2019 р зберігалася на досить високому рівні – темпи зростання ВВП оцінений в 3,3%, що майже збігається з показником 2018 року.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

«Разом з тим, змінилися драйвери цього зростання. Так, істотно сповільнилося зростання зведеного індексу виробництва товарів і послуг за основними видами економічної діяльності (СІП) – до 1,6% в цілому за 2019 р а в останні місяці року навіть спостерігалося його падіння. Перш за все, це відбувалося за рахунок виробничої сфери. Також незважаючи на черговий рекорд врожаю зернових, сповільнилося сільське господарство (з 8,1% до 1,1% – Ред.).

Зате високий внутрішній попит генерував високі показники в будівництві, торгівлі і ряді галузей сфери послуг », – додали в міністерстві.

Ключові фактори, які впливали на економічну активність в 2019 році:

– стабільно висока інвестиційна активність;

– рекордний урожай зернових;

– ослаблення глобального попиту на тлі посилення торговельних воєн;

– зростання купівельної спроможності населення;

– зміцнення обмінного курсу гривні.

«У 2020 році продовжиться реформування у всіх сферах економіки, модернізація промислового комплексу, активне оновлення інфраструктурних об’єктів. Однак дія чинників, які впливали на розвиток економіки в 2019 р на тлі вже сформованих в попередніх періодах структурних дисбалансів і накопичених проблем, буде кілька стримувати зростання економіки в цілому », – прогнозують в міністерстві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *